Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija timpanogram C pri otroku

timpanogram C pri otroku

Lep pozdrav, otrok je bil zaradi bolečin v ušesu in maslu pred časom naporen k otorinolaringologu. Ob kontroli je bil izvid naslednji. Šele zdaj sem ga prejela in ker je bil zdrav, mu nosu nismo cistili (na pregled ga je peljal nekdo drug). Ta ravnokar prejeti izvid me je presenetil, saj nisem vedela, da je kaj narobe z njegovim sluhom- vnetje ušes je imel morda dvakrat. Kaj to pomeni?

Prepisujem izvid: ( nisem mogla pripeti priponke- v prejsnem sporocilu pa moj tekst)
Decek prihaja na kontrolo, imel je vnetje usesa, ugo ga ne boli vec, ne zna se pihniti. Nekaj cerumna ocistim. Bobnica cela, siva s skrajsanim odsevom. Sluznica v nosu je rahlo pordela. Zrelo roznato. Tonzili srednje veliki. Na vratu ni paroloskih rezistenc.
Timpanogram ze obojestransko C (prejsni ob vnetju je bil B).
Trapija: redno ciscenje s fizio. Raztopino in na ociscen nosnasonex oz. Mommox po 1 vpih. Kontrola cez dva meseca. Diagnoze: h65.0 otitis med. ac. Dex, st. Post

Spoštovani,

zaradi virusnega vnetja je imel neprehodni Evsathijevi tubi, ušesi se nista prezračevali.
Vsebino tekočine v srednjih ušesih pokaže timpanogram B.
Slabšo prezračenost oz negativen tlak v srednjem ušesu pokaže timpanogram C.
Želimo normalno stanje – timpanogram A.
Zato naj prejema nosni kortikosteroid, ki bo stanjšal sluznico in odprl Evstahijevi tubi (zdravilo pride skozi nos v nosni del žrela do tub).

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close