Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Odebeljene nosne skoljke

Odebeljene nosne skoljke

Pozdravljeni,
Ze nekaj let imam tezave z nosom, kar pomeni ne morem dihat skozi nos. To je zame zelo zelo motece, saj ne morem nomalno spati, zacne me glava boleti, ce si ne dam kapljic v nos (septanazal).
Ze dvakrat sem bila na operacija, kjer je zdravnik samo obrezal nosne skoljke. Po posegu je bilo bolje nekaj mesecev vendar ob prvem prehladu so se ponovile tezave. Operacija je bila zame mucenje, zelo bolec poseg in zdravnik predlaga da naredimo ponovno poseg, kar je zame neizvedljivo, saj to ni resitev, ce se je ze dvakrat vrnilo na isto stanje!! Mi pa ni ze vec let delal endoskopije, ne nobenih dodatnih pregledov. Ali bi bilo smiselno se posvetovati z drugim zdravnikom?
Kupovanje “zdravila” septanazal je bankrot in tudi ni zdravo, pomoje imam notri sluznico popolnoma uniceno. Kaj narediti??Obupana sem, nikamor ne smem brez kapljic in to traja ze leta in leta..
Dal mi je tudi mommax prsilo, ki ni popolnoma nic pomagalo, tudi zdravo sem se prehranjevala, kjer je bilo stanje malo boljse to pomeni, da namesto 3x na dan vpihovanja sem prisla na 2x.
Prosim za nasvet?!
Prvo operacijo sem imela pri 21 letih sedaj jih imam 28.
Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

kot sami veste, morate takoj opustiti dekongestivne kapljice, čeprav bo težko. Svetujem vam tudi ponovno operacijo.
Kirurško zmanjšanje nosnih školjk oz. odstranitev prizadete sluznice, hkrati še odmik spodnjih nosnih školjk na stran. Metode so različne, o tem odloči kirurg: radiofrekvenca, koblator, shaver, klasična mukotomija

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close