Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali si v restavraciji/gostilni upate povedati, da hrana ni bila dobra?

ali si v restavraciji/gostilni upate povedati, da hrana ni bila dobra?

tema o postrežbi me je vzpodbudila k razmišljanju – vsi vemo, da vse gostilne/restavracije pač ne kuhajo enako dobro hrano. če naletite na slabo hrano, ali to tudi iskreno poveste? in če ne poveste – zakaj ne?

jaz zaenkrat še nisem, pa čeprav je bila hrana kar nekajkrat slaba. sem namreč brez jajc 🙂

…če je dobro.

Če pa ni, me pač ni nikoli več tja.

In mislim, da tako dela večina ljudi.

Zdaj veš, zakaj so ene gostilne nabito polne, druge pa prazne.

Če plačam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, želim to tudi imeti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, če je pa zanič, pa povem, brez slabe vesti.
To naredi tudi ti, brez strahu. 😉

nova
Uredništvo priporoča

Tudi jaz priznam, da še nisem tega povedala. Zakaj? Ne vem, ne da se mi ukvarjat s tem, pojasnjevat zakaj ni bilo dobro, se morda pregovarjat… In pa verjetno zato, ker imam občutek, da bi osebje mislilo, da to počnem zato, ker želim popust ali se celo izognit plačilu:)
Koneckoncev pa tudi dopuščam možnost, da pač meni nekaj ni bilo dobro, nekomu drugemu pa. O okusih se pač ne razpravlja, pravijo.

jaz… nočem nikorag užaliti, zato tudi ne povem, da je hrana slaba. pa smo dobili že kar nekaj slabe hrane. a tudi nekaj odlične.

se pa strinjam – če je gostilna polna, je polna z razlogom. smo se prepričali o tem pred kratkim ob bohinjskem jezeru. ena gostilna čisto prazna, sosednja pa nabito polna. ko smo zapustili to nabito polno gostilno smo vedeli zakaj je tako polna. hrana fenomenalno odlična. račun 75 evrov, a je bilo vredno.

Zgodilo se je enkrat oz.dvakrat,da smo povedali. Natakar je vprašal:kako je bilo? Po pravici smo povedali,da ni bilo dobro. Ne vem, zakaj ne bi? Sicer pa podobnp,kot ena zgoraj pravi.Če je slaba hrana,slaba postrežba,v tisto gostilno ne gremo več. Stvar opravljena.

če je slaba ali zanič, stopim, do kuharja in mu prijazno povem, če to naredimo, nam tisto zanič hrano ne obračunajo. (hrana mora biti orenk zanič, ali pa skoraj surova)

povedala sem parkrat, ko je bilo nekaj res slabo. kako pa naj vedo, da je nekaj treba izboljšat, če jim nihče ne pove. pa tudi pohvalim, ko je dobro. za povprečno hrano pa se ne usajam.

A najprej vse pojeste, potem pa se pritožite. Če je zanič, pustim! In potem tako kuhar kot natakar vesta,da s hrano ni vse v redu! Ampak ne, svinjarijo pojeste, potem se pa pritožite! In ker menim,da ena nadebudna s.p. novinarka išče teme za članek ji moram povedati,da so slovenceljni eni zanikrni gostje brez vedenja tako o hrani kot tudi o postrežbi. To naj bo njen članek!

Vedno povem, če hrana ni bila v redu. Če je to neka nova gostilna oz. restavracija in če je hrana slaba, jim to povem, ponavadi pa se potem tudi nikoli več ne vrnem tja. Če je bila hrana dobra, jih vedno tudi pohvalim.

Se je tudi že zgodilo, da sem jed zavrnila – ker je bila na primer zažgana in tega mi pa res ni treba jesti. Ali kakšen tako zelo žilav zrezek, da ne vem, kako kuharja ni sram, da kaj takega postreže – jaz take packarije ne bi dala niti psu.

So restavracije, v katere redno zahajam, ker je hrana dobra in sem zadovoljna s postrežbo. Tudi tam se lahko zgodi (sicer redko), da jim kakšna naročena jed ni uspela ravno najbolje in to jim povem, vendar nihče ne zameri, ker me kot stalno gostjo poznajo in vedo, da bom pri njih še v bodoče “zapravljala” denar in pripeljala tudi kakšnega novega gosta. Če je gostinec pošten, pameten in profesionalen, potem se z gosti, še posebno s stalnimi gosti, ne prepira in jim skuša vedno ustreči.

Da, vedno, ker zakaj pa ne, saj si ti tisti, ki plačaš in vneseš v svoje telo. Da nebi nekoga užalili, lepo prosim? Zakaj? Saj plačaš storitev, nič ne dobiš zastonj.

Povem, če je naprimer preslano ( dostikrat naročim v restavraciji, če je po naročilu, da mi nič ne solijo, pa je potem ravno prav, ker dostikrat se kuharjem sol kar usuje iz roke).

Mene zmotijo tudi slabo pomiti kozarci – da se vidi odtis usnic naprimer na njih kot posledica slabega pranja – nekateri pač škrtarijo s programom pranja steklovine, pa dostikrat kar malo na roke pomijejo – zato dostikrat sploh ne pijem z usti iz gostilniških kozarcev, prosimo za slamice, če naročim ustekleničeno pivo, pa kar iz steklenice.

Ne prenesem pa tudi hinavščine nekaterih natakarjev, ko vidi in sliši vmes, ko hodi mimo, da se pogovarjamo, da nekaj ni v redu, ga tudi pokličemo, povemo, pa se nevednega idela v stilu a za vas pa ni dobro – ja pa ti pojej – in ga vprašamo, bi vi to pojedli?
Potem tudi, ko natakar vidi, da na krožniku nekaj ostane, kar res ni bilo v redu ( preveč mastno, kar plava v olju naprimer, pa reče – je bilo okusno, OK? Pa povemo, da se vidi ma krožniku, da ni bilo. In če plačaš za neko jed naprimer 8, 10,15 eur, zakaj bi se pretvarjal, če ni v redu?

V tujini je tako, če se pritožiš, argumentiraš, ti dostikrat ne zaračunajo, ker jim gre za ugled, pr nas pa dostikrat samo zato, da prodajo.

Pa nismo nobeni špuravci, ki bi bili nezadovoljni s hrano in bi iskali dlake v hrani namenoma, samo imamo možnost primerjati, kako se tej stvari streže in kako mora funkcionirati, pa kako to funkcionira v gostilnah in restavracijah na nivoju doma in v tujini in kako pri nas doma v nekaterih bolj krmilniških restavracijah, ki imajo potem kar navite cene, v strežbi in kuhinji pa vlad popoln kaos umazanija, križanje poti surove in pripravljene hrane,ko imajo bolj polno gostilno. Vse vidiš, ko greš mimo kuhinje naprimer na stranišče.

Se je že zgodilo, da smo dobili naprimer v hrani odrezke od tetrapaka ( smetane za kuhanje), pa ostanke papirja med zelenjavo,( lahko da je bil prtiček). Pa v restavraciji, dokaj na nivoju, so postregli s tako ovelo in na robovih rjavkasto, gnilkasto zeleno solato ( ni bila napita olja ali kisa, da ne bo pomote), da je jaz nikoi nebi dala kot take pred svoje goste, kaj šele v gostilni. To se ne sme zgoditi, četudi vlada zadaj v kuhinji kaos, gneča in neorganiziranost.

Pa če tudi las dobim v hrani, povem – ker je to neokusno in nehigiensko.

Imam sorodnika, ki dela v gostinstvu in pozna veliko zgodb iz ozadja priprave hrane, pa tudi kakšni packi so nekateri ljudje, ki kuhajo za druge, ker jim je vseeno, keer tako ali tako oni tistega skuhanega ne bodo jedli.

In ja, v gostilnah ima gost vso pravico povedati, da ni zadovoljen.


V kakšnih krmilnicah vi jeste, pa saj to ni res? Gleda na tvoj stil pisanja pa gotovo jeste samo v pajzlih! Ker drugam tudi ne spadate! Tam, kjer imajo ovelo solato, kjer imajo odrezke od tetrapaka med zelenjavo, kjer imajo gnilkasto zeleno solato, kjer imajo lase v hrani, pa … Pa napiši vendar, kje so te gostilne? Da ne bomo drugi tudi tja zašli! Si si malo namislila vse tole, a ne?

Sem že vrnila poln krožnik, ker ni blo za jest. In sem dobila novega.
Sicer pa, kadar že gremo ven jest, gremo v preverjene oštarije in se nam večina zgoraj navedenih stvari še ni zgodila.


V kakšnih krmilnicah vi jeste, pa saj to ni res? Gleda na tvoj stil pisanja pa gotovo jeste samo v pajzlih! Ker drugam tudi ne spadate! Tam, kjer imajo ovelo solato, kjer imajo odrezke od tetrapaka med zelenjavo, kjer imajo gnilkasto zeleno solato, kjer imajo lase v hrani, pa … Pa napiši vendar, kje so te gostilne? Da ne bomo drugi tudi tja zašli! Si si malo namislila vse tole, a ne?[/quote]

Ne boš verjela, ti jih pa kar naštejem: Jožica Kranjska gora, MONS Polna skleda na Brdu, ko je še obratovala, ko hotel še ni prišel pod verigo Four points by Sheraton, Grof Vransko, Maxim pod Maximarketom v Lj – ne samopostrežna,…..

Tako da, ne ti meni slovenceljka, ker verjetno vidiš samo do lat svoje parcele…


V kakšnih krmilnicah vi jeste, pa saj to ni res? Gleda na tvoj stil pisanja pa gotovo jeste samo v pajzlih! Ker drugam tudi ne spadate! Tam, kjer imajo ovelo solato, kjer imajo odrezke od tetrapaka med zelenjavo, kjer imajo gnilkasto zeleno solato, kjer imajo lase v hrani, pa … Pa napiši vendar, kje so te gostilne? Da ne bomo drugi tudi tja zašli! Si si malo namislila vse tole, a ne?[/quote]

Pa še pravilno preberi: odrezki od tetrapaka niso bili med zelenjavo, ampak so bili ostanki papirja med zelenjavo :P, odrezek je bil pa drugje, piše – preberi – tako da najprej je treba pozorno prebrati, predno kuckaš po tipkovnici v vsej svoji vnemi….


V kakšnih krmilnicah vi jeste, pa saj to ni res? Gleda na tvoj stil pisanja pa gotovo jeste samo v pajzlih! Ker drugam tudi ne spadate! Tam, kjer imajo ovelo solato, kjer imajo odrezke od tetrapaka med zelenjavo, kjer imajo gnilkasto zeleno solato, kjer imajo lase v hrani, pa … Pa napiši vendar, kje so te gostilne? Da ne bomo drugi tudi tja zašli! Si si malo namislila vse tole, a ne?[/quote]

Pa še pravilno preberi: odrezki od tetrapaka niso bili med zelenjavo, ampak so bili ostanki papirja med zelenjavo :P, odrezek je bil pa drugje, piše – preberi – tako da najprej je treba pozorno prebrati, predno kuckaš po tipkovnici v vsej svoji vnemi….[/quote]

Aj, aj, krmilnice in pajzli! Obisk pri Grofu, kjer v nedeljah ni spodobne mize za količino lačnih slovenceljnov, ki bi veliko za malo! Bo že držalo tisto o latah! In seveda piše vse v knjigah pritožb tehle gostiln, vse svoje travme si tja vpisala, od tetrapaka, do gnilkaste solate? Ampak najprej ste s kruhom pomazali krožnike do čistega, a na?

Pa še pravilno preberi: odrezki od tetrapaka niso bili med zelenjavo, ampak so bili ostanki papirja med zelenjavo :P, odrezek je bil pa drugje, piše – preberi – tako da najprej je treba pozorno prebrati, predno kuckaš po tipkovnici v vsej svoji vnemi….[/quote]

Aj, aj, krmilnice in pajzli! Obisk pri Grofu, kjer v nedeljah ni spodobne mize za količino lačnih slovenceljnov, ki bi veliko za malo! Bo že držalo tisto o latah! In seveda piše vse v knjigah pritožb tehle gostiln, vse svoje travme si tja vpisala, od tetrapaka, do gnilkaste solate? Ampak najprej ste s kruhom pomazali krožnike do čistega, a na?[/quote]

No, ja pri Plachuti na Dunaju, ali pa naprimer v gostilni Pri Hrastu v Novi Gorici,ali pa Stari podrum v Momjanu tega ne doživiš 🙂

Knjiga pritožb in pripomb je dandanes zastarela, ker tistim, ki je kaj namenjeno ne pride niti do ušes…. – forum je pa odličen medij za izmenjavo izkušenj, efektivno, koristno in v opozorilo.

in neee, kje pa – nismo iz tiste vreče, narobe nas tlačiš noter. 😛

Ne samo, da povem, ampak tudi ne plačam!!

Kulinarika, da te kap ! Uganite, iz katere od treh navedenih gostiln je naslednja kulinarika?
Solatni krožnik s tunino,Ocvrt ribji file in majonezni krompir,Sladica

Kulinarika, da te kap ! Uganite, iz katere od treh navedenih gostiln je naslednja kulinarika?
Solatni krožnik s tunino,Ocvrt ribji file in majonezni krompir,Sladica[/quote]

Ma, dej ena in ista oseba, pod različnimi nicki, ne moreš iz svoje slovenceljske kože, ne? Sam jst si prste oblizujem od kulinaričnih užitkov tam kjer mi paše, ti jih pa žal samo na tipkovnici. Pa na zdravje s tvojo majonezo!

Kulinarika, da te kap ! Uganite, iz katere od treh navedenih gostiln je naslednja kulinarika?
Solatni krožnik s tunino,Ocvrt ribji file in majonezni krompir,Sladica[/quote]

Napisala si meni iz ponudbe kosil – to je pa jasno, da skuhajo med tednom za kosila in malice, tako kot v marsikater oštariji, kjer kuhajo malice in kosila. Torej si pristranska, kajne?

A popečeno polento, osso bucco ( dvomim, da ga sploh znaš pripravit, kaj šele jest), sezonske štruklje , pa goveji fiorentin, domače testenine, odlične domače juhe si pa spregledala – se znaš zapiščt samo v tisto, kar ti najprej v oko pade, kar ti pride prav za pošimfat? Ehjaja, slovenceljstvo.


V kakšnih krmilnicah vi jeste, pa saj to ni res? Gleda na tvoj stil pisanja pa gotovo jeste samo v pajzlih! Ker drugam tudi ne spadate! Tam, kjer imajo ovelo solato, kjer imajo odrezke od tetrapaka med zelenjavo, kjer imajo gnilkasto zeleno solato, kjer imajo lase v hrani, pa … Pa napiši vendar, kje so te gostilne? Da ne bomo drugi tudi tja zašli! Si si malo namislila vse tole, a ne?[/quote]

Ne boš verjela, ti jih pa kar naštejem: Jožica Kranjska gora, MONS Polna skleda na Brdu, ko je še obratovala, ko hotel še ni prišel pod verigo Four points by Sheraton, Grof Vransko, Maxim pod Maximarketom v Lj – ne samopostrežna,…..

Tako da, ne ti meni slovenceljka, ker verjetno vidiš samo do lat svoje parcele…[/quote]

tale jožica v kranjski, je pod kritko

5 gostov, po tem ko prvi dobi hrano mine 15 minut – ne pretiravam, dda dobi zadnji noro
okus pod lkritko

pa še bi lohk naštevala

Ne vem, ce tista o polnih restavracijah in torej okusni hrani drzi. kratochwill v BTCju je npr. vedno poln, hrana je pa za bruhat.

Slovenci pac. Samo, da je poceni.

jaz sem pa jedla v bencaku v medvodah, no in sem naročila kalamare in pomfri. Ko sem poskusila prvih par kalamarov je bil en tak čuden ultra gumjast okus, sploh ni bilo podobno hrani ampak kot da grizem nek material, brez okusa, uglaunem sem že jedla kalamare in lahko potrdim da tole niso bili niti k od kalamarov. Zanič. pa pokličem natakarja, ki je bil že tako brez olike in povedala sem mu da tole ne morem jesti ker mi ne gre čez grlo, da so obupni kalamari. In tip seže v moj krožnik in si postreže kalamar, ga prežveči 😀 ;D in reče da njemu se pa zdi v redu!!! no pa sem rekla da lahko kar odnese da ne bom. Pa je rekel če bom kaj drugega sem rekla ne hvala, me je minil apetit. Mož je pojedel tisto juho on ni imel kalamarov in sva rekla za račun. In ne boste verjeli, tip je dejansko zaračunal kalamare!! sem si mislila vidite me tukaj zadnjič, in tudi zato jim zdaj delam negativno reklamo. Bilo bi fer da mi tega niso računali,. pojedla sem ene 4 kalamare in če ne bi računali jim ne bi tako hudo zamerila. Tako pa pač sem!

Kaj vi pojeste če vam ni dobro? Nekje bolje kuhajo nekje slabše in tam kjer slabše pojem tisto kar mi je všeč, tisto kar mi ni pustim na krožniku. Tako se itak vidi da ni bilo dobro. Pa tudi ko natakar pride do mize in vpraša če je bilo v redu, mu pač povem da to pa to je bilo super to kar je pa na krožniku pa ni bilo dobro (največkrat se zgodi da je premastno ali razkuhano). Seveda se v gostilno kjer hrana ni bila v celoti v redu ne vračamo.

Eni omenjate ekstremne primere ko v hrani najdete lase, papirčke in razne zadeve ki tja ne sodijo. Tako hrano zavrnem takoj ko vidim da je v njej kaka od našteih stvari in hrane ne plačam. K sreči se mi je to zgodilo samo ene parkrat. Po večini itak hodimo v gostilne ki so nam že preizkušene in vemo da imajo hrano dobro!

http://skrinjicasrece.wordpress.com/

New Report

Close