Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Izkušnje s Slorest razgovor, poskusno delo, zaposlitev

Izkušnje s Slorest razgovor, poskusno delo, zaposlitev

Kakšne imate izkušnje z razgovorom, poizkusnim delom, in na koncu tudi z zaposlitvijo.
Ker sama sem bila pred kakšnim mesecem na probi v njihovi centralni kuhinji, vse OK, šefica tam me je pohvalila in rekla da je zadovolna, pogoji dela so mi ustrezali, odziva potem ni bilo več, ko sem preverila kako in kaj so mi rekli, da so že izbrali kandidata. Ne razumem zakaj se potem dnevno pojavljajo njihovi oglasi za potrebo po delavcih in po enakih delavnih mestih za enako območje. Kuhar mi je rekel, da imajo že dva tedna vsak dan nekoga na probi. Se mi zdi da gre ponovno za izkoriščanje delavcev in šparanje na kadru, saj glede na razpise ki jih dnevno dajejo ven imajo verjetno vsak dan kakšnega delavca zastonj na probi.

Razgovor si imela verjetno z Anjo Majcen, na Dunajski 5 (v Delovi Stavbi). Veliko nas je, ki nas pošiljajo na probo, vendar potem vse tiho je bilo. Kot si že sama ugotovila, je razlog ravno ta, da izkoriščajo nas brezposelne, ki na probi zastonj delamo enkrat en enkrat drug, in tako ni potrebno firmi plačat plače, prispevkov.
Drugače pa, dobila bi minimalno plačo, jest bi morala njihovo hrano, ki vsebuje polno ojačevalcev, ne dobiš denarja pri plač za malico, prisilijo te v nadure, ki ti jih nikakor ne plačajo, odnosi so zelo slabi, zato tudi vsak dan novi oglasi. Bodi vesela, da še nisi začela.

Nov način izkoriščanja dela! Če za en dan ni treba plačat človeka ga pač ni treba. Vsak mesec jih pokličeš 25 na probo pa imaš enega delavca manj za plačevat, ČISTI DOHODEK!
Če rečeš da bi ti to probo izvedel preko zavoda pa itak rečejo da oni nimajo časa s papirji se ubadat, ker rabijo nekoga takoj.

Samo na glas je treba govorit o takih podjetjih in pisat tudi.

nova
Uredništvo priporoča

Ja je,kar pa ni kaznivo dejanje.Sramota je da se ljudje spustijo tako nizko.Enako je pri nekaterih kot poskusna doba,plačajo ti potne stroške,malico,po 2 mesecih te odslovijo.Izmislijo si lahko marsikaj.Da zamujaš na delo,če mogoče nisi ali pa enkrat,vsaka napaka se beleži,ki je zelo odločilna,nato si lahko izmislijo da si nekomunikativen,ne timski,…

2 delavki dobita vsak mesec 150 eurov na roke,ki potrdita šefove laži in jih ne moreš tožit.

Res je to, vzamejo na poskus ljudi za en dan in spet novega in jih nič ne obvestijo, poznam primer.

Kako pa je potem z varstvom pri delu in zdravniškim pregledom? Ali ni to obvezno preden začneš delat? Predvsem pa kolikor vem, se dela s hrano???

Mogoče, kakšen delovni inšpektor to bere in bo za spremembo zaskužil plačo?!

So na hojladri, hojladro. Nobenega zdravstvenega pregleda ne delaš, saj firma nima denarja. Tako, kot so že predhodniki napisali, fino bi bilo, da bi šlo v javnost, ker takšno nategunstvo pa še ne. Me kar mrazi. Ljudje, uboboženi, potem se pa en Slorest takole zajebava, na račun naroda, ki hoče delat, pa čeprav gre za pomivalca posode ali pa delilca hrane, in narod vnaprej ve, da bo dobil na račun 560 € (za več kot 210 ur na mesec), z vsem vred. Pa tudi to bi sprejeli. Sam kaj, ko Slorest ni sposoben dat niti 560 € za krvavo zasluženih 210 ur, saj raje 25 ljudi vsak mesec pošljejo na probo, in tako firmi ostane 560 e več na računu. Pa nimajo slabe vesti, še smejijo se nam.

Zakaj pa noben, ki ve kaj se dogaja v tem podjetju ne prijavi tega? Baje da po novem inšpektorji radi preganjajo delo na črno.

Tole sem pa slišala že pred petimi leti. Prijavite jih.

Prijavit komu???? Na inšpektorat? Prijave za Hit Alpinea kar dežujejo na inšpekcijo. Ljudje delajo 40 in več dni brez prostega dne, pa jih še nihče od odgovornih ni fasal.

Sramota, kakšni pogoltneži! Da jih ni sram, take počnejo, da prišparajo tistih 560 eur! Prijavite jih na inšpekcijo, takim stvarem je treba narediti konec!

Pozdravljeni!
Vidim,da je že nekaj časa,oz.let tema neaktivna,pa jo bom spet malce obudil,mogoče pride komu prav,če si bo slučajno želel zaposlitve v Slorest-u.
Torej,pred kratkim je minilo eno leto,odkar sem zaposlen v tem podjetju,katero je zelo neprijazno do zaposlenega(ne vseh,predvsem do tistih,nižje rangiranih,kot so,čistilke,pomivalci,vozniki,skratka do tistih,ki so dejansko zamenljivi čez noč).
Sam bom delil svojo izkušnjo in sicer začelo se je z njihovim razpisom za prosto delovno mesto,na katerega sem se prijavil in takoj drugi dan že dobil klic,če bi prišel na razgovor(Delovno mesto iz določenih razlogov ne bom razkril).Na razgovoru sem se z bodočim nadrejenim pogovoril,se na kratko predstavil,on mi je razložil kaj bodo moja dela in naloge,nakar sem ga ene 3X vprašal,če je to definitivno vse kar bom počel,je rekel,da je to to.
Da ne bom dolg,že takoj po podpisu pogodbe so mi hoteli naložit delo,za katerega sploh nisem usposobljen in katerega mi sploh ni omenil na razgovoru.Iz uprave so nanj(nadrejenega)pritiskali,da me mora prepričat,da sprejmem dodatno delo,česar nisem hotel storiti,saj pred pričetkom dela moraš tudi opravit njihova izobraževanja o HACCP in varnosti pri delu in v skladu s tem pravilnikom,nisem bil usposobljen za delo,katerega so mi hoteli dodatno naložit,ter ga posledično upravičeno odklonil,kar je seveda sprožilo negativno reakcijo.
V glavnem,v teoriji je vse po zakonih po njihovem mnenju,v praksi pa žal ni tako.Iz enega delavca skušajo iztisnit čim več,plačat pa niso pripravljeni skoraj še to,kar ti po zakonu pripada.Imam nadrejenega,ki konstantno in zavestno krši zakon o delovnih razmerjih,vendar ima celotno upravo podjetja za seboj,ki ga ščiti in dejansko težko karkoli dokažeš v tem podjetju,predvsem zaradi nepoznavanja delavskih in človeških pravic zaposlenega in seveda strahu pred izredno odpovedjo.
Edina pozitivna plat tega podjetja je celoten regres,katerega smo letos dobili samo polovico,seveda je Corona virus bil odličen izgovor za neizplačilo celotnega regresa in pa redna plača,če lahko rečem plača,ker nekateri ne dobijo niti to,kar jim pripada po zakonu in ne po kolektivni pogodbi.Ni mi jasno,da je lahko kolektivna pogodba močnejša in nad zakonom,ki določa minimalno neto plačo v državi.
Skratka,če kogar koli prime in bi si želel dela v tem izkoriščevalskem podjetju,ki te ne ceni niti malo,spoštuje še manj,gleda kako ti vzet vse kar ti lahko vzame,še dostojanstvo,vam svetujem velik ovinek mimo.
Sam sem pokazal veliko pripadnost podjetju,delal stvari,ki mi jih ne bi bilo treba,vse v upanju,da bodo to šefi videli,a žal sem ostal razočaran,predvsem zato,ker nobeden od šefov,oz.nadrejenih ne vidi dobrega dela,pač pa samo negativno vidijo pri človeku,obravnavajo te kot inventar,številko,predmet,v teoriji govorijo kako je zdravje na prvem mestu,v praksi je čisto kontra,skratka,če se mene vpraša,to podjetje bi moralo zamenjat komplet vodstvo od vrha navzdol.A žal v tej državi so v večini podjetij in vladi sami pohlepni,brezsrčni kapitalisti,ki jim za človeka ni mar.Temu primerno,kot je že bilo omenjeno,tudi odnosi med sodelavci in sodelavkami so izredno slabi,prevladuje negativna energija,skratka delovno okolje,ki človeka počasi a vztrajno,dobesedno ubija!!!!

Pa še to sem pozabil omenit,da se nekateri celo upajo prijavit na institucije,ki so dolžne zaščitit delavca,a žal je to podjetje,podjetje Slorest očitno zelo dobro pravno zaščiteno,da tudi razne inšpekcije ne dajo posebenga poudarka na to podjetje,oz.so več kot očitno povezani med seboj in bi se moralo resnično nekaj hudega zgodit,da bi se premaknile v smeri zaščite delavca.
V takem podjetju imaš samo dve opciji,ostati ali iti,tudi za ceno brezposelnosti!!!

Itak da so zlizani. Polovica inšpektorjev je nesposobna, lena in naredi minimalno, druga polovica je pa skorumpirana. To velja tudi na drugih področjih. Določenih zadev se niti ne dotaknejo…zato so nekatere črne gradnje kot je npr. Tuerkova sušilnica na kmetijskih zemljiščih lahko masivne vile. Navadnim državljanom pa podrejo kočo sredi gozda. Pri tem je potrebno izpostaviti tudi na pol nesposoben in skorumpiran sodni sistem.

V redu, razumemo, da je omenjena firma gnila, vseeno pa lahko v svojih spisih uporabljaš PRESLEDEK za ločili. Potem je tako skrpucalo vsaj malo lažje brati.
Sedi, cvek.

Ojla.

Kako je v slorestu? Ste zadovoljni?

In po vsem tem oni kuhajo našim otrokom v osnovnih in srednjih šolah

    Mene zanima sedanjost in ne preteklost… Kajti marsikaj se lahko spremeni v tem casu. Zato bi prosila ce je kdo med vami da mi malo bolj jasno obrazlozi situacijo. Hvala

Pozdravljeni delala v tem podjetju 16 let lansko leto  iz bilo pokrov  odnosi slabi šefi  ne upoštevajo zdravniških omejitev   delala 7 let popoldansko in nočno vozila dvakrat v Ljubljano  oktobra šla prvič v bolniško karpalni kanal operira.  Obup od obupa    delaš vsak dan 8 ur pa imaš minus ure.

 

Sem raje na socialki….

Vsi ki ste pisali slabe izkusnje o Slorestu  ,cisto vse drzi…🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

 

Pa saj tudi kuhajo zelo slabo oziroma higiena jim je spanska vas. Raj za muhe so njihove restavracije……

New Report

Close