Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija boleč in pekoč jezik

boleč in pekoč jezik

Pozdravljeni
že tri mesece me boli in peče jezik, včasih tudi nebo. Po jeziku so kroglasti ˝madeži˝, konica jezika je razpokana. V kaj dneh se stanje nekoliko izboljša, potem pa zopet ponovi (tudi v povezavi s stresom). Krogi so rdeče barve in belkasto obrobljeni. Jezik po sredini ima sicer belo oblogo. Zdravnica mi je predpisala Nolpazo, izboljšanja po njej ni, razmišljam da bi jo nehala jemati. Začela sem jesti B-kompleks, nehala piti kavo.
Prosim za vaše mnenje, saj je moja domišlija bujna in temu primerno tudi trenutno življenje (strah!)

Hvala!

Spoštovani,

da bi se rešili strahu, predlagam ORL pregled. Krogi so po opisu sodeč afte – vnetne spremembe sluznic ob virozah. Ali konico jezika vrivate med zobe ali z njo drgnete ob ostre robove zob – odtod morda razpoke. Pekoči občutki na nebu in jeziku so najverjetneje povezani s stresom.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close