Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija razjede okoli ust

razjede okoli ust

pozdravljeni, stara sem 18 let in nikoli nisem imela resnejših bolezni ali težav. približno dve leti in pol nazaj so se mi začele v kotičkih ust začele pojavljati razjede in rdečina. poskusila sem z bepanthenom, ampak mi je v večini primerov še bolj razdražil nastalo rdečino. šla sem k zdravnici, katera mi je priporočila daktarin, ki ni nič pomagal. kotičke sem tudi poskusila mazati z labelo (sensitive), ampak ni pomagalo. ne vem kaj je narobe in se to ponavlja že skoraj tri leta, zelo mi uničuje samopodobo in niti ust ne morem normalno odpirati, ker me boli.

probleme imam tudi na rokah, bol jnatančno na prstih, pojavljajo se mi majhni meurčki in razjedice, ki srbijo, nekaj časa sem uporabljala belogent po priporočilu zdravnice, a je situcaijo izboljšalo le za dan ali dva, tudi če sem jo uporabljala več časa.

prosim vas za pomoč, ker mi je s tema mojima težavama res neprijetno. hvaležna vam bom za odgovor. lep pozdrav

Spoštovani,

razjeda v kotičku ust se imenuje Cheilitis angularis in nastane zaradi okužbe kože s streptokoki. Pomaga krema ali mazilo garamycin (antibiotično mazilo na recept z doplačilom). To naj vam predpiše vaša zdravnica.

Zaradi mehurčkov na rokah bo treba obiskati dermatologa.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close