Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Alergija na pršico in zagrljenost

Alergija na pršico in zagrljenost

Pozdravljeni,
ker sem bila večkrat brez glasu, sem šla na pregled. Začeli so se mi delati vozlički na glasilkah. Razlog bi lahko bila obremenitev glasu, a me je zdravnik napotil tudi na alergološke preiskave. Ugotovljeno je bilo, da sem alergična na obe pršici in da verjetno tudi to vpliva.
Ko sem jemala predpisano zdravilo, se mi je stanje izboljšalo.
Doma smo odstanili vse preproge. Kavč sesamo tudi s parnim sesalcem.
Zanima me, če bi morala odstranit tudi rože.
Opažam, da sem res nekoliko hripava in se mi poslabša, če sem v stiku s prahom. Zanima pa me, če sem v stiku s pršico, tudi ko recimo kopljem po vrtu, pometam na dvorišču. Pred hišo imamo pesek (ostanek gradnje) in otroci se tam igrajo, ter dvigujejo prah. Ali mi tudi to lahko škodi?

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

v zemlji za rože so plesni. Pršica se nahaja v hišnem prahu, saj se hrani z odmrlo človeško kožo. Prah v pesku vas lahko draži, ne povzroča pa alergije.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close