Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imeli bi hišnega ljubljenčka

Imeli bi hišnega ljubljenčka

Imeli bi radi hišnega ljubljenčka,a še ne vemo za katero žival’co naj se odločimo.Na razpolago imamo 80m2,v službi smo izmensko,vedno je kdo doma.Imeli smo že hrčka,mucka in kanarčka.Radi imamo živali in nam zdaj,ko nimamo nobene kar nekaj manjka.
Mogoče bi se z vašo pomočjo lažje odločili.

Najprej se odločite, v katero smer bi želeli sploh izbrati žival, za katero boste ustrezno skrbeli z odgovornostjo. Naj pa ne bo razlog pri izbiri pač le to, da boste imeli žival, samo da bo, da vam tisto nekaj ne bo manjkalo.
Sama bi imela psa, pa nimam časa. Imela sem muce. Ampak, moja odločitev je pred leti padla, da nikdar več ne bom imela nobene živali.
Ko boste imeli izbiro, bo potem morda lažje povedati, kateri so plusi in kateri minusi, glede na vaš izbor.

Ce bi izbirala jaz.. Psa ne vec, oz samo v primeru, ce ste v hisi.
Macke imam sicer rada, imela je pa ne bi.
Zelve so super – kopenske. Nimas veliko dela z njimi, niti stroskov. Se pocartat se pride – no, odvisno od karakterja. Imela sem tri, ena je izjemno obozevala cohanje in cartanje.
Papiga.. Jaz si brez njih ne predstavljam zivljenja.
Kunci, prevec nehigienski 🙂 No, sedaj ko imam robotski sesalec, bi morda….morda…
Morski prasicki so mi vsec, a premalo vem o njihovi higieni 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Imamo čisto novega majhnega mucka in smo prav srečni 🙂

RIBE

Samo kopenske zelve si ne nabaviti,zival v stanovanju trpi, in glede na to da imajo sicer zivljenjsko dobo dolgo, jih vecina v stanovanju umre po par letih kar seveda ni ok. Poleg tega je z njo ogromno dela, ko se pokaka potem rije z oklepom po iztrebku in ce ne pospravis takoj je tezko spucati ker se strdi in blazno smrdi. Zelve imajo tudi dolocene zdravstvene tezave, npr. prolaps crevesja, zaradi tega lahko umre,veterinarska operacija pa ni poceni. Potrebno jo je tudi prezimit,ce tega ne naredis pravilno med prezimovanju umre, ce ne prezimi ji cez leta to manjka. Zelve so veliko bolj zakomplicirane zivali kot nekateri mislijo in paradiznik,solata in podobno ni primerna hrana za njih!! Ce jo futras s tistimi kupljenimi briketi se pozna na oklepu zaradi kalcija in so spet tezave. Smo jo imeli in vem kaj govorim. Zivljenjska doba je 90 let, v stanovanju pa od 5-10. Tla pravtako niso primerna, saj z oklepom nabija in ni prijetno poslusati, njej pa tudi ni prijetno. V stanovanju zna biti prav nadlezna zival, seveda razen ce jo mucis in jo imas zaprto v nekem terariju. Kopenska zelva tudi lahko zraste in dejansko nimas kam z njo…vecina jih prej itak umre. Sicer pa od te zivali nimas ravno veliko,razen dela…to ni macek ali pes,da te poslusa in pride k tebi ko jo poklices, prakticno je neodzivna. Zelve je treba spostovati in moras biti res ljubitelj,da ti uspe vse narediti pravilno…razev spet,ce ti je vseeno in delas vse narobe,kar vecina ljudi v blokih dela.

Gledena napisano ste mlada družina predvidevam?
Kaj se je zgodilo s prejšnjimi živalmi? In katera od njih, če sploh, se je najbolje “vklopila” v vaš način življenja?

Mi imamo podoben stil življenja in imamo psa, mešanček med havanskim bišonom in pekinezerjem. Majhen in nezahteven. Je pa potrebno upoštevati naslednje
– stroski prvih cepljenj
– psa je treba vzgojiti, socializirati in zdresirati, da razume vsaj osnovne ukaze
– nuditi mu pravilno prehrano-naša začinjena hrana ni ok, in tudi briketi iz Lidla,hoferja… ne priporočam
-puščanje dlake- naš jo, in je delo s tem. veliko kartačenja, vsakdan 2x laufa sesaleč. Pri nas je pes notri, kar pomeni da je s čiščenjem mal več dela,plus stanejo razne kapsule proti bolham itd.
– dnevni sprehodí- mi imamoograjen vrt in čez dan, če je lepo vreme,je skoz zunaj, plus vsak večer sprehod, če je slabo vreme pa sprehod 2x na dan.
S psom je malce več dela, sploh prvo leto k je aktivna vzgoja psa, potem pa od tebe odvisno koliko vam je uspelo. Vsekakor pa je trud poplačan.

domače živali so za na kmetijo, vas, neko pri-mestno hišo. in tuki se konča. žival je zelo dober,način kako otroke naučit reda. ampak za tako učenje moraš imet čas in potrpljenje, plus velik denarja in plac!! jaz odsvetujem katerokoli žival.

Morda bi imeli pa kačo, saj tukaj na forumu je toliko zagovornikov teh ljubkih živalc. Menda so zelo ljubeznive in z njimi ni nobenega dela. Ni jih treba voziti na sprehod kot npr. psa.


Predlagam vam, da si nabavite psička manjše rasti, mladega na podarimo. si.
Je najboljši prijatelj, lahko ga pobožaš, pocartaš, se te vedno razveseli in še v naravo na sprehod te pelje.
Jaz osebno mačke v stanovanju ne bi imela, ker smrdi tisti njen WC, hodi po kuhinjskih omaricah, pleza po sedežni, čeprav je mačka bolj samostojna kot pes.

imam psa. star je 11 let. velik bokser. To ni hec….To je nov družinski član. Dobro premislite. Vsaka žival čuti kot človek, tega se zavedajte.

Prvič želim žival, ki mi nekaj da. Mir, sproščenost. Torej razni akvariji in želve odpadejo. Samo delo in odovornost niso pa za druga kot za gledanje. Potem pogledam glede na obveznosti, koliko časa ima, se aktivne ali lene sorete, se mi da tacat v dežju, se mi da česat kožuhe,…Potem pogledam na dolgoročnost, bom moral za žival skrbeti 7 let ali 15 let. Kako bom naslednjih 15 let prilagajala svoje življenje živali (dopust, stanovanje, druga zaposlitve, otroci).
Potem pogledam stroške ne futra, ampak nakupa, veterine, nege,… Potem pogledam svojo familijo, če bo kdo kaj prispeval svoj delež v delu, financah, vzgoji. Potem pregledam različne karakterje. Potem, kje že imam kakšno izkušnjo. Pa še kaj, pa se trenutno ne spomnim.
K meni po vseh odgovorih najbolje paše mačka.
Smo pa po tehntnih razmislekih in nekaterih spremembah dodali še nekaj živali. Želje so še, samo prostor je problem (v bloku pač ne moreš imeti kokoši ali koze).

Najprej ugotovi razliko med rejnimi in hišnimi živalmi, če ti nese tako daleč.

Glede na to, da prostor in čas imate, je vprašanje, ali imate tudi voljo za žival skrbeti 10, 15 ali celo več let. Ker hrček ima res kratko življensko dobo, a že kanarček lahko živi 12 let in več, mačke 15+ – so vaše živali to starost dočakale? Če da, potem ste mogoče celo kandidat za psa – vendar ni dovolj le biti doma, treba je imeti tudi voljo in čas iti z njim na sprehod. Ali živite v okolju, ki je psom prijazno ali morda v blokovskem naselju ali celo centru mesta, kjer ni trave niti za vzorec? In veterinarski stroški za psa znajo biti kar visoki, tudi to je treba doma predebatirati.

Praviš, da ste imeli že hrčka, mucka in kanarčka. Sedaj izbirate novega hišnega ljubljenčka in ne veš katerega bi izbrali.
Smem vprašati, kaj se je zgodilo s prejšnjimi hišnimi ljubljenčki? Hrček res ne živi dolgo. Kanarček pa živi 10 – 14 let, muca pa 15 – 18 let. Torej?

Z muco je malo dela, pa nudi veliko zabave in ljubezni. Hrčki, ribe, zajci so mi bolj tako, tako. S psom pa je ogromno dela.

YO- sicer nisem iz kmetije doma, sem pa kljub temu preživel veliko več časa z živalmi kot ti. vsaj v smislu- za nekoga ki ne živi na vasi. zelo dobro poznam razliko. imam prijatlco ki dela kot živinozdravnica in tudi občasno neki pomaga v zavetišču za živali. torej neki vem o tej temi. pes ni za blok! noben! mačka pa nima karakterja za cartklanje! kaj ti tuki neki posplošuješ, ti kar neki sklepaš in misliš, da se vsi spoznajo na živali. male živali bi morale biti v mestu prepovedane! z zakonom. ampak ker smo albanci je pač tko kot je. žival nuca full truda in časa. in če nekdo tuki gor sprašuje za nasvet potem je bolje da nima živali.

Ti si čist za na luno.

… ni čudno, da se avtor ni več oglasil.

Mi pa imamo doma psa. On je naša prva žival. Star je 6 let in res je, da je z njim veliko dela ampak ta trud se lepo povrne ko se zvecer vsedes na sedezno in te psiček začne gledati potem pa ga gres pocartat.☺️ Zavedati se je treba, da so to tudi neki stroski. Pa dvorišče potrebuješ. Glede hrane nas ni ravno izbircen je brikete in vsako vecer dobi en priboljsek to je pa to. Potrebuje svojo posteljico in kaksni igracko za poigrat se. Ce ima pes daljso dlako pa je fajn imeti tudi glavnik. Peljati ga mores na cepljenje. Je pa res luštno ko psa učiš da da tačko ali pa da sede. Potrebno se je pozanimati katero pasmo izbrati. Mi smo izbrali srednjega šnavcerja in je srednje velikosti. Lp Evelin☺️

jz pa ne vem zakva eni tok težite če je žval v stanovanju.  drži, de vsaka res ni primerna ( karikiram, čeprav se bo slišalo butasto: a ste že vidli konja v stanovanju? jz ga še nisem), ampak brez problemov lahko maš v stanovanju psa, (manjše rasti seveda), pa mačko, ribe, hrčke, želve, ptiče.

mi smo pred leti meli doma papigo skobčevko, v stanovanju, seveda,  in lahko potrdim de ni blo problema ker je bil pač v stanovanju.

tista ki je pisala avtorica članka si je verjetno v vseh teh letih kakšno žval že nabavla. vseen pa ji predlagam recimo ribe v akvariju.  moj bratranc jih je meu pred leti in se mu je obneslo.  pri ribah mislim de glede skrbi zanje kakšne posebne umetnosti ni razen tega de jih je treba pač nafutrat s hrano za ribe,  pa jim zamenjat vodo redno, to je pa to.

ribe so tud idealni hišni ljubljenček za nekoga k za drugo žval neb meu dost cajta, ker z njimi ne rabiš bit 24 ur na dan na razpolago.  super žval za ljudi k majo službe.

s ptiči pa je tko: mi smo meli skobčevko pred leti. pri ptičih je problem, sploh če maš enga, zaradi družbe,  de se potem navežejo na ljudi. zato je zlo fajn de je vedno kdo doma, de se skobčevka ne počuti osamljene. naš ptič je bil na nas zlo navezan.  s ptiči ja skrb kot vse vzame:  de ga kdaj spustiš iz kletke de leta po stanovanju,  pol, de mu redno menjaš podlago, daješ vodo, hrano, pa kakšen list solate, pa sipino kost ( vse to je naš meu in mu je zlo ustrezalo),  de ma v kletki še kakšno gugalnico ( naš jo je meu rad,  raznih lojtrc in špeglov pa ni prenesel. smo poskusli pa je čisto ponorel, in to dvoje ga je motilo pa smo dali stran. pri špeglu je verjetno mislil de ma ptičjo družbo ker je vidu odsev še ene papige v špeglu.  z gugalnico pa ni bil noben problem). sesanje pod kletko na nekaj dni, odvisno od tega kolk hitr so luščine po tleh.  mi smo kr pogosto sesali.  skobčevke so zelo družabne živali in ne marajo bit dolgo časa sami v stanovanju. poleg tega čez poletje ko se gre na dopust rabijo koga de bi skrbel zanje.  naš je bil pri naših babicah ko smo bli dalj cajta na dopustu.  vsekakor mora to biti oseba, po možnosti starejša, k čez poletje ne gre nikamor.  ptič je pa komot sam doma čez vikend.  pa pazit treba na morebitne bolezenske znake skobčevk. en najbolj značilnih je če ma skobčevka našopirjeno perje in se ne zanima za dogajanje okrog sebe in ne je in ne pije.  v tem primeru je skobčevka hudo bolna in nujno rabi veterinarja. pa še en prepoznaven znak bolezni skobčevk je: zdrava skobčevka vedno spi na eni nogi. če spi na obeh nogah, je verjetno bolna.

moje osebno mnenje pa je de skobčevke niso primerni hišni ljubljenčki za ljudi z dopoldanskim šihtom.

pri nas doma je šlo, ker so starši meli popoldansk šiht, in ni blo problema.

 

 

 

 

Bradata agama. Najbolj nezahtevno bitje na svetu.

Odgovor na objavo uporabnika
Luanda, 13.06.2022 ob 17:16

Bradata agama. Najbolj nezahtevno bitje na svetu.

Ni res. Potrebuje velik terarij, prave uv žarnice, raznoliko živo hrano, primerno rastlinsko hrano, dodatke kalcija in vitaminov…

Gotovo sem kaj pozabila. Imamo agamo že 8 let in govorim iz izkušenj.

Odgovor na objavo uporabnika
Edel, 25.10.2014 ob 21:14

Imeli bi radi hišnega ljubljenčka,a še ne vemo za katero žival’co naj se odločimo.Na razpolago imamo 80m2,v službi smo izmensko,vedno je kdo doma.Imeli smo že hrčka,mucka in kanarčka.Radi imamo živali in nam zdaj,ko nimamo nobene kar nekaj manjka.
Mogoče bi se z vašo pomočjo lažje odločili.

živjo, jaz bi izbrala kunca. Tudi mi smo ga imeli kar nekaj časa zdi se mi primeren, ni tako zahteven

New Report

Close