Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Holesteatom

Holesteatom

Imam se ponavljajoča vnetja srednjega ušesa. S gnojno – krvavim izcedkom. Tudi, zaradi angine. Trenutno samo na desno uho. Bil je tudi počen bobnič. Zanima me, ali je nevarnost holesteatoma? Bila sem tudi pri ORL-ju in so mi svetovali operacijo – mobilizacijo koščic. Zanima me kako to poteka, koliko dni si v bolnici? Hvala

Spoštovani,

po opisu sodeč imate kronično vnetje srednjega ušesa. Ali gre pri tem še za holesteatom (bolj nevarno obliko, ki raste in razžira sosednje strukture), se vidi na CT slikah temporalne kosti.

Operacije se imenujejo timpanoplastike in jih je ogromno vrst. Če ste operirani na dan sprejema, ostanete v bolnišnici predvidoma še 2 dni po operaciji.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala za Vaš odgovor. Zanima me tudi, ali lahko po odpustu iz bolnice voziš takoj avto? Pa koliko časa si v bolniškem staležu po tej operaciji.

Pred dobrim mesecem sem prebolela vnetje srednjega ušesa. Počen bobnič s krvavo-gnojnim izcedkom, 3 tedne nazaj sem imela pregled pri orl, kjer so ugotovili zadebeljen bobnič, bil je cel, ampak brez odseva. Verjetno je bilo tako, ker sem prebolela vnetje. Me pa zanima, kaj se dogaja. Od tega zadnjega vnetja me mene uho boli vsak dan. Res, da bolečina ni velika, ampak me vsak dan občasno boli. Zanima me, zakaj je to, kaj bi se lahko kuhalo?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

Avtomobila ne morete voziti, ker bodo lahko težave z ravnotežjem, slabo počutje itd. Bolniški stalež svetuje operater, običajno do 4 – 6 tednov.

Če ste naročeni na operacijo, ste verjetno opravili CT temporalk, na katerem se vidi, ali gre za holesteatom. To je oblika vnetja, kjer koža agresivno vrašča v srednje uho in tam razžira kost, tudi slušne koščice. Stalno se pojavlja gnojen (smrdeč) izcedek. Vso to kožo je potrebno odstraniti in nato še skleniti verigo slušnih koščic za prenos zvoka.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close