Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Napadi suhega kašlja ponoči in alergija

Napadi suhega kašlja ponoči in alergija

Stara sem 59 let. Pred štirimi leti sem zbolela za urtikarijo in od takrat jemljem antihistaminike (aerius, telfast, ko se mi pojavijo tudi otekline Medrol). Zdaj že nekaj časa nimam urtik, me pa že praktično celo zimo mučijo napadi močnega, suhega kašlja, posebej ponoči. Zdravnica mi je predpisala kapsule folkodin (vsaj mislim, da se tako imenujejo), ki so mi pomagale. Zaradi kašlja tudi ne morem spati, postanem nemirna. Ta kašelj me že prav izčrpava.
Ponovno sem šla h zdravnici in mi je napisala napotnico za otorinolaringologa – diagnoza kronični faringitis. Na vrsto pa pridem šele čez 7 mesecev. Kako naj si pomagam, morda obstajajo kakšna drugačna zdravila, naj povečam dozo antihistaminikov, ker me to kašljanje dela že nervozno.
Najlepša hvala za vaš odgovor oz. mnenje in lep pozdrav.

Spoštovani,

zdravnica je pomislila, da kašelj ni le posledica bolezni dihal, ampak tudi laringofaringealnega refluksa želodčne kisline. Lahko sami že naredite preizkus s tabletami – inhibitorji protonske črpalke, ki jih kupite v lekarni in jemljete od 20 do 40 mg 1x dnevno.

Večja verjetnost se mi zdi, da je kašelj posledica podaljšanega virusnega infekta dihal s poškodbo sluznice – npr. gripe.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close