Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek JT: Zakaj shraniti matične celice ob rojstvu otroka?

JT: Zakaj shraniti matične celice ob rojstvu otroka?

Včasih znanstvena fantastika, danes vse bolj običajen postopek ob rojstvu otroka – shraniti matične celice.

Poznate moč matičnih celic?
Veste, da se jih že uporablja za zdravljenje mnogih bolezni?
Ste seznanjeni z možnostjo shranjevanja le-teh?

Pridružite se pogovoru z ga. Martina Oraže, iz družbe Neocelica.

Martina, dobrodošli.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Zdravo.

Kakšen je ta postopek ob rojstvu otroka? Za koliko časa pa se lahko shranijo te celice?

Pozdvavljeni
Kaj pa matične celice iz zob? Zasledila sem pred kratkim neko podjetje, ki naj bi to prakticiralo, pa da so pionirji na tem področju, mislim da Bioeden.

Pozdravljeni!
Bodočim staršem priporočamo, da vse potrebno glede možnosti hrambe matičnih celic novorojenčka urejajo mesec in pol pred predvidenim rokom poroda. Seveda pa je možno vse urediti tudi v primeru, da je porod že blizu. Podpiše se pogodba, na podlagi katere pripravimo prvi del računa (Pristopnina v znesku 210 €) in na podlagi plačila le-tega starši prejmejo set za odvzem, ki ga na dan poroda vzamejo s sabo v porodnišnico. Medicinsko osebje v porodnišnici opravi celoten postopek odvzema in vzorec varno zapakira v set. Starši po porodu samo še javijo našemu kurirju, ki set z vzorcem prevzame v porodnišnici.
Matične celice, ki so shranjene po postopku krioprezervacije in so v laboratoriju našega partnerja Cryo-Save hranjene na temperaturi pod -180oC, lahko ostanejo v hrambi praktično doživljensko, saj so vsi metabolni procesi v celicah zaustavljeni.
Prijeten pozdrav!

Martina Oražem, MBA, Neocelica d.o.o.

Pozdravljeni,

zanima me za katere bolezni so “uporabne” matične celice?

Zakaj se pa vaše stranke (večinoma) odločajo za shranjevanje teh celic?

Pozdravljeni!
Naše telo celo življenje nosi določeno “zalogo” matičnih celic, ki nam pomagajo regenerirati nepravilnosti, zaceliti poškodbe ipd. Tako so prisotne tudi v pulpi mlečnega zobka. Za podrobne informacije pa bo gotovo prav, da se obrnete direktno na ponudnika te storitve.

Prijeten pozdrav!

Martina Oražem, MBA, Neocelica d.o.o.

Pozdravljeni!
Naše telo celo življenje nosi določeno “zalogo” matičnih celic, ki nam pomagajo regenerirati nepravilnosti, zaceliti poškodbe ipd. Tako so prisotne tudi v pulpi mlečnega zobka. Za podrobne informacije pa bo gotovo prav, da se obrnete direktno na ponudnika te storitve.

Prijeten pozdrav![/quote]

a vi pa tega ne ponujate?

Z možem se pogovarjava o shranjevanju matičnih celic najinega “bodočega” novorojenčka, vendar še nisva čisto prepričana… Kaj bi lahko bil tisti “jeziček na tehtnici”, da se odločiva? Kakšna je cena?

Pozdravljeni!

Pred dvajsetimi leti so lahko z matičnimi celicami iz popkovnične krvi zdravili le eno bolezen in pred desetimi leti le peščico. Danes matične celice iz popkovnične krvi uspešno uporabljamo za zdravljenje več kot 70 bolezni.

Podrobnejši seznam bolezni pa lahko najdete na sledeči povezavi:
http://www.neocelica.si/seznam-bolezni

Prijeten pozdrav!

Martina Oražem, MBA, Neocelica d.o.o.

Kakšna je okvirna cena?

Pozdravljeni!
Odločitev vsakega para je unikatna in je lahko povezana z veliko dejavniki (dobro poznavanje potenciala matičnih celic, bolezni v družini in drugo). Konkretne izkušnje staršev, ki so se za to storitev odločili, si lahko preberete na sledeči povezavi:
http://www.neocelica.si/shranili-smo

Prijeten pozdrav!

Martina Oražem, MBA, Neocelica d.o.o.

Za prvega otroka jih nisem shranila, ker je bilo to za naš družinski proračun absolutno predrago. Sedaj sem drugič noseča in imam kar slabo vest, da za prvega otroka tega nisem naredila za drugega pa bi.

Kako bom pomagala 1. otroku?

Pozdravljeni!

Matične celice so najvitalnejše celice v telesu, saj imajo izjemno sposobnost, da se lahko delijo, obnavljajo in razvijajo v tkiva, ki jih telo potrebuje v primeru bolezni. V naravi matičnih celic namreč je, da se selijo na mesto poškodbe oziroma bolezni in se tam spreminjajo glede na to, kako jim to narekujejo sosednje celice in biokemijske molekule, ki jih okoljske celice izločajo. Tam izpodrivajo bolne celice in povzročajo njihovo odmiranje.

Matične celice se nahajajo v najrazličnejših tkivih telesa. V mladosti imamo večje količine teh celic in so tudi bolj vitalne, pozneje pa vitalnost celic upada. Po rojstvu, ko začne otrok rasti, se začnejo spreminjati tudi njegove matične celice.

Zato je prav čas rojstva enkratna priložnost, ko lahko dobimo te izjemne celice. Postopek krioprezervacije nam nato omogoči, da jih lahko shranimo za uporabo v prihodnosti.
Cena storitve je povezana z izbiro paketa. Za shranitev matičnih celic iz popkovnične krvi za dobo hrambe 20 let je cena 1.985 €, za shranitev matičnih celic iz popkovnične krvi in tkiva popkovnice pa je potrebno plačati 2.300 € za celoten postopek in prvih 20 let shranjevanja.

Iskreno ste dobrodošli na sedežu Neocelice, kjer se lahko o vseh odprtih vprašanjih podrobno pogovorimo in pogledamo set za odvzem.

Prijeten pozdrav!

Martina Oražem, MBA, Neocelica d.o.o.

Do kterega leta starosti, se lahko zdravi z matičnimi celicami?
Tudi ko bo otrok star napr 70 let?

Pozdravljeni!
Naše telo celo življenje nosi določeno “zalogo” matičnih celic, ki nam pomagajo regenerirati nepravilnosti, zaceliti poškodbe ipd. Tako so prisotne tudi v pulpi mlečnega zobka. Za podrobne informacije pa bo gotovo prav, da se obrnete direktno na ponudnika te storitve.

Prijeten pozdrav![/quote]

a vi pa tega ne ponujate?[/quote]

Ponovno pozdravljeni!
V začetku delovanja je družba Cryo-Save raziskovala tudi to možnost pridobitve in shranjevanja matičnih celic iz mlečnega zobka, vendar je bila ocenjena za bolj siromašno in tega postopka niso razvijali naprej. So pa v letu 2010 kot prvi na svetu ponudili možnost shranjevanja tkiva popkovnice.
Prijeten pozdrav!

Martina Oražem, MBA, Neocelica d.o.o.

A ni tako da so iznašli sedaj že nov način/postopek pridobivanja matičnih celic (zelo poceni način). Torej da navadne preprosto spremenijo v matične. Mislim da znanost gre tako hitro naprej, ljudstvu se pa marsikaj prikriva………….

Kakšna je kaj statistika, koliko jih je bilo ozdravljenih na račun shranjenih matičnih celic?

Pozdravljeni!
Kot že navedeno pri enem od vprašanj, je cena storitve je povezana z izbiro paketa. Za shranitev matičnih celic iz popkovnične krvi za dobo hrambe 20 let je cena 1.985 €, za shranitev matičnih celic iz popkovnične krvi in tkiva popkovnice pa je potrebno plačati 2.300 € za celoten postopek in prvih 20 let shranjevanja.

Prijeten pozdrav!

Martina Oražem, MBA, Neocelica d.o.o.

Jaz bi pa vprašala kolikokrat so te celice dejansko prišle v poštev za zdravljenje kasneje v življenju?

a vi pa tega ne ponujate?[/quote]

Ponovno pozdravljeni!
V začetku delovanja je družba Cryo-Save raziskovala tudi to možnost pridobitve in shranjevanja matičnih celic iz mlečnega zobka, vendar je bila ocenjena za bolj siromašno in tega postopka niso razvijali naprej. So pa v letu 2010 kot prvi na svetu ponudili možnost shranjevanja tkiva popkovnice.
Prijeten pozdrav![/quote]

Kaj pa to pomeni “siromašno”? A v primerjavi s celicami iz popkovnice?

Jaz sem slišala, da je teh celil absolutno premalo za ozdravitev nekaterih bolezni (napr. levkemija – zadošča le do 30kg). Ali to drži?

Pozdravljeni!
Kot že navedeno pri enem od vprašanj, je cena storitve je povezana z izbiro paketa. Za shranitev matičnih celic iz popkovnične krvi za dobo hrambe 20 let je cena 1.985 €, za shranitev matičnih celic iz popkovnične krvi in tkiva popkovnice pa je potrebno plačati 2.300 € za celoten postopek in prvih 20 let shranjevanja.

Prijeten pozdrav![/quote]

No, precej drage so te zadeve, danes večina skušamo na vsakem koraku kaj prihranit. Kakšna je pa možnost, da se pri odvzemu kaj zalomi in da potem vzorec ni ok? Kako boš vedel, da je vzorec res ok? Shraniš in še drago plačaš, potem pa po nevemkolikih letih ugotoviš, da je bilo vse zastonj??

Shranjene celice so popolnoma ustrezne za otroka, ki so mu bile odvzete ob rojstvu. Kljub vsemu pa obstaja možnost 1:4, da bodo popolnoma skladne tudi za katerega od sorojencev oziroma možnost 1:2 za bodo dovolj skladne za zdravljenje sorojencev.

V primeru sorojencev je možnost za skladnost torej do 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ko je nekdo bolan in potrebuje presaditev matičnih celic darovalca, je vedno največja verjetnost, da bo nekdo v krogu družine dovolj skladen darovalec. Tako je lahko tudi otrok primeren darovalec sorojencem ali celo staršem. To se ugotovi s t.i. HLA tipizacijo vzorcev krvi (preden bi se vzorec matičnih celic koristil). V primeru skladnosti bi lahko koristili shranjen vzorec tudi zase ali sorojenca.

Prijeten pozdrav!

Martina Oražem, MBA, Neocelica d.o.o.

Pozdravljeni!
Shranila sem jih pri Neocelici in sem nekako pomirjena. Našla sem nek notranji mir za dobro svojih otrok.
Bi mi bilo pa zelo hudo, če tega finančno nebi zmogla in bi imela nek psihični pritisk, da je moj otroček prikrajšan.

Sem izjemno srečna, da sem imela to možnost.

New Report

Close