Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pritisk v ušesih v letalu

Pritisk v ušesih v letalu

Pozdravljeni!
Že od 5. leta imam težave z ušesi, in sicer na vsakem ušesu sem imela nekaj operaciji, zaradi slabega sluha. V uho sem imela vstavljene cevke. Že od vedno imam probleme pri višinski razliki pri vožnji z avtomobilom, saj velikokrat ušesa zamašena tudi po dva dni. Z desnim ušesom pa imam malo večje probleme, saj sem imela na njem 3 operacije. Skozi leta sem imela večkrat tudi vneta ušesa, predvsem zaradi prehladov. Sedaj se odločam za potovanje z letalom, ampak me malo skrbi zaradi pritiska v ušesih zaradi višinske razlike pri letenju. Ali lahko pričakujem kakšne težave oziroma ali bi mi priporočali let?
Najlepša hvala za Vaš odgovor!

Pozdravljeni!
Že od 5. leta imam težave z ušesi. Na obeh ušesih sem imela nekaj operacij, zaradi slabega sluha. V ušesa sem imela vstavljene cevke. Pri vožnji z avtomobilom imam večkrat težave, zaradi višinske razlike. Včasih imam zaradi tega zamašena ušesa tudi po dva dni. Že od vedno pa imam večje težave z desnim ušesom, na katerem sem imela tudi več operacij kot na levem. Skoraj vsako leto imam tudi vneta ušesa, zatadi prehladov. Sedaj pa se odločam za potovanje z letalom. Zanima me, ali lahko pričakujem kakšne težave, zaradi višinske razlike in ali bi mi let priporočali?
Najlepša hvala za Vaš odgovor!

Spoštovani,

deset minut pred vzletom in pristankom uporabite dekongestivne kapljice po 4 v vsako nosnico, pri tem glavo zvrnite nazaj. Lahko vzamete tudi nesteroidni analgetik, npr. Nalgesin. Tako boste lažje izenačili pritisk ob stalnem požiranju sline z zatesnjenim nosom.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close