Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Piskanje v usesuPozdravljeni! Star sem 16 let, pred priblizno dvema mesecema sem bi prehlajen, bil sem zamasen, grlo me

Piskanje v usesuPozdravljeni! Star sem 16 let, pred priblizno dvema mesecema sem bi prehlajen, bil sem zamasen, grlo me

Pozdravljeni!
Star sem 16 let, pred priblizno dvema mesecema sem bi prehlajen, bil sem zamasen, grlo me je bolelo, iz nosu mi je teklo… Opazil pa sem da mi je zacelo piskati v usesih…natancno u levem usesu…piskanja sem biu sicer vajen ze od prej kajti ze prej mi je piskalo vsake toliko casa ko so se mi usesa zamasila ali ko sem se potapljal ali ko sem poslusal preglasno glasbo. Mislil sem si da bo piskanje minilo ampak ni….sevedno imam zamaseno levo nosnico ki se mi kar noce odmasiti…iz nosu mi ne tece vendar imam se vedno zamaseno nosnico predvsem levo ceprav se mi vsake nekaj dni zamasi tudi desna takrat se piskanje ki je obicajno prisotno le v levem usesu preseli tudi v desno… Zanima me ali je to piskanje v usesu posledica prehlada ali kaksne druge stvari?? Glasbe ne poslusam prevec naglas koncertov pa ne obiskujem pogosto. Piskanja cez dan ne zaznam pojavi se mi le zvecer ko se umirim oziroma zjutraj ko sem miren.
Zahvaljujem se vam za vsak odgovor in pomoc.

Pozdravljeni!

Enkrat aprila sem se prehladil bil sem zamašen, kašljal sem, iz nosi mi je teklo, v levem ušesu mi je začelo piskati. Sedaj dobre tri mesece po prehladu imam se vedno zamaseno levo nosnico in občasno tudi desno ter v levem ušesu mi še vedno občasno šumi ( najpogosteje zjutraj in zvečer ). Če si v nos stisnem kapljice za odmašitev nosu Operil se mi nosnice odmašijo drugače pa ne. Zanima me kaj bi to lahko bilo in kako to odpravim sam ali moram obiskati zdravnika?
V naprej se vam zahvaljujem za odgovore.

Lep pozdrav Jakob!

Pozdravljeni!

Star sem 16 let, enkrat aprila sem bil prehlajen. Iz nosu mi je teklo, kašljal sem, grlo me je bolelo, zamašen nos sem imel, v ušesih mi je začelo piskati. Takrat mi je prehlad trajal približno 10 dni. Vendar zamašen nos se mi še vedno ni odmašil ter piskanje v levem ušesu še ni izginilo. Ko sem bil prehlajen sem si v nos vsak dan prehlada stiskal operil kapljic in to po 5 kapljic. Sedaj 3 mesece po prehladu imam nos še vedno zamašen predvsem levo stan pa tudi desno. Bol je zamašena leva stran vendar se mi vsake toloko odmaši. Vsake toliko mi tudi teče kri iz leve nosnice ( 1-2 krat na mesec od prehlada narej ), ko pa si dam kapljice v nos se mi domašijo obe nosnici za nekaj ur. V levi nosnici sem opazil da imam povsem rdečo sluznico z belkastimi oblogami, na desni strani pa sem opazil manjšo bulico enake barve kot sluznica ( temno roza barve ). V levem ušesu mi pa še vedno šumi od tistega prehlada naprej. Samo v levem ušesu in to piskanje slišim samo občasno zjutraj in ponoči pa tudi cez dan ampak bol poredko. Bral sem da poskodovana sluznica lahko pride zaradi kapljic ker sem pretiraval z njimi. Zelo vas prosim za odgovore ker me res skrbi da ni kaj resnega.

lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

vaše težave trajajo že 3 mesece, so kronične. Lahko so posledica:
1. kroničnega vnetja sluznice nosu in sinusov s posledično slabo prehodnostjo Evstahijevih tub ter prevodno izgubo sluha
2. alergije
3. dodatne okvare notranjega ušesa.

Ker po dekongestivnih kapljicah ni biloi povsem dobro, ste pretiravali z njimi. Dovoljene so le 5 dni , sicer se pojavi takoimenovani medikamentozni rinitis – vnetje sluznice zaradi zdravila. Tudi krvavitve so zaradi tega. Takoj prekinite s kapljicami – 14 dni bo težko, potem bo bolje.

Uporabljajte še nosni kortikosteroid 2x na dan v nosnici vsaj 2-3 mesece.
Potreben bo ORL pregled in meritev sluha.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala lepa za odgovore.

Lep pozdrav

Imam samo zamasen nos, vecino casa levo nosnico občaso pa tudi desno. Nosna sluznica je rdeče barve. Iz nosu mi občasno priteče prozorna sluz. To traja že 3 mesece. Ali gre lahko za katero hujšo bolezen. Kajti bral sem da so povsem običajni znaki vnete sluznice lahko znak tumorja nosu. Zanima me kakšna je verjetnost za teko bolezen?

Lep pozdrav

Verjetnost je zelo majhna. Svetujem vam ORL pregled, da boste pričeli zdraviti vnetje.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close