Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Sjorgenov sindrom

Sjorgenov sindrom

Prosim vas za odgovor v zvezi s suhostjo grla, žrelnice in nosne sluznice. Že približno pol leta ugotavljam, da se ponoči zbujam zaradi suhih ust … je zelo neprijetno in boleče. Najprej sem pripisovala centralnemu ogrevanju, spanju z odpetimi usti, a težave niso prešle in so se razširila na nosno sluznico. Zdravnica me je napotila na revmatološko ambulanto, kjer čakam že pet mesecev. Sumi na Sjorgenov sindrom. Prosim vas za nasvet, kako naj si medtem pomagam, … kaj svetujete za usta in kaj za nos. Fiziološka raztopina mi za os ne pomaga, pomoči pa močim usta z vodo in nakaj kapljic limone. Hvala za nasvet.

Spoštovani,

limono vam odsvetujem zaradi erozij zobne sklenine. Svetujem vam ORL pregled, saj vaš nos očitno ni prehoden, da spite z odprtimi usti. Za vlaženje poskusite nevtralne gele za nos (brez eteričnih olj).

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close