Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sosed ima avtoservis na crno – mnenje

Sosed ima avtoservis na crno – mnenje

Zanima me vaše mnenje oz. kaj kako bi vi postopali. Sosed ima že več kot pa 10 let doma avto servis na črno. Do sedaj je to “dejavnost” počel v garaži, vsake toliko smo imeli kakšne diskusije o tem, da bi bilo fino, če bi bil malo manj hrupen vsaj ob vikendih. Sedaj se je pa odločil razširiti in letos je iz svoje garaže zgradil “poslovni objekt” – veliko delavnico, seveda nič ni legaliziral. Od aprila letos je postalo življenje v naši ulici neznosno. Dela skoraj cele dneve tudi od vikendih in praznikih. To je na določene trenutke za znoret. Od raznega pokanja, rezanja, tolčenja,……. Pogovor z njim je postal nemogoč. Poklicali smo že policijo eno nedeljo ob 15. uri popoldan, pa se ni nič spremenilo. Ali je to v naši Sloveniji sploh mogoče preprečiti?

Seveda je mogoče, s prijavo na gradbeno, tržno in davčno inšpekcijo.

Moje mnenje BRIGAJ SE ZASE in ne vtikaj nosu kjer te ne srbi.FOVŠIJA je velik hudič .
Taki ljudje ki sedaj tožijo bi izdajali tudi ko bi bila vojna .

nova
Uredništvo priporoča

Seveda je. Prijavi na inšpektorat za delo in durs. Oboje lahko anonimno. Rešeno.

Jaz bi ga tudi prijavila. na jetra mi gre folk, ki misli, da zanj pravila preprosto ne obstajajo. je pa kreten, seveda. Namesto da bi sodeloval s sosedi, vedoč, da vsi stran gledajo ob njegovem delu na črno, jih nervira. In vidiš, neumnost in neobizrnost morata biti kaznovani.

foušija je greh

ženska bi rada samo imela mir, ne pa da ji rezljajo in tolčejo in kurbljajo avta cele dneve.

ženska bi rada samo imela mir, ne pa da ji rezljajo in tolčejo in kurbljajo avta cele dneve.[/quote]
Njo bolj žuli da ima kao neprijavljeno kot pa hrup.

Popravljanje avtomobilov tudi ni nek hrupen posel.

Sicer pa, kako veš da je vse na črno? Aker te sosed ni vprašalza dovoljenje in pokazal dovoljenj?

Prijavit na inšpekcijo, tisti ki pravite da je to samo fovšija. Zaradi takih se letno pobere 5 milijard manj davkov. Če mi plačujemo zakaj ne bi še on in vsi ostali.

NE, tukaj zraven ni foušije. Se sploh ne bom zagovarja na take primitivne poste.

ženska bi rada samo imela mir, ne pa da ji rezljajo in tolčejo in kurbljajo avta cele dneve.[/quote]

Ne, njo moti da ni videla obrtnega in gradbenega dovoljenja, očitno je ena od tistih, ki so vsemu proti pa četudi 5 ulic daleč, njo moti in konec !

A ti pa nič ne delaš da si cele dneve doma?? Jaz bi tebe nekam sterala in tebi podobne, ker če bi bila ti zaposlena tega še slišala nebi,ane??

Hvala bogu, da sploh še kdo kaj dela in se ne praska po riti tako kot ti avtorica cele dneve..aja umes pa še mal čez okno pogledaš in se sprehodiš po ulici da vidiš kaka je situacija…za bruhat si!!!

ja in zarad tega ne moreš ti it na morje kajne.
HB da človek dela in ne kot vi ko zabušavate cele dane !!!!

Zanimivo, avtorica, na okope so pridrveli vsi, ki najbrž kaj šušmarijo na črno ali pa jim je to življenski cilj, pa še ne vejo kako bi se tega lotili :))
Sama mislim, da če se je nekdo v domači garaži nečesa hrupnega lotil in se sedaj širi še naprej, naj malo pomisli še na druge. Prijavi ga, naj inšpekcija ugotovi kako je z dovoljenji in naj se miško ali nekam preseli ali dobi od vas soglasje za svoj hrup in seveda spoštuje omejitev kdaj se to lahko počne.

svinjanje na monu je tudi “črna” dejavnost.
sploh talanje nasvetov ☺

:-))

ja in zarad tega ne moreš ti it na morje kajne.
HB da človek dela in ne kot vi ko zabušavate cele dane !!!![/quote]

Ne seri! Zaradi takšnih barab (ja, baraba je, mala, ampak še vedno BARABA) in takšne mentalitete smo vedno bolj v k….! Da nismo vsi ostali na slabšem? Dobro jutro! Taka baraba ima potem nižjo ceno vrtca, po možnosti zastonj malice v šoli, višji otroški dodatek, po možnosti še kakšne druge socialne transfere oz. oprostitve plačila, ki ji financirami VSI OSTALI! Tako da NE SERI! Če bi imel šanso oz. bil sposoben, bi postal še večja baraba! A takšne boš še zagovarjal?!? Možno, sploh če si med njimi oz. bi rad bil!
Marš s takimi, ker niso nič boljši od velikih barab!!!

Razen če ste res tukaj sami taki, ki na črno delate pa zraven še nervirate sosede, res ne razumem, zakaj zagovarjate nekaj nelegalnega? Saj človeku nihče ne očita tega, da dela, mora pa svojo dejavnost prijavit in uredit, tako kot vsi ostali.

Seveda se mora držat tudi vseh omejitev, tako glede hrupa kot tudi vsega ostalega. Ja, avtomehanik je hrupno delo, tudi precej se onesnažuje, avtomobili parkirani po vsej ulici, “stranke” boli, da so ti zaparkirali vhod v dvorišče in so potem še nesramni, ko jih prosiš, da avto umaknejo, ker greš ven. Ponavadi se zelo dobro vidi, kateri avtomehaniki so prijavljeni: to so tisti, ki imajo urejeno in čisto delavnico, ki je oddaljena od sosedov in red pri poslovanju. To, kar sem pa opisala zgoraj, avtomobili po vseh ulici, navijanje mašin z izpuhom preko sosedove ograje, pranje motorjev tako, da šprica sosedu na dvorišče, nabijanje po železju v soboto in nedeljo, itd. pa so na črno in tega ne podpiram.

In ja, je tako, da tak črn avtomehanik še vleče od države vse možne socialne kot brezposeln, njegova partnerka se registrira kot samohranilka, dobiva vse možne subvencije zase in za otroke, a reveža sta ravno toliko kot kak srednjeveliki tajkun.

Ampak vi to vse zagovarjate, kneda. Zraven se pa zarad lepšega nekaj usajate brezveze, kako državna uprava (beri tudi inšpekcija) nič ne dela itd, kar menda krade denar, vsi lenuhi, vzgojiteljice, učiteljice, zdravniki, čistilke, vse na cesto pa na izpod minimalca. Potem bomo pa vsi na črno avte pucal, pa bo. Tako kot ta sosed, ki je pa ja car, po njem se je treba zgledovat.

Te malo fovšija daje a? Če na našem koncu prijavili vse mehanike ipd, ki delajo na črno in bi ti posledično nehali delati, bi brez dela/denarja ostalo ogromno ljudi. Ker se tega pač vsi zavedajo so vsi tiho. Povrhu je pa seveda tudi to, da pri njemu dobiš servis za 150€, na original servisu/pri uradnem mehaniku pa za 300€. Itak da potem vsi (tudi pošta, policija, ipd.) k njim avte vozijo če je pa ceneje.

Delo mehanika pa ja ni kaj dosti glasno no. Če je pa zraven še ličar je pa malo drugače. Ampak vseeno ni nevem kako grozno glasno, da je treba policijo klicat no.

Enak primer smo imeli pri nas na ulici, ropotanje od do, prižgani avtomobili od do, ucica zasedena vsa parkirišča (s strani strank) od do, da o zimskem času kidanja ne izgubljam besed, na nekaterih delih parkirišč se je asfalt le še malo videl, ker je bilo vse polno madežev od olja…. Cela ulica je je med sabo pogovarjala, kako jih to moti, ampak vsi so samo med sabo reševali probleme, namesto da bi jih z dejanskim krivcem. Jaz pa sem ga opozoril na hrup in na zasedenost ulice, pa mi je dec zagrozil, da če se bom umešaval se bo slabo končalo. Umešal sem se in prav je imel slabo se je končalo, ko sem ga prijavil na tržno inšpekcijo, inšpektorat za okolje, inšpektorat za delo, pa še na policijo sem poklical da mi oseba grozi s tem da me bo počakal in nevem kaj vse storil meni in mojim bližnjim.

Končalo se je tako, da je lastnik hiše kjer je bil “avtomehankar” najemnik, plačal kazen zaradi oddajanja na črno, to se je izkazalo šele kasneje, Okoljevarstveniki so mu naložili sanacijo, tržni inšpektor ga tudi ni pohvalil. In po letu in pol je bilo spet lepo na naši ulici!

SE SPLAČA za mir in čistočo!

Servisna delavnica z dovoljenji je lahko čisto lepo legalna in dobro posluje, pa čeprav to ni pooblaščen servis neke znamke.

Spet nekaj tretjega pa je delavnica, ki nima dovoljenj, dela na črno, zaposluje na črno, taji davke in prispevke in koristi neupravičene socialne transfere.

Smešni ste vsi po vrsti. Če še ne veste obstajajo zakoni, da hrup ob nedeljah in mislim da soboto popoldne ni dovoljen in jaz te za razliko od vseh moralnežev čisto razumem. Mi smo imeli soseda, ki je bil vsak popoldan doma in ni delal nič, vsako nedeljo okoli kosila pa je veselo glasno kosil svojo zelenico, kot da bi se delal norca iz vseh sosedov. Na srečo imam očeta, ki je brezkompromisen in je preprosto šel do soseda in mu rekel naj prekine s košnjo trave ob dnevu, kjer moti celo sosesko, ki bi rada imela mir in sosed ni kosil več.

Kar pa se tiče dela na črno. Tudi tu te razumem. Mi živimo v ulici podjetnikov. Edino moj oče ima prijavljen s.p, dela po cele dneve in plačuje državi tako kot se spodobi, vsi ostali sosedje pa lepo po svojih garažah veselo delajo in služijo na črno, pa dobijo še takšne dodatke za otroke zraven in lepo z mercedezom pred hišo. Ni fer, se strinjam, tu je pač od človeka odvisno kako odreagira. Jaz bi lahko prijavila vsaj 5 sosedov, pa jih še nisem, ne vidim smisla v tem, ni pa mi to fer in pošteno, vendar tako pač danes je, če si pošten te življenje j** , imaš pa čisto vest.

Drugače si pa prišla na napačen forum po mnenje, saj vidiš, tukaj so vsi čistuni, ki jih nič ne moti

LP

Hrup, onesnaževanje, oviran dostop, neplačevanje davkov, itn, To je več kot dovolj razlogov, da zadevo prijaviš. Tu ne gre za to, da avtomehanik občasno doma kolegu kak avto zrihta, to je dejavnost.

Če veš, da je vse na črno, potem prijaviš na gradbeno inšpekcijo črno gradnjo, potem na tržni inšpektorat nedovoljeno dejavnost in na DURS sivo ekonomijo.

Ni jim treba nehati delati, samo prijavijo naj s.p.

Ne, svojega avta ne vozim mehankarjem na črno. Na uradni servis pa tudi samo takrat, ko je treba. Tako da morda vse tisto, kar misliš, da je mehanik na črno in kamor svoje avte vozi policija (?), ni na črno in so možaki prijavljeni. Prav k takim namreč tudi jaz vozim svoj avto. So res ceneje in ker so prijavljeni vem, da imam vsaj opravka s človekom, ki je prijavljen in lahko se zanesem na to, da je normalen biznismen, ki se spozna na posel in bo za svoje delo odgovarjal, ne pa en sosedov Jaka brezposeln, ki misli, da zna po avtu šraufat, če pa kaj zabluzi mi bo pa rekel, da sem sama kriva, ker sem k njemu na zaupanje pripeljala svoj avto, on pa mi je v navalu prijateljstva probal popravit, za kar sem mu izročila finančno darilo.

krasno … od kod se pa naj financira javno dobro (vrtci, šole, zdravstvo, ceste, policija …)?

New Report

Close