Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bele lise na mandljih in pekoč jezik

Bele lise na mandljih in pekoč jezik

Pozdravljeni, že praktično celo življenje se bojujem z anginami. Včasih so bile gnojne, sedaj pa bolj bolče grlo brez vročin. Mandlji mi nikoli niso šli nazaj, imam ogromne in zelo razbrazdane. Kar mi ni všeč, je to, da je en mandelj manj velik in normalen, en pa ogromen in podolgovat. Poleg tega je čudno belkast? Kot bi bile bele lise na njem (pa trenutno nimam angine oz vnetja). Te bele lise so tudi malo na nebu sem in tja. Stalno me peče tudi jezik, samo po levi strani. Na zadnji strani jezika imam rdeče velike pike. Tam so prisotne ze od nekdaj. Zello sem se prestrašila, ko sem prebrala, da so bele lise znak za raka? Skrbi me predvsem zato, ker sem imela res veliko angin. Sem pa stara 27, kar je verjetno olajševalni dejavnik. Najlepša hvala za odgovor.

Spoštovani,

bele lise, ki niso trde na otip in nimajo rane ter niso privzdignjene , so povsem normalne. Pekoč jezik je lahko s stresom povezana težava ali posledica drgnjenja jezika ob ostre robove zob.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close