Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bele pike na mandljih in bolečine

Bele pike na mandljih in bolečine

Spoštovani,

lepo prosim za vaše mnenje.

Stara sem 30 let in v otroštvu in najstniških letih sem prebolela kar nekaj angin, ki so bile zdravljene z antibiotiki. Od decembra pa imam težave s ponavljajočimi se bolečinami v grlu in belimi pikami na mandljih, ki se mi pojavijo dvakrat na mesec, skoraj vedno na desnem mandlju in ta “okužba” traja dober teden, potem pike in bolečina izgineta in imam kakšen teden ali dva mir, potem se vse ponovi. Mandelj je posut z belimi pikami,pordel, zelo povečan, bezgavke boleče na otip, neprijeten zadah, prav tako so prisotne bolečine pri požiranju in splošno slabo počutje,brez drugih težav. Bris na streptokok je negativen. ORL strokovnjak (ob pregledu, ko nisem imela belih pik) je bil mnenja, da gre za GERB in da odstranitev zaenkrat ni indicirana. Kljub temu da sem upoštevala vse nasvete (dieta, vlaženje zraka. čiščenje detritusa…) se stanje ni izboljšalo in sem mnenja, da je vzrok drugje.

Prosim za vaše mnenje oz. kaj še lahko storim, da do teh vnetji ne bi prihajalo.

Hvala za odgovor. Darinka

Spoštovani,

svetujem, da ob težavah opravite preiskave krvi, da se pokaže, ali gre za virusno ali bakterijsko vnetje. Možna je kronična okužba z bakterijami Actynomices, ki živijo znotrajcelično in jih odstrani le najmanj 6-tedensko antibiotično zdravljenje ali pa odstarnitev mandljev.
GERB ponavadi ne dela le enostranskih težav.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni. Pisem za partner a.. Ze dalj casa ima tezave z zamasenim no sem, ter bolecim grlo ima tudi bele pike not v grlu. Sicer os. Zdravniku mu je dal ze 2x antibiotik slika pljuca ker je bil prisoten tudi kaselj. Sedaj ima spet po cc 1 mesec, bele pike, bolecina obcutek tujka oz kot da ma nekje neko zozanje.. Hudo smrcanje, sploh se neda polek njega spat. BI SLO LAHKO ZA KAJ RESNEGA? KAJ VI MENITE KAJ BI LAHKO BILO TO.. OS ZDRAVNIK GA NE NAPOTI NIKA OR.. RAZEN TRG PLUC, KAR JE BILO BL. HVALA ZA ODG

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni. Pisem za partner a.. Ze dalj casa ima tezave z zamasenim no sem, ter bolecim grlo ima tudi bele pike not v grlu. Sicer os. Zdravniku mu je dal ze 2x antibiotik slika pljuca ker je bil prisoten tudi kaselj. Sedaj ima spet po cc 1 mesec, bele pike, bolecina obcutek tujka oz kot da ma nekje neko zozanje.. Hudo smrcanje, sploh se neda polek njega spat. BI SLO LAHKO ZA KAJ RESNEGA? KAJ VI MENITE KAJ BI LAHKO BILO TO.. OS ZDRAVNIK GA NE NAPOTI NIKA OR.. RAZEN TRG PLUC, KAR JE BILO BP ima tudi obcutek suhih ust. HVALA ZA ODG

Spoštovani,

bele pike na mndljih niso nevarne. So odluščene celice. O smrčanju si preberite na vrhu foruma (prva tema).

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close