Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pojav krvi v ustih

Pojav krvi v ustih

Spoštovani,

star sem 24 let, moški, kadil sem skozi srednjo šolo in fakulteto, a sem s kajenjem prenehal pred letom in pol. Decembra 2015 sem v grlu občutil cmok, ki se ga nisem mogel znebiti. Zdravnica je zaradi rahlo vnete sluznice sumila na refluksno bolezen in mi predpisala Controloc 20mg. Pomagal mi je in cmoka sem se znebi. Novembra 2016 se mi je neprijeten občutek ponovil. Ponovno mi je predpisala Controloc. V decembru pa sem se dokaj močno prehladil. Naenkrat sem 3 dni po začetku prehlada iz čistega miru začutil okus po krvi. Šel sem izpljunit in izpljunek je bil krvav. Trajalo je nekaj sekund, nato v izpljunku nisem več imel krvi. Enako se mi je ponovilo po novem letu, kjer je bila količina krvi večja, se mi je pa spet zgodilo iz čistega miru, ko sem sedel za mizo. Nato sem odšel na ORL pregled, kjer sem dobil diagnozo kronično vnetje žrela in rahlo izražena žila. Spet se mi je ponovilo v februarju (zjutraj sem imel rahlo pekoč občutek v nosu, krvavitev se mi je zgodila čez dan), prav tako se mi je spet ponovilo danes. Torej začutil sem kri v ustih, šel izpljunit in izpljunek je bil krvav, ponovno iz čistega miru brez kašlja, slabosti, težkega dihanja,… količina krvi pa se je z vsakim izpljunkom manjšala in ponehala po približno 20 sekundah. Lepo Vas prosim, če mi lahko poveste ali bi lahko bila krvavitev iz pljuč in bi se moral resno bati za pljučnega raka, ker sem že malo prestrašen.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

upravičeno ste prestrašeni. Potrebno je izključiti resne vzroke:
– tumor ali tuberkulozo pljuč ali dihalnih poti
– raztrganino ali razširjene žilice požiralnika
– vnetje ali tumor sluznice požiralnika ali želodca

Torej – pregled pri pulmologu in gastroskopija.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala za odgovor.

Na gastroskopijo sem naročen 30.5. Čakam sicer že od januarja. Mislite, da je smiselno pregled opraviti prej samoplačniško? Da ne bi bilo prepozno.

Lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Če ste zaskrbljeni, je najbolje, da opravite preiskavo čim prej.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close