Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bula pod brado

Bula pod brado

Lp

4 tedne nazaj sem slucajno potipala bulo pod brado.
Bula je kar velika in se premika pod kozo in ni boleca zravem so se 2 malo manjsi buli. Obcasno me boli zrelo ko poziram in Imam obcutek cmoka. Ko pozrem slino mam obcutek oz se slisi kot bi nekaj pokalo malo cudno zveni ali kaj cemo.bila sem pri zdravniku in me poslal na orl komaj v novembra pridem na vrsto zato sem do tedaj v nevednosti in se samo sekiram vsak dan in tipam bulo. Imam pa tudi ze skoraj pol leta nahod in bolecine v vratu. Zelo me je strah … zanima me ce je lahko to tudi zaradi modrostnega zoba ker mam na levi strani kjer mi raste modrostni zob oteceno pregled pri zobarju mam julija.

Spoštovani,

bula pod brado je lahko povečana bezgavka ali otečena žleza slinavka ali prirojena cista. Če je boleča, gre po vsej verjetnosti za vnetje – ponavadi povezano z zobom, kot sami ugotavljate. Zelo malo verjetno je, da bi bila bezgavka povečana zaradi tumorja (limfoma bezgavke) ali metastaze.
Najprej uredite stanje z zobmi. Vaš zdravnik naj opravi pregled krvi. Če imate oteklino še vedno, priporočam UZ vratu ali citološko punkcijo, na oboje vas lahko napoti vaš zdravnik.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Lp                                                                          Že nekaj časa čutim bulice po telesu. Bulice niso zelo vidne na oči, ampak jih jaz dobro začutim. Že približno 2-3 tedne nazaj sem šla k doktorju in takrat sem imela samo eno bulo na levi strani nad ključnico in doktor me je samo hitro pretipal in me potem poslal na kri in mogla sem tudi iti na urin. Kri je bila čisto vredu, urin pa zelo slab. Poslal me je še da pogleda če imam vitamin d. Ampak ga nimam in zdaj moram jemat neke kaplice da pridobim vitamin d. In to je bilo vse kar je naredil. Zdaj pa približno en teden nazaj se mi je spet naredila neboleča bulica ampak pod pazduho. In dva dni nazaj pa sem spet začutila še eno bulico pod brado ampak ta je boleča. Tako, da res zdaj nevem kaj je narobe. Zdaj trenutno imam bulico pod pazduho, nad ključnico in pod brado. Če morda veste kaj bi lahko to bilo?

New Report

Close