Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vrtoglavica, pekoc obcutek, panicni napadi

Vrtoglavica, pekoc obcutek, panicni napadi

Spoštovani,

že od lanskega leta se mi dogaja, da če sem kdaj popil kakšen kozarec preveč alkohola, da sem naslednji dan, npr zjutraj bil povsem v redu, popoldan pa sem dobil vrtoglavico, pritisk v glavi, tresenje, podoben občutek, kot bi popil prevec kave ali red bullov. Zjutraj sploh nisem imel macka. Na to nisem dal prevelikih paženj, saj se je zgodilo mogoce dvakrat. Letos se je stvar res ponovila ze zadnjic, pak nikli vec kot za kaksni dve uri do max tri. prejsnjo nedeljo pa sem popil nekaj kozarcov vina in pivo, naslednji dan so se ponovno popoldan zacele tezave, danes jih imam ze 6 dan. Pritisk cez teden sem imel med 138/83 in 154/95. Zdravnica pravi da to ni neki hudega. Star sem 24 let, 73 kg, naceloma nikoli kaksnih tezav, zadnje case malo manj gibanja in vec sedenja, vedno dobre volje.

Bil sem pri zdravniku, prvi krvni testi ne kazejo nic posebnega, vse v redu. Sem pa lani imel klopa in jemal antibiotike proti boreliozi, takrat sem imel podoben panicni obcutek. Mislite, da je to moznost da je ostala? Prejsnje dni sem imel glavobole in pritisk v glavi, brez volje do stvari, brez koncentracije, obcutek utesnjenosti v prsih, tudi tresenje. Danes imam pekoc obcutek po celotni glavi, po telesu cutim neke vrste toploto, slabost, noge imam potne, vendar to mogoce niti ni kak znak, le slucaj. Sigurno je nekaj tudi na psihicni bazi, saj me je res bilo ze cel teden strah kaj je, prvi izvidi so me malo pomirili. Mislite da je to samo posledica psihicne obremenjenosti? Iscem sluzbo, a se ne obremenjujem s tem prevec, pravzaprav imam dobre moznosti ravnokar, da dobim sluzbo, imel sem veliko stresnejse dni v zivljenju. Poslali so me na teste scitnice in borelioze in cakam na izvide. Dejstvo je, da je alkohol tezave aktiviral, kaj bi bilo ne vem. Ste imeli kdaj podobne tezave? Imate kak predlog kaj naj za vikend naredim, poleg lezanja? Kaksna pomirjevala ala persen? Ali boljse kar nic, ampak obisk pri zdravniku imam sele v cetrtek, strah me je da je skoraj 14 dni cakanja z glavobolom prevec, kaj ce res je kaj.

Pride tako, da se sprostim in lahko na glavo pozabim in sem za trenutek skoraj v redu. Potem se stvar ponovi, sploh ce pomislim na bolezen.

Je mozno testa kaj pohitriti, da placam?

Hvala za odgovore, da me vsaj malo pomirijo.

Spoštovani,

možni vzroki tresenja in vrtoglavice, ki ju sproži uživanje alkohola:
– odtegnitveni (abstinenčni) sindrom od alkohola
– padec krvnega sladkorja – hipoglikemija (ob tem so običajni znaki zamegljen vid, dvojni vid, razbijanje srca in oslabelost).

Dobro bi bilo, da ob občutku tresenja dejansko izmerite krvni sladkor, ali gre res za hipoglikemijo. Pri mladih nediabetikih je lahko vzrok hipoglikemije hormonsko aktiven tumor inzulinom, ki prekomerno izloča inzulin.

Svetujem, da vas vaš zdravnik napoti k endokrinologu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close