Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Rumen jezik

Rumen jezik

Lepo pozdravljeni!

Prosim za pomoč! Stara sem 26 let in mamica dveh otrok, pred dobrimi pol leta ali več sem zasledila rumen jezik, k temu nisem dajala preveč pozornosti, saj nisem imela popolnoma nobenih drugih težav, vendar se stanje jezika ni nič spremenilo in sem se odpravila tudi svojemu osebnemu zdravniku, ki mi je dal pregledali kri. Izvidi so bili idealni in nobenih posebnosti, jetrni testi so odlični in seveda tudi vse ostalo.

Danes še vedno ni nič bolje, in me resno skrbi, nimam pa nobenih drugih težav, popolnoma nič, ali bi bilo možno, da bi imela kakšne želodčne težave oz. težave s kislino in ne bi imela popolnoma nobenega znaka kot le rumen jezik po sredini.

Moram pa še povedati, da vedno reagiram oz. jezik se obarva po zaužitju hrane, zvečer ko si zdrgnem jezik je lep in čez noč ni nobenih sledi o rumeni barvi, dokler v službi ali za zajtrk kaj ne pojem.

Resno me skrbi in res ne vem več kam se naj obrnem, čeprav se počutim odlično me to skrbi.

Prosim za kakšen nasvet ali podobno izkušnjo. Hvala

Spoštovani,

jezik se vam lahko obarva zaradi obarvane hrane – agrumi, obarvane pijače, bomboni, kava, pravi čaj in zaradi kajenja.
Obravajo se povrhnje celice, ki se stalno luščijo. Če vmes barva izgine, obravanje ni bolezensko.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Lahko morda dobim kakšen nasvet, kako bi lahko odpravila to težavo za zmeraj.

Uporabljam ustno vodico vsako jutro in večer, zdrgnem si jezik in je v redu, ampak včasih po celem dnevu še vedno zasledim rumen odtenek.

LP

Naj še dodam, da nisem nikoli kadila in ne pijem kave. LP

Najbolje bo, če se ne boste obremenjevali s tem. Obarvanje je odvisno tudi od sestave in pH sline, ki se spreminja pod vplivom hormonov, hidriranosti, stresa itd.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spoštovani!

Na vas se obračam z vprašanjem.
V nedeljo popoldne sem pojedla zadnjo efloran tableto. Jemala sem jih 10 dni. Proti koncu sem opazila suha usta, čuden okus v ustih, kar je tudi opisano v receptu, opazila pa sem tudi rumen jezik. Po štirih dneh čuden okus v ustih izgineva, sline se mi zdi da je še vedno manj ko prej, jezik je še vedno rahlo rumene barve.

Je to posledica jemanja eflorana in kako dolgo ponavadi traja, da rumen jezik izgine? Obstaja kaksna “domača žavba” da lahko pospešim, da rumena barva izgine?

Spoštovani,

žal tega stranskega učinka Eflorana ne poznam; obrnite se na infektologa. Načeloma pa obarvanje jezika izgine, ko se odlušči povrhnjica na jeziku (celice se izredno hitro obnavljajo in luščijo). Obravajo se namreč odmrle celice, žive pa ne.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close