Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nov dan, nova oprostilna sodba

Nov dan, nova oprostilna sodba

Kot sem napovedal včeraj, vse bomo plačali in glede na naše sodstvo, je sporočilo sledeče: Splača se krassti in goljufati, še posebej na debelo in to nekam skriti, saj te počaka, ko prideš ven????
Ali ne?

LEp dan reformacije želim, Slovenija se že reformira.

NAjbolj zanimiv pa je sestavek, ker je tožilec odstopil od pregona? Bi kdo preganjal tožilca?

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/srecko-prijatelj-pogojno-na-prostosti/350001

“Srečko Prijatelj je 8. 10. 2014 na komisijo naslovil novo vlogo, ki ji je predložil tudi sklep, da je sodišče zaradi odstopa tožilca od pregona preiskavo ustavilo. Ker je bil edini razlog za negativno odločitev komisije z dne 16. 9. 2014 ravno odprt kazenski postopek, je predsednik komisije sklical novo sejo, ki se je zgodila dne 21. 10. 2014 in na kateri je bil v luči novega dejstva sprejet sklep, da se vlagatelja 30. 10. 2014 pogojno odpusti s prestajanja kazni zapora,” so še pojasnili na ministrstvu.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Zakaj bi bilo treba preganjati tožilca? Mnogi zmotno mislite, da je naloga tožilca, da za vsako ceno obdolženega pripelje pred sodnika in doseže obsodbo. Če ni dovolj dokazov, je samoumevno, da tožilec odstopi od pregona, ne pa, da organi zadevo meljejo in povzročajo stroške državi (dejansko državljanom). Če obstaja oškodovanec, lahko ta prevzame pregon.

Večji problem je, ko tožilci forsirajo zadevo iz političnih razlogov, kasneje pa lahko pride do oprostitve, državljani pa plačujejo odškodnine zaradi odvzema prostosti.

Zakaj bi bilo treba preganjati tožilca? Mnogi zmotno mislite, da je naloga tožilca, da za vsako ceno obdolženega pripelje pred sodnika in doseže obsodbo. Če ni dovolj dokazov, je samoumevno, da tožilec odstopi od pregona, ne pa, da organi zadevo meljejo in povzročajo stroške državi (dejansko državljanom). Če obstaja oškodovanec, lahko ta prevzame pregon.

Večji problem je, ko tožilci forsirajo zadevo iz političnih razlogov, kasneje pa lahko pride do oprostitve, državljani pa plačujejo odškodnine zaradi odvzema prostosti.[/quote]

Ne gre za pomanjkanje dokazov delikta ampak za procesne napake. Verjetno bi se lahko za vsakega kurjega tatu našla procesna napaka, na podlagi katere bi bil lahko izpuščen, samo pri malih ribah sistem ni tako milosten in blag pri upoštevanju pravic. Za par evrov dolga greš v uklonilni zapor, ki traja cel mesec in se ti lahko ponavlja. In nihče tega ne problematizira. Pri več milijonskem oškodovanju upnikov ali družbenega premoženja pa najeti vrhunski pravniki razpravljajo o pravicah in zaščiti kriminalca pred močjo sistema.

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj bi bilo treba preganjati tožilca? Mnogi zmotno mislite, da je naloga tožilca, da za vsako ceno obdolženega pripelje pred sodnika in doseže obsodbo. Če ni dovolj dokazov, je samoumevno, da tožilec odstopi od pregona, ne pa, da organi zadevo meljejo in povzročajo stroške državi (dejansko državljanom). Če obstaja oškodovanec, lahko ta prevzame pregon.

Večji problem je, ko tožilci forsirajo zadevo iz političnih razlogov, kasneje pa lahko pride do oprostitve, državljani pa plačujejo odškodnine zaradi odvzema prostosti.[/quote]

Ne gre za pomanjkanje dokazov delikta ampak za procesne napake. Verjetno bi se lahko za vsakega kurjega tatu našla procesna napaka, na podlagi katere bi bil lahko izpuščen, samo pri malih ribah sistem ni tako milosten in blag pri upoštevanju pravic. Za par evrov dolga greš v uklonilni zapor, ki traja cel mesec in se ti lahko ponavlja. In nihče tega ne problematizira. Pri več milijonskem oškodovanju upnikov ali družbenega premoženja pa najeti vrhunski pravniki razpravljajo o pravicah in zaščiti kriminalca pred močjo sistema.[/quote]

Nisem mislila konkretnega primera, ampak sem odgovorila na tezo o preganjanju državnega tožilca. Sama nisem prepričana, da je naše pravosodje sposobno odmevnejši kazenski primer rešiti brez napak. Vedno se kje zaplete. Žal tudi ne delujejo neodvisno, kar naj bi bilo bistveno za državna tožilstva in sodišča.

Uklonilni zapor si napačno razlagaš oziroma ga večkrat “zlorabljajo” kot argument, da gredo ljudje zaradi drobnarij v keho. Kot prvo, zakon določa mejni znesek za uklonilni zapor, kot drugo, namenjen je prisilitvi storilca prekrška, ki lahko plača globo, pa je ne želi plačati, da to stori, kot tretje, storilec prekrška lahko predlaga izvedbo del v splošno korist namesto uklonilnega zapora in kot četrto – 30 dni je maksimalno trajanje za isti prekršek, kar je redkost, saj ponavadi prej plača, ali pa ga izpustijo, ker ugotovijo, da morda res ne more plačati.

Zakaj bi bilo treba preganjati tožilca? Mnogi zmotno mislite, da je naloga tožilca, da za vsako ceno obdolženega pripelje pred sodnika in doseže obsodbo. Če ni dovolj dokazov, je samoumevno, da tožilec odstopi od pregona, ne pa, da organi zadevo meljejo in povzročajo stroške državi (dejansko državljanom). Če obstaja oškodovanec, lahko ta prevzame pregon.

Večji problem je, ko tožilci forsirajo zadevo iz političnih razlogov, kasneje pa lahko pride do oprostitve, državljani pa plačujejo odškodnine zaradi odvzema prostosti.[/quote]

Naloga tožilca???Dokazi???Kje pa ti živiš???

Za sojenje ne potrebuješ dokazov,le dober lažnivc moraš biti in izmišljevalec,da sodnika nategneš z lažmi!Kar se lepo vidi po osodbah.

Danes lahk tožiš vsakogar brez dokazov!

Če jaz v službi napako naredim,me opozorijo,nasldnja napaka odpoved.Nobenega ne morem tožit,še do socialne sem neupravičen.

Povej mi koliko sodnikov zaradi napak,neposobnosti,… so odpustili???Kolk??Nobenega????Ojoj.

Poglejte si primer,ko so nekateri bili oproščeni zaradi nezakonito pridobljenih dokazov.Zakaj noben ne raziskuje,če je kak denar bil dan pod roko sodnikom???

Lani sodnica reče,da mu naj snamejo lisice in mu omogočila pobeg.A je bilo že to prej zmenjeno??

Take stvari se naj raziskujejo.Kolk sodnikov in tožilcev gre po kakem koli sodbi na kofe ali na pir,kjer se menijo kako bodo naprej in katere dokazi morajo “izginit” ali ne pridobit.

http://www.finance.si/8812071/Masle{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}A1ev-kabinet-pojasnjuje-izpustitev-Korde{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}BEa

Super napisano, pred počitnicami, da ne bo preveč zgražanja ljudi.

Če to ni manipulacija z narodom?

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

procesne napake? to pomeni, da ljudje, ki so plačani za svoje delo – namerno – postopek speljejo napačno, zato, da proces pade … in, seveda, zato ne odgovarjajo.

poenostavljeno povedano, a bo kar res glede na videno …

Če tožilec naredi procesno napako, študiran pa je zato, da zna. Nič ne odgovarja, samo izgubi primer, plača pride v vsakem primeru.

Če delavec naredi napako, zgubi službo v najslabšem primeru, mu odbijejo od plače. Če blagajničarka na pultu naredi manjko, ga poravna iz svojega žepa.

Tožilci pa nič. Carsko.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Če tožilec naredi procesno napako, študiran pa je zato, da zna. Nič ne odgovarja, samo izgubi primer, plača pride v vsakem primeru.

Če delavec naredi napako, zgubi službo v najslabšem primeru, mu odbijejo od plače. Če blagajničarka na pultu naredi manjko, ga poravna iz svojega žepa.

Tožilci pa nič. Carsko.

primož[/quote]

Delodajalci trdijo drugače: da se slabega delavca zaradi zakonodaje praktično ne da odpustiti. Da so preveč zaščiteni in zaradi tega gospodarstvo ni konkurenčno.

A ti Primoz ne naredis nikoli napake? Delas popolno? Ko jo naredis, gres domov in prodas biznis komu drugemu?

Kje so vstajniki, da zmečejo to golazen v JS/JU na cesto, v jarke

JAz vedno plačam za svoje napake. Če jaz ali moji delavci naredijo napako, se to seveda pozna, in to vedno požrem jaz. Kaj pa tožilci?

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Vstajniki nič ne delajo, če niso plačani.

Takšna je današnja miselnost v Sloveniji.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Če tožilec naredi procesno napako, študiran pa je zato, da zna. Nič ne odgovarja, samo izgubi primer, plača pride v vsakem primeru.

Če delavec naredi napako, zgubi službo v najslabšem primeru, mu odbijejo od plače. Če blagajničarka na pultu naredi manjko, ga poravna iz svojega žepa.

Tožilci pa nič. Carsko.

primož[/quote]

Delodajalci trdijo drugače: da se slabega delavca zaradi zakonodaje praktično ne da odpustiti. Da so preveč zaščiteni in zaradi tega gospodarstvo ni konkurenčno.[/quote]

Tudi to drži, ampak vedno je tudi drugačna pot. Samo težja, bolj nesmiselna in dražja.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Ja je zanimivo za razmišljat.

Naj meni nekdo razloži kaj imamo slovenci od tega da je hilda v zaporu,zidar (naj bi bil v zaporu,pa ni),ostali tajkuni?Oni bodo prišli iz zapora miljonerji,ker imajo sigurno nekje denar pospravljen.Po izpustitvi jih lahko cela slovenija terja in jim ne bomo mogli nič odvzet,ker nimajo več “NIČ” !!!Samo zato da so zadovoljolili slovence z obsodbo.Obsojence pa s tem da ne bodo več odgovarjali.

Vprašajte se kdo je na večjem plusu???Itak da tajkuni.

Zame najbolj pošteno bi bilo,da bi se jim zamrznilo ali odvzelo premoženje in da bi naprej opravljali dela.Ali pa od plače bi jim trgali,da se popolača dolžnikom pokraden denar.

Zakaj je tako moje mnenje?Zato ker ljudje bi imeli delo,naprimer hilda in zidar so imeli ogromne projekte,načrte z drugimi državami,kar bi dodatno prineslo nova delovna mesta in denar.Kaj smo z zaporom dosegli???Večjo brezposelnost in izgovor vlade da so oni krivi za recesijo.Kdo pa je v resnici kriv,pa se ne pove.

Sedaj pa pretehtajte,kaj bi bila poštena obsodba:

-Oba sta na prostosti,vodijo podjetja,delavci imajo delo,od plače se jim trga denar,da se jih pusti na minimalcu,da se dolgovi odplačajo,…

-oba sta v “zaporu”,bosta bogata,nobene sekirancije več,denar jima ne b treba vrnit nobenemu,saj ga nimata in obadva živita lepo bogato življenje.

Kje so zdaj Janševi svečkarji? Ne bodo nič protestirali pred sodišči?

Srecko Prijatelj je bil pogojno izpuscen zaradi svojega dobrega vedenja v zaporu. Izpuscen je bil na podlagi dolocbe Kazenskega zakonika, ki ga je leta 2008 na hitro, dokler je bila oblasti, sprejela Janseva vlada. Torej, izpuscen je bil popolnoma legitimno, popolnoma v skladu z zakonom.

Zakaj torej tu gor spet gnev, spet pljuvanje po pravosodju? Pa kaj bi vi radi?? Zakon ulice? Ja fajn. Kamenjanje pa to? Ali bi moral biti Prijatelj v zaporu do konca ceprav bi nekdo drug, ki se drugace pise, sel iz zapora prej? A to je demokracija?

JAz vedno plačam za svoje napake. Če jaz ali moji delavci naredijo napako, se to seveda pozna, in to vedno požrem jaz. Kaj pa tožilci?

primož[/quote]

Kaj ima tozilec z izpustom Srecka Prijatelja????

Res je, po zakonu. Če pa tožilec ne bi odstopil….in tako naprej, pa ne bi bil.

Se pa strinjam z gornjim zapisom, kaj ima narod od tega, da so v zaporu? Samo država se trka po prsih in kaže na krivce, denarja in premoženja pa jim niso pobrali. Le zakaj?

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

JAz vedno plačam za svoje napake. Če jaz ali moji delavci naredijo napako, se to seveda pozna, in to vedno požrem jaz. Kaj pa tožilci?

primož[/quote]

Kaj ima tozilec z izpustom Srecka Prijatelja????[/quote]

Na splošo, noben tožilec ne odgovarja, če naredi procesno napako. Če odstopi od pregona, tudi ne. Kar pa pomeni, da so zaradi pregona nastali določeni, ne majhni stroški, na koncu se pa pač ne greš več, zaradi takšnih in drugačnih razlogov. Torej za njihovo nesposobnost ali napačno ravnanje, ne odgovarjajo.

To smo želeli napisati.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Oštja ma kaj tudi za praznik ni nobene pozitivnosti? Ala šu, ki je toliko lepih stvari za povedat in deliti z drugimi.

Imaš kakšno pozitivno novico na zalogi? Kar na dan z njo.

Res je, po zakonu. Če pa tožilec ne bi odstopil….in tako naprej, pa ne bi bil.

Se pa strinjam z gornjim zapisom, kaj ima narod od tega, da so v zaporu? Samo država se trka po prsih in kaže na krivce, denarja in premoženja pa jim niso pobrali. Le zakaj?

primož[/quote]

A ti mislis da je tozilec odstopil od pregona zato, da bi se kaznivo dejanje pometlo pod preprogo? Da bi se Prijatelj izognil se enemi zaporu? Zato ker se mu ne da delati? A ti sploh ves pod kaksnim pritiskom danes delajo tozilci? Koliko o njih pricakuje javnost, nadrejeni? Sanja se vam ne!

JAz vedno plačam za svoje napake. Če jaz ali moji delavci naredijo napako, se to seveda pozna, in to vedno požrem jaz. Kaj pa tožilci?

primož[/quote]

Kaj ima tozilec z izpustom Srecka Prijatelja????[/quote]
Kaj ima, ja hudiča a res nihče ne ugotovi ljubljenega vodjo je preganjal in dosegel njegovo obsodbo in Primož kot zvesti vojak sedaj izpostavlja kaj vse se spusti iz zapora ljubljeni je pa še vedno za rešetkami , eni pred sodiščem, drugi pred Dobom, kavč revolucionarji pa na portalu , res imate nekateri spomin zlate ribice, ste pozabili, naveza Primož-Glista , prikrit in odkrit skrajni desničar .

Kaj ima tozilec z izpustom Srecka Prijatelja????[/quote]

Na splošo, noben tožilec ne odgovarja, če naredi procesno napako. Če odstopi od pregona, tudi ne. Kar pa pomeni, da so zaradi pregona nastali določeni, ne majhni stroški, na koncu se pa pač ne greš več, zaradi takšnih in drugačnih razlogov. Torej za njihovo nesposobnost ali napačno ravnanje, ne odgovarjajo.

To smo želeli napisati.

primož[/quote]

Preprosta rešitev: narediš pravno fakulteto, PDI, pridobiš 15-20 let pravniške delovne dobe in se prijaviš na prvi razpis za tožilca…

New Report

Close