Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali je to kraja?

Ali je to kraja?

Sodelavka kar naprej nekaj printa za hčeko, neke seminarske, pa neke skripte, … Hči ji pošlje na mail, mama daj mi sprintaj to, ona pa printa. S tem da v firmi se trudimo, da bi šparali, da bi čim manj papirja porabili, da o tonerjih ne govorim.

Pa telefonske pogovore privatne tudi vse opravi s službenega telefona, veselo kliče vse mojstre in se meni z njimi lepo v službenem času in na stroške firme.

Pa naroča kar naprej ene reči v raznih spletnih trgovinah, lepo vse v času službe, brska in izbira.

Meni se vse to ne zdi primerno. Kaj pa vam?

nadrejenemu…si nevoščljiva,da nekdo tako skrbi za hčero..jaz sem isto delala..

Ni problem v nekem printu ali o nekem opravljenem pogovoru. Problem je očitno količina. Zato imate pa tudi šefa, ki bi ji razložil ali opozoril, da ne misli količinsko njenih privat stvari plačevati.
Ima šef koristi kako drugačne pri njej pri delu, pa kompezirata? In zato ne teži?

Mene takšne podrobnosti navajanj vedno bolj spomnijo na to, da je morda v vas problem, če šef še ni slišal za šparanje, ki ga neka sodelavka celo vozi scat. Na račun stroškov. Vi pa šparate.In ste zgledne.

Če je količinski problem, se delajo spremembe, če je posamični, pa se potem posamično razglablja, kje je sploh problem. Se ti ne zdi?

Seveda je kraja, kaj pa drugega.

Aha, torej je to splošna praksa? Vsi to delate? Torej je sprejemljivo? Sam da vem …

Ja, problem je v količini. Jaz razumem, če imaš nekaj nujnega, nujni klici so eno, čvek pa spet nekaj drugega. Pa če imaš privat klic, opravi ga s svojega mobitela, če je nujno, če pa ni, počakaj, da prideš domov. To je moje načelo, očitno sem izjema.

Avtor posta, na srž problema pa ne zmoreš odgovoriti, če je tudi to sprejemljivo? Ker ne delamo tega vsi. Pa nimamo celo vsi zaposlenih v familiji. A bo?

Seveda je kraja.

In kaj je po tvoje srž problema? Kakšen odgovor pričakuješ od mene? Jaz sprašujem, vi odgovarjate 🙂 Ok, ti tega ne delaš, hvala za odgovor. Torej se tudi tebi to ne zdi ok? Lahko tako sklepam?

Tega o zaposlenih v familiji pa ne razumem.

Ti si navadna tatica, ki je imela dostop do listov in printerja. Sem pa prepričana, da če bi imela dostop še do česa drugega in ne bi bilo tveganja, da te zalotijo, bi kradla vse povprek.
Moje mnenje o tebi.

Pa ne seri mi s kakšno nevoščljivostjo.

Odgovor na vprašanje je: To je zoprnija. Tvoja. 🙂
Sodelavki pa vsekakor manjka samokontrole. Če imate navodilo, da je treba “šparat”, potem pa sploh veliko tvega.
Ali jo opozori, da pretirava in tvega, da bo šef izvedel. Ali pa ignoriraj in čakaj, da naleti na težave (morda si tega želiš).
Naj se ti ne zdi škoda papirja in impulzov in ne bodi zoprna!

Vidim, da se mnogi od vas ne zavedate, da je to kraja in tudi eden od možnih vzrokov za odpoved delovnega razmerja. Vse te stvari sodijo v isti koš, kraja papirja, printanje, lažni naslov za izplačilo prevoza na delo in podobne stvari.

To je kraja, pa pika.

Se strinjam, da je kraja. Kar znorim, da se to dogaja v moji firmi. Zato je brezveze koga zaposlovat, odpirajte si s.p. pa delajte zase, plačilo na uro in da se ve norma, kaj je treba v tisti uri naredit.

Ti si navadna tatica, ki je imela dostop do listov in printerja. Sem pa prepričana, da če bi imela dostop še do česa drugega in ne bi bilo tveganja, da te zalotijo, bi kradla vse povprek.
Moje mnenje o tebi.

Pa ne seri mi s kakšno nevoščljivostjo.[/quote]..se moje mojemu možu..upam,da boš kmalu videla kdo je tatica..nisi vlagala v nič..tako,da upam..da ti bodo take obtožbe na jasnem..pa upam,da boš mirno spala..:-)))))))))

…dela naša Ju in JS..sem pozabila… ” dela “.

Ti si navadna tatica, ki je imela dostop do listov in printerja. Sem pa prepričana, da če bi imela dostop še do česa drugega in ne bi bilo tveganja, da te zalotijo, bi kradla vse povprek.
Moje mnenje o tebi.

Pa ne seri mi s kakšno nevoščljivostjo.[/quote]..se moje mojemu možu..upam,da boš kmalu videla kdo je tatica..nisi vlagala v nič..tako,da upam..da ti bodo take obtožbe na jasnem..pa upam,da boš mirno spala..:-)))))))))[/quote]

Tole je nerazumljiv zmazek, napiši še enkrat kaj sploh hočeš povedati.
In kaj ima z vsem tem tvoj mož, kaj bom videla? Si opravilno nesposobna brez moža ali kaj? Krade kot ti? Si hotela napisati to?
Ali mi morda groziš, kot to delajo petletni mulci in mlatijo prazno slamo, kateri ima večjega in močnejšega atija, si na tej razvojni stopnji? Si sama res taka nula, da moraš mahati z možem?

In ja, si tatica! Ti pojasnim drugače?
Prideš na obisk k znanki, brez vprašanja vzameš kup listov in jih odneseš domov. Kaj je to drugega kot kraja?
Ni nobene razlike ali to narediš na obisku ali v službi, vzela si nekaj, kar ni tvoje!
Poznam take osebke in vem, da kradejo kjer morejo in kar morejo, ne samo papirja in če se jim ne bi tresle gate, da jih zalotijo, ne bi bilo meja. To je pač morala takšnega folka.

Če lastnik ve za početje in se strinja z njim, potem ni kraja. Če pa je treba pred lastnikom skrivati, potem je kraja.

Aja, še to. Jaz sem tudi hči alkoholika in mi je udarilo ven drugače. BMK za večino ljudi 🙂

So mi od malega dali vedet, da karkoli naredim, je narobe, tako da raje nič ne naredim. Saj ne, da me moti. Samo za info.

Ups, napačna tema. Posta se moderatorjem verjetno ne bi dalo premaknit?

Itak da lastnik NE ve, saj nima časa se ubadati s takimi stvarmi, on enostavno vsem zaupa, marsikdo pa to zaupanje izkorišča, na žalost.

Zato je pa v Sloveniji tko kot je. Ce bi bil VSAK zase pošten, bi imeli Švico. Tako pa vsi vidijo samo tajkune, malih kradljivcev pa nihče.

New Report

Close