Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Nos med spanjem lo

Nos med spanjem lo

Spostovani!

Ze dva tedna imam tezave z nosom. Moj nos je bil vedno dobro prehoden, vdak dan uporabljam Nasonex, ker sem alergik. Tako vec nimam nobenega izcedka in tezav z alergijami.
Ze dva tedna pa se mi dogaja, da ko grem spat, mi sluznica v nosi otece in vec ne morem skozi nos dihat. Ce se potem v postelji usedem, ta oteklina izgine. Ko se nazaj vlezem se spet pojavi. Torej ni nobenega izcedka, nos je cisto suh, edino sluznica nabrekne. Prav mehansko se zamasi nos, brez sluzi in sploh ni mogoce dihat. Ze ce samo minutko grem v pookoncni polozaj, zadeva mine. Sploh vec ne morem spat zaradi tega. Danes sem vzel claritincombo in je bilo v redu, ampak tega ne smem pogosto jemat. Kaj je naenkrat narobe z mojim nosom? Kako se pravi temu, da se med lezanjem nos zamasi? Kaj narediti? Prehlajen nisem bil, alergije mi tudi ne delajo tezav. Poskusil sem tudi vzeti tri tablete samo desloratadina in ne deluje. Samo s psevdoefedrinom deluje. Poskusil sem tudi z oljem za nos, tudi to ne pomaga. Orl pregled sem imel pred enim letom in je bilo z nosom vse v redu.
Prosim za nasvet!

Spoštovani,

pri alergijskem rinitisu je prisoten povečanizucedek in srbenej nosu, pa tudi zadebeljena sluznica v nosu in posledična zamašenost. Uporabiti boste morali nosni kortikosteroid v pršilu ali pa še bolje kombiniran preparat – nosni kortikosteroid + lokalni antihistaminik v enem pršilu.
Namesto sistemskega dekongestiva v tabletah raje uporabite lokalni dekongestiv v kapljicah – za največ 5-7 dni.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close