Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek če sem prav slišala da so Srbi zakuhali 1. svetovno vojno

če sem prav slišala da so Srbi zakuhali 1. svetovno vojno

Na poročilih so povedali, da je en Srb Gavrilović ustrelil avstrijskega princa in njegovo ženo in zato se je začela 1. svetovna vojna. A je to res? Če je to res potem s tem narodom resno nekaj ne štima saj so zakuhali tudi vojno v Sloveniji, na Hrvaškem in v Bosni.

In ti verjameš TV programu? Ha ha ha ho ho ho……

Drugač bi še povsod v Evropi vladala monarhija.
Res pa je tud,da je narjena velika-ogromna katastrofa,žal.
Če ga ne bi Srb,bi ga kdo drug,takrat je politika bila zelo,zelo slaba,živelo se je izjemno slabo.

nova
Uredništvo priporoča

Vsak, ki je končal osnovno šolo, bi zaradi splošne razgledanosti moral vedeti, da je bil povod za 1.svetovno vojno umor Avstro-ogrskega prestolonaslednika in njegove žene. Ker pa je ti očitno nisi končala pisariš po forumu in provociraš. Si res pravi GAVRILOVIĆ, meni se močno zdi, da s teboj nekaj ne štima. Blatiš druge, pa še poročil v svojem jeziku ne razumeš.

A se nismo o tem v osnovni šoli pri zgodovini učili? Mislim, da v sedmem razredu..

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Kakšna nerazgledanost! Najbolj butasti in nerazgledani zahojenci so najbolj nestrpni. In takšni, ki jim je bila snov osnovne šole preveliko breme, najraje pametujejo.

Ne, nisem od dol. Prav zato, ker sem Slovenka, me je sram za tako butaste sonarodnjake.

A Gavrilović je ustrelil tudi ženo od princa?

A je ta Gavrilovic prisel iz pastete al iz paralelnega vesolja? Kajti prvic slisim o njem, pa sem bila odlicnjakinja celo osnovno solo. Tudi zgodovine nisem spricala, zato naj me kdo razsvetli, od kje se je vzel? Verjetno bo to, da sem ze predolgo ven iz sole. Prav tako nisem vedela, da je kdo ustrelil kaksnega princa.

In ker sprasujes, ce je to res, je moj nevedni odgovor, da ni res. V Evropi so bila trenja ze nekaj desetletij med drzavami delno zaradi evropskih ozemelj, delno zaradi njihovih kolonij. Medsebojna zaveznistva so se spreminjala, ceprav je dobrih 100 let prej Marija Terezija svojo credo otrok porocala v vse mozne evropske kraljevske hise. Potem je pa nemski stric Bismarck hotel narediti Veliko Nemcijo in se je stepel z Avstrijci, nakar se je stepel se s Francozi, nakar je sel v spanovijo z Rusi in Avstroogrso. Kasneje se jim je pridruzila se Italija in nato Romunija.

V tem casu, za casa angleske Victorie, je Zdruzeno kraljestvo postajalo vse mocnejse, a nemski Kaiser je hotel biti se mocnejsi, ogledoval si je tudi Afriko In tako so se igrali Zemljo krast.

Malo kasneje so si, kot otroci, vsi omislili nove najboljse prijatelje. Francija, Zdruzeno kraljestvo in Rusija so postale nove najbojse prijateljice. Anglezi so prijateljevali tudi z Belgijo, Rusi pa s Srbi.

Ves ta cas so se vsi veselo obrozevali do zob, Japonska je napdla Rusijo, se prej je bilo nekaj kratkotrajnih vojn v Evropi, Italija in Turcija sta se stepli zaradi zemlje v Afriki, potem se je Turcija stepla se z Grcijo, Srbijo, Bolgarijo in Crno goro v Balkanskih vojnah. Te drzavice je Rusija podpirala v boju proti Turkom.

Avstrija, ki je bila skrpucalo razlicnih narodov in kultur, je imela ce zekaj desetletij problem obdrzati vse te ljudi pod svojo komando, zdaj je bilo zaradi vojn se toliko tezje. Enostavno zadeva ni vec laufala, kot bi morala, poleg tega je vprasanje, koliko je bil stari Franc Jozef (tisti z brki) se zmozen krotiti vse svoje pisane podloznike. Orozje je imel, pa ni vedel, kako ga naj uporabi. In je prisel odresenik v obliki Gavrila Principa (oprosti meni neznani Gavrilovic), ki je ubil nadvojvodo (oprosti meni neznani princ) Franceljna Ferdinanda, FrancJozefovega sina.

Nemski Kaiser Vili je bil presrecen, ker je iskal prostor pod soncem za svojo Veliko Nemcijo. In tako se je zacela veselica 1. svetovne vojne. In tako so se stepli. Avstroogrska, Nemcija na eni strani, Francija, Rusija, Zdruzeno kraljestvo na drugi. Italija bi morala stati ob strani Nemcem in Avstrijcem, a se je po italijansko izmuznila za eno leto.

Tako to gre, ena stvar vodi k drugi, dokler se vsi ne pobijejo med sabo, potem pa spet vse od zacetka. Imam obcutek, da smo nekje na pol poti do naslednje morije.

Prvo Svetovno Vojno je začela Avstro Ogrska z napadom na Srbijo.Seveda je Avstro Ogrska gladko izgubila vojno

:)))))))))

http://sl.wikipedia.org/wiki/Gavrilo_Princip

Noben Gavrilović, ampak Gavrilo Princip. Očitno preveč paštete poješ. :))

Zalostno, da nekdo ne ve, kaj je sprozilo zacetek 1. svetovne vojne. In potem se se hvali, da je bil odlicnjak. Po moje samo piflar, ki ze naslednjo uro ni vedel, kaj se je naucil. Kaj ti pomaga odlicen uspeh, ce ni splosne izobrazbe. Vsekakor ni izgovor, da si ze dolgo iz OS. Meni je to neznanje nepredstavljivo, tako, da zgleda kot provokacija.


Kaj je pa napačno napisala?

ne sina ampak nečaka, butara napiflana 🙂


Kaj je pa napačno napisala?[/quote]
Preberi zgoraj. Nekdo napise, da se ni slisal za G. Principa, Mlado Bosno in pike na i za zacetek 1. SV.


Kaj je pa napačno napisala?[/quote]
Preberi zgoraj. Nekdo napise, da se ni slisal za G. Principa, Mlado Bosno in pike na i za zacetek 1. SV.[/quote]
Natančno beri, napisano je, da (v tem kontekstu) ni slišala za Gavriloviča, v nadaljevanju pa omenja Gavrila Principa….
Ja no, Gavrilovič je delal paštete in nima veze z nobenim atentatom in 1.sv. vojno.

A Gavrilović je ustrelil tudi ženo od princa?[/quote]
Ko že omenjaš princa. Princ, (sin cesarja Franca Jozefa) je ubil verjetno nosečo mladoletno ljubico že 25 let pred sarajevskim atentatom.

Sedi, štiri.
Štiri pa zto, ker ferdo ni bil sin od brkonje franca jožefa, ampak nečak.
Sin se je ubil že davno pred prvo svet vojno…

A Gavrilović je ustrelil tudi ženo od princa?[/quote]
Ko že omenjaš princa. Princ, (sin cesarja Franca Jozefa) je ubil verjetno nosečo mladoletno ljubico že 25 let pred sarajevskim atentatom.[/quote]
To je bil rudolf, ubil je marijo večero in sebe, 26 let pred prvo svet vojno
Mater, sisi, pa je ubil italijanski anarhist v ženevi par let zatem
Krvava familija…

Prestolonaslednika so ubili Srbi, zato da so lahko uresničili idejo Velike Srbije….. Čista spletka in zarota…. Preberi si članek spodaj. Samo na zemljevid pogledaš in prebereš kaj je menil prestolonaslednik pa ti bo v hipu jasno, da so ga počili Srbi, da so lahko prišli do prej nikoli srbske, niti turške Hrvaške in Slovenije…..

med.over.net/forum5/read.php?186,9739367


No ja, Bosno so Avstrijci anektirali šele 6 let pred atentatom. Jasno da Srbom okupacija ni bila povšeči.


Preberi zgoraj. Nekdo napise, da se ni slisal za G. Principa, Mlado Bosno in pike na i za zacetek 1. SV.[/quote]
Natančno beri, napisano je, da (v tem kontekstu) ni slišala za Gavriloviča, v nadaljevanju pa omenja Gavrila Principa….
Ja no, Gavrilovič je delal paštete in nima veze z nobenim atentatom in 1.sv. vojno.[/quote]
Imas prav, se opravicujem, res sem povrsno brala. Velja pa moje zacudenje vsekakor za izvornega avtorja te teme.

Sedi, štiri.
Štiri pa zto, ker ferdo ni bil sin od brkonje franca jožefa, ampak nečak.
Sin se je ubil že davno pred prvo svet vojno…[/quote]

Se globoko opravicujem. Se mi je mudilo, pa sem cisto pozabila na Rudija in njegovo lepo baronico Vecero. Moram pa dodati svojo teorijo zarote. Ne verjamem, da sta se lepi Rudi in njegova ljubica sama pospravila.

Imate končano OŠ?

Med drugim:)))))))

New Report

Close