Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Re: Nabiranje kostanja

Re: Nabiranje kostanja

Naj mi nekdo reče kaka budala mora bit lastnik gozda ,ki drži stražo v šumi,da mu ne bi kdo pokradel kostanja.Jaz imam svoje gozdove in kostanjevine malo morje in ne razumem kera škoda je,če nekdo nabira kostanj.Prav nikoli ne bi nikomer tega prepovedal,ker tisti kostanj itak zgnije čez zimo.
Da bi jaz šel napeljevat kilometre vrvic naokrog in obešat opozorilne table.Ej kr na smeh mi gre.Jebemo stotine let je bilo to svobodno nabiranje ,sedaj smo pa mi slovenci postali bolj papežki od papeža.
Imam gozdove tudi na hrvaškem ampak tam splon nimajo takih zakonov.Do kod seže človeška žlehnoba in nesolidarnost.
Razumem,da ne moremo talat nečesa kar potrebujemo ampak ,če nekaj ne nucaš kako ne bi nekomu to privoščil
Ta naša narodna zloba nas bo uničila do konca.Isto je po sluźbah in povsod.Sama ena zavist.Slišim od tujcev,da je slovenija najbolj neprijazna zaradi izredne kaprice in podobnega.
Ni čudno,da nas imajo za četrti svet.In dobri ljudje se lahko še tako trudimo,ne moremo oprat takih blamaž.

Ko bi vsaj več ljudi razmišljalo tako kot ti. Bravo

veš kaj, če bi človek nabral zadosti zase in ne bi delal škode, bi bilo super. Ko pa pridejo z kombijem in se 20 ljudi spravi nabirat in pri tem ne j………. žive sile.

Pa bi še kdo rekle da je to ” samo ” kostanj. Pa vprašajte Šavrinko, kako se opustošijo celi nasadi, breskev, kakijev, češenj……………

Saj ne bi meščanom nihče ničesar oporekal, če bi se znali obnašati na tujih posestvih. Ne pa da samo škodo delajo in se še nekaj posebne počutijo, ker so iz Maribora.

Meni je pa malce “smešno”, ker je omejeno na dan nabrati do dve kili kostanja. Če se bo nekdo želel pač malo razmigati ali it na izlet, bo šel pa vsak dan v gozd in vsak dan nabral do dve kili kostanja. Namesto, da bi ga v enem dnevu npr. štiri. Pa bo imel tako kostanj, pa še brez kazni jo bo odnesel.

Drugače je pa dobro, če nek lastnik gozda npr. ve:
“Rekreativno nabiranje gozdnih plodov, zelnatih rastlin, gob in prosto živečih živali, ki je z zakonom o gozdovih dovoljeno tudi nelastnikom gozdov, je nabiranje za lastne potrebe. Posameznik lahko v enem dnevu nabere največ en kilogram gob, plodov in zelnatih rastlin in dva kilograma kostanja. Pri nabiranju ni dovoljeno uporabljati pripomočkov za učinkovitejše nabiranje, ki povzročajo poškodbe na predmetu nabiranja ali njegovi okolici. Nabrane količine ne smejo biti predmet prometa.”

Bedarija na kvadrat. Na Hrvaškem ne smeš nabirati niti polovice tistega, kar je dovoljeno pri nas. Lagat res ni lepo.

Sicer pa še nekaj let nazaj ni bilo težav. Ljudje so nabrali malo zase, v naravo so hodili zaradi narave same in ne zaradi pohlepa. In večina je še vedno ostala kmetu. Danes pa organizirane skupine pustošijo gozdove, ker so našli način za preprost hiter zaslužek. Kaj je lepšega. Kmet plača davek, skrbi za gozd ti prideš s klapo, pobereš vse kar vidiš in prodaš za lep denar. Japajade. Edino prav, da je država dovolila, da se vsaj kostanji lahko ogradijo.

Dobro je, da tudi nelastniki veste kaj smete. Citirano velja samo v primeru, da kmet kostanjev ne ogradi ali ne postavi table. Tisti trenutek, ko to naredi ne smeš nabarati več niti enega saj se kostanji tretirajo kot sadovnjak. Da ne bo kdo skakal, ko ga bodo lovili ven z gozda.

ZA GUŠU!

Zakaj kmetje, lastniki gozdov ne prepovejo iz davkoplačevalskega denarja izplačil subvencij in povračila škode,ki je od toče,suše,žleda itd.zanje.Za to dajemo vsi davkoplačevalci.Tisti,ki smo v mestih dajemo še največ.Prepovedali bomo izplačila za subvencije in povračilo škode. Zgleda,da želijo proteste.
Ja narobe svet!

Bom pa tudi jaz prišel v vaš vrt nabrat malo solate, ker vidim, da jo vse ne pojeste za kosilo.

Kakor koli, nihče ne bo kradel po mojem gozdu. Naj si ga vsak kupi sam. Konec koncev nisem čistilka, da bi za drugimi pobiral smeti.

Super ideja. Pa JS naj se zasluži denar kakor ve in zna. Pa vsi socialni transferji naj se ukinejo. Kmet se bo pa subvenciji odrekel. Sem kar velik kmetovalec in predlani sem res dobil 113€ za škodo. Ne smešite se s takimi, če pojma nimate.

To je zloba.Od nabiranja kostanja ni škode.Popolnoma nič.Koji klinc a bo ka,o bukev kdo izpuknil.Kaj ima nabiralec možnost naredit v gozdu.Dejte no.Saj ne hodi naokrog z vozom in štilarco.
Nekateri ste čudni lastniki.
To lahko farbate neke otroke.Jaz vem ,da v gozdu brez žage nimaš kaj naredit.Jebemo saj ni to vinograd.

Super ideja. Pa JS naj se zasluži denar kakor ve in zna. Pa vsi socialni transferji naj se ukinejo. Kmet se bo pa subvenciji odrekel. Sem kar velik kmetovalec in predlani sem res dobil 113€ za škodo. Ne smešite se s takimi, če pojma nimate.[/quote]

Se strinjam! Javni sektor naj lepo neposredno zaračunava svoje storitve. Za šolniške storitve dvesto evrov mesečno tastarim poslat za otroka. Če nimaš denarja, če nočeš plačat, ti otroka z oboroženim varnostnikom ven pred vrata postavimo, pa naj ostane nepismen. Celo slovensko zdravstvo naj postane podobno slovenskim privat zobarjem – cenovno nedosegljivo večini. Policisti naj pošteno zaračunajo vsako intervencijo na klic v sili. Če ne daš tisoč evrov pologa, ti gasilci ne bodo gasili. Vsako urejanje dokumentov na občini naj se zaračuna po preudarku birokratov. Občinske ceste vam bodo prišli pokrpat, ko boste občani zbrali nekaj stotisoč evrov. Če jih ne boste zbrali, se pa vozite po luknjah. Vaš problem. Butastim slovenčkom bi prav privoščil tak scenarij. Samo škoda, ker bi tudi tistih nekaj pametnih zraven trpelo.

Mali narodi so zaradi prestrašenosti bolano za*fu**kani, zato bi bilo dobro, da se totalno premešamo s priseljenci.

Tiste ladje z begunci, ki so namenjene v Italijo je potrebno preusmeriti v Koper, begunce pa enakomerno porazdeliti po Sloveniji.

Potrebujemo vsaj 200 000 svežega folka. Problem je tudi nataliteta, ki je v Sloveniji cca 1.6 otroka na žensko.
Potrebna nataliteta za obnovo naroda je 2.11.

Ni problem v kostanju. Problem je v ljudeh, ker, ko hodijo po gozdu, pa sploh kjerkoli, odlagajo smeti povsod. Torej uničujejo naravo. Nimajo spoštovanja do narave, ki jim daje življenje. Jaz tega ne bom nikoli razumela. In tudi tega ne, da se ima človek potem za nekaj več od živali in celo od rastlin, da. Namesto, da bi oboževal človek s vsem srcem naravo in pazil kaj dela v naravi se mu preprosto j.e.b.e. Otroci so pa potem zgled staršev in vržejo čisto vse kar imajo v rokah na tla in še kakšno staro šaro, ki jo imajo v stanovanjih, hišah gremo kar zmetat v naravo. Ampak bomo pazili, da nas nekdo ne bo videl.

na sliki je divji kostanj(ni užiten!!) list je pa od javorja….kok ste glupi.

[code]
Problem je v ljudeh, ker, ko hodijo po gozdu, pa sploh kjerkoli, odlagajo smeti povsod. Torej uničujejo naravo. Nimajo spoštovanja do narave, ki jim daje življenje. Jaz tega ne bom nikoli razumela. In tudi tega ne, da se ima človek potem za nekaj več od živali in celo od rastlin.
[/code]

Strinjam se s tem, da ljudje nimajo odnosa do narave, do lastnine drugega tudi. Parkirajo v naravi na travi, po smrekcah in cvetlicah itd. Za njimi je kolesnica, ki jo dež spremeni v erozijo, odpre rušo in prst odnese, v hudournik. Po rovtah, planinah, gozdovih nastanejo steze, cesta, kjer nič več ne raste. Pomendrajo vse živo, rastline, glive, živali. in njihovi ostanki ostanejo za vsako njihovo stopinjo. Jeseni moram narediti obhod po parcelah, da poberem smeti (pločevinke, PP steklenice, čike, ostanke sendvičev itd) da živali tega ne pojejo in ne poginejo (krave, ovce, divje živali). Pa da ne govorim o njihovem vpitju, da se druga bitja poskrijejo in utihnejo.
Človek ni gospodar sveta!!!!! kot nekateri učijo, da je.

New Report

Close