Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Čuden občutek na levi strani jezika

Čuden občutek na levi strani jezika

Pozdravljeni!

Nedolgo nazaj sem dopolnila 40 let. Nikoli nisem kadila, alkohola sem spila toliko, da lahko preštejem na prste ene roke. Ne jemljem nobenih zdravil. Pred mesecem dni me je naenkrat začelo pikati na levi strani jezika. Ker že pol leta uživam zmleto neoluščeno proso zaradi izpadanja las, sem pomislila, da se mi je delček prosa prilepil na jezik in da je to vzrok pikanja. S prstom sem šla večkrat čez, a nisem začutila nič. Spila sem ogromno vode čez dan, da mogoče odplakne to kar naj bi že bilo, nič. Pikanje je ostalo. Pri hranjenju ni bilo moteče, pri pitju sem ga pa še bolj občutila. Neštetokrat sem šla pred ogledalo in gledala jezik iz vseh strani kolikor se pač da, a ni videti nič. Tudi če potipam ni razlike na levi ali na desni strani jezika, kjer teh težav ni, To pikanje, sicer popoolnoma neboleče, je bilo tako moteče in neprijetno, da sem tudi težko zaspala zaradi njega. Tretji dan pa sem poskusila z glineno oblogo, preden grem k dr. Ze tretji dan je bilo mnogo bolje, sedmi dan pa je bilo vse čisto ok, o pikanju ne duha ne sluha. In tako je bilo dobre 3 tedne. potem pa se je to pikanje na levi strani zopet pojavilo. Le da sedaj ni toliko pikanje, ampak kot zelo neprijeten občutek, ki se začenja pri korenu jezika na levi strani (kot da bi sedaj imela tam tisti delček zataknjenega prosa). Ni pa toliko pikajoč občutek, le zelooo moteč. Poleg tega imam večino časa neprijeten občutek po celem jeziku oz, nekje do sredine jezika. Nič ne boli, ne peče, nič, le … zelo težko opišem to. Kot nekakšno zategovanje, ki pa ga pri hranjenju ne občutim. Ali pa, ko jemo kokice, pa se potem kak delček tako rad prilepi kam. Ponavadi ta občutek izgine za nekaj časa, ko nekaj pojem. Jezik je drugače normalno gibljiv.
Vse skupaj se verjetno zelo smešno in zmedeno bere, ampak je ta težava resnično tako moteča in neprijetna, da sem postala že kar malo depresivna in prestrašena če ni kaj hudega. Preden sem tole napisala, sem že cel teden iskala po spletu, pa nisem naletela niti na en takšen primer. Naj omenim še to, da sem bila v tem času 2x pri zobozdraviku, a ni nikoli nič omenil, da bi opazil kaj nenavadnega. Vsaj do tja, kjer lahko vidi. Drugih težav nimam, razen sindrom karpalnega kanala na obeh rokah. Na desni je že bil operiran, leve roke pa nisem dala, ker so težave izginile, ko sem prenehala opravljati delo. zaradi katerega sem ga tudi dobila. Je pa zanimivo, da so se mi malo pred tem začeli pojavljati simptomi scc na levi roki. Pikanje po konicah prstov leve roke in mravljinčenje dveh ali treh prstov zjutraj, ko se zbudim. Spim zelo dobro.

Hvala za odgovor in lp

Spoštovani,

po vašem opisu ne morem ugotoviti, kaj bi bilo narobe. Podobni simptomi so pri aftah, a je sami niste opazili. Posvetujte se z vašim zdravnikom.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close