Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj vam je pomembno, ko izbirate, kam boste šli na morje?

Kaj vam je pomembno, ko izbirate, kam boste šli na morje?

Ko izbirate, kam boste šli na morje, kaj vse so vaši kriteriji, pogoji?

oh , pri nas smo razvajeni, prikola mora stati v senci, pogled na morje obvezno, v mirnem koncu s prijaznimi sosedi

Ne izbiram več, našel sem svoj kamp kamor peljem svoj avtodom vsako leto:)
Mi je pa pomembna predvsem čistost morja in plaža, ostalo ni pomembno.

Plaža-da me spominja na stari Jadran. Obvezno borovci ob morj.

apartma s teraso, blizu morja, z razgledom na morje
lepa plaža (kamečki) s senco ob vrhuncu dneva (do npr. 13h)
lastnik mora bivati v hiši
kolikor toliko ohranjen apartma
lokacija omogoča mirno vožnjo s kolesom vsaj par kilometrov
sprejemajo psa

Zakaj lastnik mora bivati v hiši?

Zakaj lastnik mora bivati v hiši?[/quote]

ker sem imel s hišami brez lastnika same slabe izkušnje, so brez duše, manj urejene, nimaš s kom pokramljati, če kaj ne štima ali kaj rabiš, z lastnikom urediš 100 x prej kot z eno agencijo.

Ker ne razgrajamo, nam vse to prav pride 🙂

Mi hodimo samo sem : http://www.adrialin.hr/kuca-za-odmor-otok-korcula-otoci_114149.html

čisto, toplo morje, peščena/prodnata plaža, senca, urejen kamp, do 4 ure vožnje

Lepo morje, na plaza kamenčki (ne skale ali še slabše – betonirana plaza), pogled na morje in senca.

Mi hodimo samo sem : http://www.adrialin.hr/kuca-za-odmor-otok-korcula-otoci_114149.html%5B/quote%5D

Jaz bi šla sem pozimi, da bi se spočila…….. 🙂

Imam na računu samo še pet mestno cifro in ne grem na morje,ker je kriza vse hujša.ne razumem pa ljudi,ki dajo za to zadnjo paro in gredo pol pa jamrajo.

swinger, ti še naprej ne razumi, mi vseeno gremo in nič ne jamramo, ker nam je fajn. 5- ali 10-mestna cifra sama po sebi ne pomeni nič, je samo eno od sredstev, da prideš do nečesa, kar ti je pomembno.

Moji kriteriji:
– ne predaleč
– čim bližje paži in čim manj v breg
– brez komarjev
– pes
– internet
– zmerna cena
… pa da je čisto in približno urejeno, nekega luksuza pa za tistih par dni dopusta ne rabim

Da sije sonce in da ni veliko ljudi, pa da imam toplo vodo kadarkoli…pa čisto nič drugega. In ker sem tako mesto našla, ne izbiram več.

Cena!

odprto morje, senca, bližina plaže, dostop v morje za otroke, cena.

Pomembno je, da žena izbere.

Ker smo radi na komot, izbiramo hotele – hotelske sobe ali bungalove, če so v sklopu hotela. Ne da se nam kuhat in pospravljat.

Mora biti morje, v hribe in drugam ne hodimo.

Mora imeti polpenzion, bogat, samopostrežben.
Vsaj tri zvezdice.

Plaža – ne samo skalnata, vse drugo je ok. Po možnosti lep prehod v vodo, ne po stopnicah direktno v ful visoko vodo. Najraje imam prod, betonsko ali peščeno plažo. Plaža po možnosti čim bližje hotelu.

Po možnosti naravna senca in da je plaža velika, da se ljudje porazgubijo po njej – da ni čez en meter ali dva metra že drug človek.

Čim več teniških igrišč v bližini hotela.

Idealno je, da je v bližini hotela, npr. 1 km ali še manj kakšno manjše mestece ali večja vas. Ne sme pa biti hotel v središču mesta.

Kot vidim, imam dosti kriterijev v primerjavi z drugimi… Ni čudno, da mi na moje povpraševanje agencije pošljejo vedno le kakšne tri ali štiri hotele :-))

Mi pa:
– vedno dalmacija – večina južna
– da ima čimmanj apartmajev, brez gužve torej, če pa jih je več, pa izberemo takega, ki je pozicioniran tako, da drugi ne hodijo mimo. .
– terasa v senci, udobni stoli, pogled na morje
– bližina morja / plaže (to pomeni 50m)
– plaža vsaj delno senca
– da je novejši ali obnovljen
– Priporočljivo: da v okviru najema AP zagotavljajo tudi zajtrk in večerjo – torej da skuhajo sami lastniki (odlične večerje:)),
– priporočljivo, da nudijo še kaj: kolesa, ribolov, jakuzi, ipd.

Pa še komentar glede lastnikov, ki bivajo v hiši: sva bila pred kratkim v APP kjer je lastnica (ki je ni bilo v tem mestu že več kot leto) dogovorjena z enim lastnikom lokala (kavarna s hrano), da on sprejema njene goste in jim je na razpolago, enako tudi poskrbi za čistočo. Super izkušnja: pri njem (oddaljeno kakih 150m) sva imela zajtrk (na voljo različni), človek je obvladoval vse živo, da da nama je tudi svetoval kam iti, kje najem avta (ker sva bila z letalom).

Lp,d.

Že par let imam svojo sanjsko lokacijo. Dovolj velik apartma s teraso in pogledom na morje, hiša stoji tik ob plaži, ki je prodnata, nad njo pa rastejo visoki borovci. Kljub temu, da je center kraja 5 minut stran, je lokacija mirna, saj ni prometa. V kraju je veliko sprehajalnih poti, najbolj simpatičen natakar pod soncem 😉 in lastniki apartmaja so enkratni.

Živi in pusti živeti

New Report

Close