Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija zamasen nos, kaselj in cudna slina

zamasen nos, kaselj in cudna slina

Pozdravljeni,

pred tremi tedni sem skoraj 10 dni imela hude napade suhega kašlja, piskanje in hropenje, najhuje je bilo zvečer, tako, da nekaj noči nisem sploh spala, saj sem nenehno kašljala že do te mere, da sem tudi bruhala. Dobila sem inhalator Berodual, ki mi je pomagal, delala sem tudi inhalacije s fiziološko raztopino. Ko mi je zdravnik poslušal pljuča, je rekel, da so čista.
Sčasoma se je zadeva umirila, vendar opažam, da imam nenehno zaštopano eno nosnico, enkrat desno, spet drugič levo. Sicer skoz nos lahko diham, vendar oteženo. Opažam, da je prisotno tudi veliko sluzi, ki jo izpljuvam največ zjutraj. Sluz je brezbarvna, vendar se mi zdi da zelo obilna. Ko pljunem samo slino je v njej veliko mehurčkov, oz se mi zdi da je taka bolj mehurčkasta, brezbarvna, nima vonja ali barve-ne vem ali samo kompliciram ali je slina pač taka:)
Ob večerih se mi zdi, da spet malo piska v dihanju, zato si pihnem en odmerek Beroduala in se takoj potem lahko fajn izkašljam in je pol ok.
Kaj mislite da bi to lahko bilo, oz kaj priporočate, da počakam ali raje o iščem zdravnika?
Hvala za odgovor in lp!

Spoštovani,

opisujete stanje po prebolelem virusnem infektu dihal, težave zaradi poškodb sluznice lahko trajajo 6 tednov. Poleg Beroduala vam priporočam še nosni kortikosteroid in inhalacijski kortikosteroid za sapnik, oba sta na recept. Uporabljajte ju 2-3 tedne. Tako se bo vnetje najhitreje pozdravilo in bo draženja manj.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close