Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Eterična olja

Eterična olja

Uporablja katera eterična olja? Zanima me katera so res kvalitetna, da se jih lahko nanaša tudi na kožo.

Samo sivkino olje in sivkin hidrolat, vem kje ta sivka raste in kdo, kako ter kje je predelujejo..

Uprabljam veliko eteričnih olj, izdelujem kozmetiko in čistila, uporabljam pa izključno Primaverina, ki so 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Je pa seveda cena temu primerna.

Ojla…
jaz sama nabiram rastline in dam znanki, da mi iz njih izdela eterično olje. izbiro imam zelo veliko. Olja so pa res popolnoma naravna in bogata 🙂

za več info piši : [email protected]

Kje se pa lahko kupi ta eterična olja od Primavere?

Hvala.

pa ima tvoja prijateljica “pravo opremo” za izdelavo eteričnih olj?
Koliko rastlin pa nabereš,d ati izdela recimo 5 ml eteričega olja? Samo za primer: za liter eteričnega olja vrtnic je potrebno predelati več kot 2 toni svežih cvetov


včasih so jih prodajali v kalčku.


kakšno kozmetiko izdeluješ? lahko napišeš kakšen recept, s katerim si zadovoljna?

seveda ima…registrirano ima in vse preverjeno..ima pravi laboratorij

ogromno morem nabrati….res ogromno…..lani sem nabirala mak…in ji odpeljala v avtu in je nastalo samo 5 ml…bilo pa je 7 180l vreč posušenih cvetov

Za 1 kg (kar je manj kot liter) sivkinega eteričnega olja je potrebnih cca 150 kg sivkinih cvetov, v destilator se jih da takoj po rezanju, ne čez eno uro (pri znanki jih režejo in vozijo do destilatorja sproti).

A Ni tko, da se čisto eterično olje naj ne bi dajalo direkt na kožo??

sam prašam, k ste take znalke

Olja Primavera kupujem v Kalčku.
Ker se z izdelavo krem, mešanic masažnih olj, kopeli, čajev, losionov, peelingov, …, čistil za vse mogoče ukvarjam že zelo dolgo, imam seveda ogromno receptov.
Tudi sama namakam rastline v nosilnih oljih (glede na to kaj želim pripravit). Amapk to niso eterična olja, zato sem spraševala, kako jih “zgoraj” izdelujejo.
Po toliko izkušnjah delam zdaj že po svojih receptih, ki pa jih ne zapisujem. Zato je precej nerodno, ko mi nekdo reče, daj prosim mi naredi še enkrat tako in tako kremo. Ker enostavno delam po navdihu in v tem uživam. Izdelkov ne prodajam (čeprav sem že dobila ponudbe), jih pa rada razdelim med prijatelje. Pa športniki jih radi uporabljajo za regeneracije, zdavljenje poškodb…

Tudi zame je sivkino olje eno najpomembnejših in ga vedno nosim s sabo v torbici. Če naštejem samo 3 direktne uporabe: nevratizira strupe strupenih žuželk, zaustavlja krvavtitve, je odlična prva pomoč pri opeklinah…Sveda je uporabno še za marsikaj in mislim, da dodam “vsaj kapljico” vsakemu svojemu izdelku… Sem pa sama namakala sivko v olju – za čebelarje…

Sicer pa najdete na spletu milijone receptov….

Seveda lahko določena olja lahko nerazredčena daš direktno na kožo…

Enostaven recept:
na en dl olja (na primer olivnega, v karega si namakal ognjičeve cvetove) dodaš 5g čebeljega voska in po izbiri, glede na namen, nekaj kapljic eteričnega olja (za rane, za opečeno kaožo, za suhe roke,..)

Za zgoščevanje lahko uporabljaš tudi karitejevo ali kakavovo malo.

Zelo uprabno je kokosovo olje, ki je pri sobni tempreturi v trdem stanju…

Lahko pa v kremo, ki jo kupiš dodajaš eterična olja, ali eno samo olje.

Lahko zmešaš enako količino e-vitamin kreme in kokosovo malslo, pa dvojno količino otroškega losijona – najboljši losijon za telo, kar sem jih imela, enako mislijo prijateljice.

Lahko bi pisala in pisala…

Morda katera ve, če je v Celju kakšna trgovina, kjer se dobijo Primaverina eterična olja? Hvala.

Jaz uporabljam eo od Doterre in so super. To je ena izmed redkih znamk eo, ki ima tudi eo, ki se lahko uživajo. Trenutno uporabljam mešanico Breathe (za bronhitise), Serenity (za boljši spanec), Digestzen (prebava in krči pri novorojenčkih), ter eo Wild orange (za peko) in eo Bazilika (za prebavo in povečanje količine mleka).

Doma uporabljamo eterična olja doTERRA. In smo super zadovoljni. Začeli smo jih uporabljati, ker sem prebrala kar nekaj literature in pridobila različna mnenja, na koncu so me izdelki prepričali, saj dejansko pomagajo z različnih vidikov. Naročam jih preko spletne strani, saj jih pošiljajo iz Anglije, gre pa za ameriško podjetje. Eterična olja so 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čista, znano je poreklo rastlin, pridobivanje olj je izvedeno v najkrajšem možnem času (na kraju pridelave rastlin, se rastline tudi destilira, da se ne izgublja vrednost eteričnega olja), od rastline do prodaje so izvedena številna testiranja, rastline pridelujejo na avtohtonih krajih po vsem svetu (npr. limone na Siciliji, sivko v Provansi, vrtnico v Bolgariji …). Polagam pa vsem na srce – preverite izvor in vsebino posameznega eteričnega olja, ki ga kupite (ne glede na znamko)! Poceni olja niso kakovostna, so velikokrat mešana z rastlinskimi olji ali alkoholom, veliko podjetij tudi dodaja sintetična dopolnila, da olja “bolje” dišijo … uporabljajte res samo 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} čista eterična olja. V Sloveniji nas namreč malo zavajajo, saj je dovolj, da je določen {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} proizvoda pridobljen naravno, eko, bio … in se lahko oglašuje kot naravni izdelek. Poleg tega kvalitetna eterična olja vedno redčite z baznim (hladno stiskanim rastlinskim) oljem, saj so eterična olja koncentrirane spojine, s katerimi je potrebno pazljivo in varčno ravnati. Manj je več 🙂

New Report

Close