Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Nujno – Angina na potovanju

Nujno – Angina na potovanju

Spoštovani!

Star sem 31 in pred 10 leti so mi odstranili tonzile. Zdaj pa sem na potovanju in ne morem ravno do zdravnika in bi rabil vaš nasvet. Včeraj me je bolelo žrelo in sem mislil, da je pač prehlad. Danes me ful boli žrelo in začel sem se počutit tako čudno bolano, kot sem se vedno počutil, ko sem imel angine. Pogledal sem žrelo in mandljev seveda ni, ampak tam čist zadaj v žrelu je oteklina sluznice na obeh straneh in na desi strani so na oteklini bele črte, kot ene meglica, ki ne izgine ko požrem slino. Torej sklepam, da imam bakterijsko vnetje žrela?? Nos in pljuča so čisto v redu, vse je v grlu. S sabo imam Ospamox 1000, Amoksiklav 1000 in Fromilid 500. Kaj od teh je najbolj primerna izbira, glede na to, da nimam Ospena? Zdaj sem vzel prvo tableto Ospamoxa. Menite, da bi bilo 5 dni dovolj ali moram res jemati 10 dni?
Je Ospamox problematičen glede klostridijskih drisk?

Spoštovani,

po mojem mneju ste prebolevali virusni infekt.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close