Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija želodcni refluks

želodcni refluks

Zdravo,
ze nekaj casa ob daljsem ucenju (pitje kave, gaziranr pijace) opazam bolecino v prsnem kosu, ki izgine kadar se ne ucim, prav tako se pojavlja kadar jem v pol lezecem polozaju,
zdravnica je sicer rekla da je psihicnega izvora, vendar se stanje kljub obiskih psihologa ne izbolsuje
ali je mozno da imam zelodcni refluks?

Spoštovani,

kot ste sami ugotovili, gre za znake refluksa želodčne kisline. Priporočam dieto proti refluksu in zdravljenje z inhibitorjem protonske črpalke nekaj tednov. Če po 6 tednih ne bo bolje, priporočam gastroskopijo.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni!
Prejšnji mesec sem bila pri otorinolaringologu zaradi tiščanja v grlu(občutek dušenja,zataknjene hrane,…)ki se je vleklo eno leto,dokler nisem mogla več tega tiščanja prenašat.Dobila sem diagnozo gastroezezofagealna refluksna bolezen brez ezofagitisa/laringof.reflux,Nolpazo zjutraj 2 meseca,v kolikor težave ne minejo naj opravim pregled pri gastroenterologu.
Zdaj jemljem Nolpazo dobre 3 tedne,tisto tiščanje v grlu je nespremenjeno,ampak težava postaja vse hujša,zdaj se pojavljajo še slabosti,pojem še manjše količine obroka kot prej pa sem jih prej tudi jedla malo in večkrat na dan,boli-tišči me pod levim rebrom,včasih imam občutek zraka v želodcu.
Naročila sem se tudi na gastroskopijo in čakam datum preiskave.
Zanima me,če naj Nolpazo opustim,ker mi je slabše odkar jo jem?Je to lahko vzrok poslabšanja ali ni kriva Nolpaza?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

svetujem vam, da z Nolpazo kar nadaljujete – morda povečajte odmerek na 2-krat 40 mg na dan. Držite se tudi diete in ostalih navodil. Gastroskopija pa je v vašem primeru potrebna.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni!
Z Nolpazo sem prekinila po manj kot mesecu dni,ker sem imela grozne slabosti,izgubila sem apetit in želodec me je začel boleti,vseh teh težav prej ni bilo,pojavile so se 2.dan jemanja.Medtem sem opravila še gastroskopijo,kjer je vse ok,le vidno je bilo manjše,žolčnato obarvano sluznično jezerce in Dg:blag bilarni reflux.Ob bolj izraženi simptomatiki svetuje Acipan,ker sem Nolpazo slabo prenašala,čeprav je rekel,da bi bilo potrebno jemati zdravilo dlje časa.Žal je bilo po jemanju Acipana spet tako kot pri Nolpazi.Jaz to vse razumem,da bi bilo potrebno vztrajat s terapijo,ampak kako naj nadaljujem zdravljenje,če ob jemanju tablet postane vse še 3x slabše in m samo ob pomilseku na hranu ali grižljajo obrne želodec.Moj problem je edino občasno tiščanje v grlu,z jemanjem tablet se pa težave razširijo.Ali je to sploh možno,da se tako vse poslabša ob jemanju tablet za želodec?Milslila sem,da se bo vzrok z gastroskopijo odpravil,pa sem na istem….oz.še slabšem,če jemljem predpisane tablete.Za vaše mnenje se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!

Spoštovani,

pri vas gre za refluks žolča iz dvanajstnika v želodec. Tega se z zdarvili ne more ustaviti. Če je zraven še preveč kisline in vse to zateka še v požiralnik, je poškodba dvojna – zato nasvet, da zavirajte vsaj kislino. Odločit se sami, le vi najbolje poznate svoje težave.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close