Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Skelenje zoba ob ščetkanju

Skelenje zoba ob ščetkanju

Pozdravljeni!

Pred kakim slabim mesecem sem ob ščetkanju začutil skelenje znotraj zgornje petice oz. mogoče bolj na njenem robu (vendar ne gre za bolečino v dlesni). Ker sem nekaj dni za tem dobil vnetje grla (sklepam, da bakterijsko), sem pomislil, da je skelenje ob ščetkenju posledica vnetja živca. Kakšen teden po koncu znakov okužbe (razen šibkega kašlja) je skelenje popustilo oz. nekatere dni v celoti izginilo, danes pa se je ponovno pojavilo dokaj močno skelenje. Do skelenja pride vedno in samo ob uporabi ščetke, samo od sebe ali ob uživanju hrane pa ne. Ustno higieno imam načeloma dobro, ščetkam vsaj 2x na dan, v veliki večini pa 3x, kdaj tudi več, plomb ali drugih posegov na zobeh nimam, star sem 24 let. Zanima me, kaj lahko stoji za tem, kako resna je lahko stvar in kaj lahko naredim do naslednjega obiska zobozdravnika (na katerega bom najbrž kar dolgo čakal). Hvala za morebitni odgovor že vnaprej.

Lep pozdrav!

Spoštovani,

ta forum je ORL in ne zobozdravstveni. Po opisu sodeč gre za začetni karies. Obiščite svojega zobozdravnika.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close