Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek koliko ste/boste dali za dopust

koliko ste/boste dali za dopust

Pri nas je trajal dopust 5 dni, 4 članska družina (od tega 2 najstnika), hrano smo nesli s seboj, bližnja hrvaška obala, apartma, taksa, bencin.priboljšek sladoled, strošek brez hrane (ki je bila ista kot doma) je bil okoli 400 €.

So mi ostale neporavnane položnice, ampak že lani nismo bili nikjer skupaj, pa imam redno službo. Otroka sta bila lani v Pacugu, strošek 300 €, zato smo letos ta denar namenili za skupni dopust, kar pa je zanju pomenilo pol krajši dopust.

Če bi starejši lahko še vedno šel v kolonijo bi ju raje dala tja, a je žal omejeno samo na OŠ.

Drugače pa kot otrok nisem hodila na morje, mama samohranilka s tremi otroki, najemnino, ni šans da bi lahko šli.

Zato mi je toliko bolj pomembno da lahko svojima nudim vsaj nekaj malega več kot sem imela sama.

Bravo, mami! Verjamem, da ste se imeli super.

No, pri nas niti od daleč nismo tako skromni.

Vse skupaj, kolonija za hčerko, priprave s klubom (2x), najin podaljšan vikend in 12 dnevno skupno potovanje po Evropi, nas bo osušilo za cca 4000-5000 €.

Zaenkrat si še lahko privoščimo.

Zaposlen je pa samo mož.

nova
Uredništvo priporoča

Nikoli nisem bila na dopustu s starši, nikoli nisem bila v koloniji, pa sem vseeno zrasla. Plavat v morju sem se naučila sama, brez pomoči ob 1x obisku morske plaže, sicer pri starosti 16 let.

Mi gremo avgusta..10 dni,apartma bo 620e, plus hrana,prevoz..2 odrasla,2 otroka.Hb nam znese.


Kje dela tvoj mož? Da bi še mojega vzel za sodelavca z enako plačo, da bi jaz lahko več časa posvetila MONu

Mi smo tudi 4-je. Otroka sta najstnika. Gremo v apartma za 10 dni, kar nas pride 600 evrov. Potem je tu še bencin, pa trajekt, pa za hrano mal več kot doma, ker gremo saj 1x na pico, pa sladoled…

no, v ta tvoj budget jaz dodam se enega otroka in njegov poletni tabor, pa se eno pot za vse nas z letalom na drugo celino…..

S tem se jaz kaj dosti ne bi hvalil. Očitno si resnično fino izbrala partnerja, da tebi ni potrebno nič delati. Ja, fajn. Lahko si srečna iz finančnega vidika, z drugih pa najbrž niti ne. Tvoj mož ima ljubic kolikor hočeš. :)))

Kot otrok sem bila privič na morju, ko sem šla v kolonijo pri 10. letih. Takrat sem se tudi naučila plavati. Letos ne bomo šli nikamor, ponavadi pa gremo na morje za kakšen dan, da se vsaj naplavamo. Sicer pa moji otroci so že odrasli in gredo po svoje. Morje, toplice ali karkoli že, te fajn obere. Pa četudi si kuhaš sam, greš vsaj kam na kakšno pijačo, sladoled, včasih si privoščiš kakšno pico. Če pa že greš na dopust in misliš še tam skopariti, je boljše, da si doma.

jaja pri nas verjamem ja 5000 evrov pa sam mož dela lari fari provokacija ni kej vi pa vrjamerte ohhhhhoooo hooooooooo

nas je 5
otroci 13, 11, 9
10 dni apartma 1600 € (ob plaži, z velikim vrtom,…)
+ prevoz + hrana dol + obiski restavracij
ne vem, koliko bomo imeli stroškov poleg apartmaja, pretirano zapravljali ne bomo, varčevali pri sadju in kavi pa tudi ne

gremo pa še z avtodomom za 20 dni po Evropi (Švica, Francija, Italija)
za to potovanje imamo namenjenih 6 do 8000 €

S tem se jaz kaj dosti ne bi hvalil. Očitno si resnično fino izbrala partnerja, da tebi ni potrebno nič delati. Ja, fajn. Lahko si srečna iz finančnega vidika, z drugih pa najbrž niti ne. Tvoj mož ima ljubic kolikor hočeš. :)))[/quote]

Nekateri res zganjate misijo nemogoce, pa ceprav je mogoce.
dobro, avtorica tvojega scitiranega posta je morda res nesramno zastavila svoj opis letosnjega dopusta, samo verjami, da je tudi v Sloveniji tudi se kar nekaj postenih ljudi, ki zasluzijo posteno toliko, da si lahko takole privoscijo. So v svojih casih pridno hodili v sole, oplemeniti svoje znanje tudi v tujini in se dobro strzili na trgu delovne sile, zanjejo sadove svojega znanja. in ja, tudi taki na monu sodelujejo, ne provocira.

ja zdej pa že pretiravate no ja jaz grem tudi s familijo za 14 dni na karibe bo tko nekak 8000 evrov potem pridemo domov gremo za 14 dni na tenerife bo ene 15 000 evrov pol pa še mal po hrvaški za 14 dni pa bo tudi ene 15000 evrov blaaaaaaaaaaaaaaaaaaa blaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa otročkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii smrkovi pol se bote pa zbudillllllllll

Otroka sta na taboru -500 evrov + žepnina za sladoled vsak 50 evrov + mobi katrice 20 evrov.
Skupaj na morje 5 dni za namestitev okol 300 evrov+ prevoz+hrana
Dvakrat v malo večje terme za en dan 2x 60 evrov (vstopnina, hrana, pijača)+ prevoz
Kakih 3-4 na mestno kopališče, torej 4×20 evrov
Vikend na Pohorju, Kolpi Bohinju 3×150 evrov

počitnice so kar drag hec ja

Mi pa : APP svoj,hrana kod doma,bencin do istre,700 evrov na leto stroškov, koristimo ga skozi celo leto. Enkrat na leto gremo na krajši izlet za par dni po evropi,letos smo šli po avstriji,nemčiji,švici,italiji,lani smo bili v London za 5 dni,še nazaj v Paris ker želim ,da moj otrok tudi vidi kaj sveta.

Ma pri nas za dopust planiramo okoli 300€ . Nakup barve in vse pripadajoče zadeve za izvedbo.

Mulci bodo pa na ” ohlajanje ” hodili kar k Mokri mački na mestno koprsko plažo.

da nas revni znanci ne popluvajo.
cca 1.000€/dan na posameznika. smo štirje. ene 50 dni
Oba sva zaposlena v javnem sektorju – ona sodnica on zdravnik..

pred leti smo trošili malo več 2.500€/osebo /dan

Podobno, APP lasten, gorivo do tja, za vikend letnih stroskov (elektrika, komunala, voda, davki, turisticna taksa) pod 700€, koristimo ga starsi, brat in jaz z druzinama, placamo se hrambo 2 kompletov surfov v surf centru, parkrat gremo ven jest..
To je letni dopust, vmes se kako potovanje in pa smucanje.


Kje dela tvoj mož? Da bi še mojega vzel za sodelavca z enako plačo, da bi jaz lahko več časa posvetila MONu[/quote]

Multinacionalka. Je pa v tej firmi že več kot 20 let. Začel kot študent, vmes 2 leti v tujini, sedaj na enem od vodilnih delovnih mest v regiji.

S tem se jaz kaj dosti ne bi hvalil. Očitno si resnično fino izbrala partnerja, da tebi ni potrebno nič delati. Ja, fajn. Lahko si srečna iz finančnega vidika, z drugih pa najbrž niti ne. Tvoj mož ima ljubic kolikor hočeš. :)))[/quote]

Nekateri res zganjate misijo nemogoce, pa ceprav je mogoce.
dobro, avtorica tvojega scitiranega posta je morda res nesramno zastavila svoj opis letosnjega dopusta, samo verjami, da je tudi v Sloveniji tudi se kar nekaj postenih ljudi, ki zasluzijo posteno toliko, da si lahko takole privoscijo. So v svojih casih pridno hodili v sole, oplemeniti svoje znanje tudi v tujini in se dobro strzili na trgu delovne sile, zanjejo sadove svojega znanja. in ja, tudi taki na monu sodelujejo, ne provocira.[/quote]

Se opravičujem, nisem vedela, da lahko sodelujejo samo tisti, ki komaj pridejo čez mesec.

Najem prikolice za 14 dni 840 eur … koliko bomo tam zapravili, ne vem. Malo bomo že gledali na denar, po drugi strani bomo pa kak dan rentali čoln, šli ven na morsko večerjo, pekli ribe in meso na žaru … Upam, da pridemo skoz tam z 800 eur.
Tamala je šla še za 5 dni na tabor … 70 eur, avgusta gremo za 3 dni v Bohinj … kakih 300 eur. Bi pa rada, da mi kaj ostane za smučarski dopust, ki pa je res vsako leto dražji – tam smo hitro na 1800 eur za en teden.
Smo pa 4.

8 ljudi: najprej 2 tedna plezanja in smučanja; nato Disneyland; mato še par dni potovanja; med 5-6000 Eur.

537 € dva odrasla ( 6 nočitev v avtokampu v Istri ) vključena hrana, ki sva jo imela seboj, benz, kreme za sončenje….

Apartma 430 eur, zapravili 35 eur na dan, pokurili en tank dizla (70 eur).
Skupaj za 10 dni = 850 eur.
Lani se mi je zdelo to še normalno, letos že preveč:(

New Report

Close