Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Tezave s sluhom

Tezave s sluhom

Spoštovani, ze okoli 10 let se mi sluh postopno slabša. Pred tremi leti sem bila glede tega na pregledu in pripadal mi je slušni aparat na slabše desno uho. Toda aparat mi ni dolgo pomagal k boljšemu sluhu, zato sem februarja lani opravila MR glave. Ugotovljeno je bilo, da imam v slušnem kanalu akustični nevrinom oz.švanom velikosti 11 x 5mm. Aparat so mi prilagodili na drugo uho, MR pa sem opravila ponovno cez 8 mesecev t.j.oktobra 2914. Tumor je zrasel za 4 mm in je segal ze v pontocereberalni kot. Kmalu pa bo minilo eno leto od zadnje MR in je vprašanje, kakšno je stanje sedaj.
Precej sem prebrala o tem in v glavnem strokovnjaki menijo, da se da marsikateremu zapletu izogniti, če se ta tumor operira, dokler je še majhen. Delno je mozna ohranitev sluha, poleg tega se z operacijo lahko ohranijo ostale zivčne strukture na tem mestu. Poleg tega, da vedno tezje komuniciram z ljudmi, kadar jih govori več hkrati in če je prisotna glasba ali hrup, me je zaradi rasti tumorja tudi strah poškodbe obraznega zivca. Če bi se mi z operacijo sluh desno delno povrnil, bi sigurno lazje komunicirala z ljudmi, ali ne?
Prosim vas za mnenje, ali sem upravicena do operacije v tem primeru, ko tumor napreduje? Ali ima smisel narediti samoplačniško MR s kontrastom, kajti ce bom pri pregledu napotena nanjo, bo zaradi dolgih čakalnih vrst zopet preteklo dodatnih več mesecev do izvida. Ceprav štejem 66 let, nimam nobene druge resne bolezni in sem bila s splosno anestezijo operirana ze veckrat brez problemov, nazadnje pred tremi leti. Kaj mi svetujete vi?
Lepo pozdravljeni, zaskrbljena bralka foruma

Tema je zaprta za komentiranje.

New Report

Close