Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija pekoč jezik in rdečkaste lise

pekoč jezik in rdečkaste lise

Pozdravljeni,

že od marca ima tečave z ustno votlino – pekoč jezik, nabrekla in boleča slinavka (obušesna), ki po dnevu splahni. Bila sem pri osebnem zdravniku, kateri meni, da ni nič hudega, zobozdravnik je pogledal, naredil ortopan – nič posebnega. Oba imata svojo teorijo zakaj me jezik peče. Oktobra sem naročena na MA-FA. Naj vam povem, da ima težave z želodcem – dvakrat na leto, že 20 let (stara sem 37 let). Ob hudih bolečinah jemljem terapijo Nexiuma – edini, ki pomaga. Bolečine so ostre in zelo boleče, želodca namreč. No naj se vrnem k jeziku. Jezik (prilagam slike) je v zadnjem delu bil zelo obložen z belo snovjo, po sredini pa rdeč. 14 dni pijem banzalni prašek in se mi zdi, da se je belina kar ščistila, vendar ostaja. Vendar so se mi po sredini jezika naredile manjše rdeče lise, ki si občasno izrazitejše (rdeče) včasih pa manj izrazite. naj povem, da sem imela 3 dni nazaj pod levo čeljustjo boleče in povečane bezgavke, in zadeva gre počasi nazaj. Občasno me boli desno uho in vrat. Redko, vendar se, pojavlja občutek tujka v žrelu. Na zadnji strani žrela pa imam mehurčke, ki naj bi bili folikli, enkrat so večji drugič manjši. Naj povem, da nimam polovice ščitnice in mandeljne. Torej, zanima me kaj je to na jeziku? razlog za strah?

najlepša hvala za odgovor.

lp,

Spoštovani,

na slikah je normalen jezik. Celice, ki se luščijo, so pač bolj belkaste – to ni bolezensko!
Pekoč jezik je lahko posledica stresa.
Bolčeine v predelu obušesne slinavke, v ušesu in v vratu so temporomandibularna mialgija – prenapetost žvekalnih in vratnih mišic – spet posledica stresa. Vzroki: škripanje z zobmi, manjkajoči zobje ali napačen griz, previsoke plombe ali mostički, žvečenje žvečilke, grizenje oreščkov,…

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close