Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako očititi pečico

Kako očititi pečico

Zdravo

Ima katera nasvet kako najlažje počitim pečico? Nebi z nekimi agresivnimi čistili, ker sem tik pred tem da rodim. Enkrat sem brala da se da neki v pekač pa pečico na 200C in da pol sam obrišeš umazanijo. Pozna katera ta način?

Hvala in lp

Takega čudeža, da bi “nekaj dal v pečico, jo segrel potem pa le obrisal umazanijo” pač ni.
Je piroliza, kjer se pečica segreje do izjemno visokih temperatur, umazanija in ostanki na stenah pečice se dobesedno kremirajo in ti potem je obrišeš prah. Ampak če nimaš pečice s pirolizo, to pač ne bo šlo.
Kvalitetno in temeljito očistiti pečico, se brez agresivnih sredstev in čistil ne da. Preprosto.
Po mojih izkušnjah je pri tem najbolj učinkovita pena Mr.Muscolo.
Razumem tvoj pomislek, glede na to, da si pred porodom. Ampak daj no razloži, zakaj jo je treba nujno sedaj očistit? Ne bi to počela po porodu? Ali še bolje; zakaj pa ne bi tega projekta zaupala bodočemu očku? Bi znal biti tole kar fin uvod v družinsko življenje, skupno skrb za družino, red in čistočo in saj veš, da prej ko se začne vzgoja, boljši so učinki:)) Imaš pa sedaj pač najbolj priročen “izgovor” zakaj ti tega ne moreš (hlapi, težko se držiš v tej pozi zaradi trebuha, bolečin v hrbtu), bodoči očka pa, če je kot je treba, itak samo čaka, da ti prebere želje iz oči:)) Veš, diplomacija in politika sta hecni stvari, ki ti bosta v življenju, sploh pa v zakonu izredno prav prišli. Pa brez zamere.

Pošpricaj z razmaščevalcem, pusti nekaj časa, da se razmasti in nato dobro zdrgni z vlažno krpo. Verjetno ti ne bo uspelo očistiti v “nulo”, ampak zaradi tega se ni treba sekirati! Srečen porod in vse dobro, LP!

takole ti povem- moj mož je zelo priročen v gospodinjstvu in se čisto nič ne pritožujem. Čiščenje pečice res ne bo uvod v družinsko življenje ker pričakujeva tretjega otroka 😉 Težav si ne izmišljujem (boleč hrbet…) se mi pa neumno zdi da sem jaz doma on bo pa po 12 urah službe še pečico pucal. Ni nujno da jo čistim sedaj …. ampak gnezdenje je ena taka težka stvar. Lahko ti povem da imam vse sčiščeno samo še pečica mi je ostala, no pa vrt 🙂

druga lekcija, hvala za nasvet 😉

Tista čistila za pečico ti res odsvetujem, ker so tako agresivna, da smrdi celo stanovanje in tudi če pečica ne bo tipi topi, ne bo ravno hudo:)

Kot je že bilo rečeno, razmaščevalec, mogoče Meglio ali kaj podobnega.

Če pa hočeš res naravno, poguglaj kaj za sodo bikarbono in limono, pa sol menda tudi. Ampak ne sčisti vsega, marsikaj pa.

Ustavi konje in hormone. Nihče ne trdi, da si kaj izmišljuješ. Raje preberi zgornji simpatični odgovor avtorice Takole ti povem še enkrat ali pa tolikokrat, da boš dojela in razumela šaljivi ton, v kakršnem je pisan.

http://www.sodabikarbona.si/soda_bikarbona_za_pecico.html

Ustavi konje in hormone. Nihče ne trdi, da si kaj izmišljuješ. Raje preberi zgornji simpatični odgovor avtorice Takole ti povem še enkrat ali pa tolikokrat, da boš dojela in razumela šaljivi ton, v kakršnem je pisan.[/quote]

Šaljivo???? Napisan je skrajno ponižujoče do avtorice. Kot da je petnajstletna smrklja, njen mož pa še popolnoma zelen. Si pa res različno predstavljamno šaljivost. Meni vzvišenost in podcenjevanje še nikoli nista bila smešna, čeprav je zamaskirano v “humor”.
Avtorica, ne pusti se tem kuram. Da hočeš imeti vse čisto pred porodom, je najbolj normalna stvar pod soncem, čeprav tega marsikdo ne razume. Zdravega otročka ti želim, za pečico bo pa tudi navaden detergent dober, saj razmaščuje.

Mr.Muscolo za pečice….pošpricaš,pustiš in obrišeš…če te skrbi ker si pač noseča,si daj gor rokavice in nekaj na usta/nos…ampak sploh ni tako hudo…jaz sem tudi pričakovala ful neko smrdljivo močno zadevo,pa ni bilo tako hudo…sem že uporabljala hujša čistila…okno pusti odprto da se bo fajn prezračilo in je to to…če pa te je ful strah,pa naj mož obriše…ne rabiš nič čistit (no vsaj jaz nisem rabla) ker gre vse lepo dol…samo nekaj časa moreš pustit da začne delovat!!!

Ta močen alkoholni kis daš v kako odrabljeno embalažo s pumpico in dobro prešpricaš zvečer pečico, zjutraj pa zdrgneš – se boš čudila kako fajn gre. Pa srečno!

Ustavi konje in hormone. Nihče ne trdi, da si kaj izmišljuješ. Raje preberi zgornji simpatični odgovor avtorice Takole ti povem še enkrat ali pa tolikokrat, da boš dojela in razumela šaljivi ton, v kakršnem je pisan.[/quote]

Šaljivo???? Napisan je skrajno ponižujoče do avtorice. Kot da je petnajstletna smrklja, njen mož pa še popolnoma zelen. Si pa res različno predstavljamno šaljivost. Meni vzvišenost in podcenjevanje še nikoli nista bila smešna, čeprav je zamaskirano v “humor”.
Avtorica, ne pusti se tem kuram. Da hočeš imeti vse čisto pred porodom, je najbolj normalna stvar pod soncem, čeprav tega marsikdo ne razume. Zdravega otročka ti želim, za pečico bo pa tudi navaden detergent dober, saj razmaščuje.[/quote]

Hja, res je, da največkrat sodimo po sebi ampak vseeno svoje zategnjenosti in pomanjkanja smisla za humor ne posplošuj na vse ljudi okoli sebe.

vse se da pečt pokrito v jena steklu in nič ne šprica okoli (razen peciva, ki itak ne šprica)

Šaljivo???? Napisan je skrajno ponižujoče do avtorice. Kot da je petnajstletna smrklja, njen mož pa še popolnoma zelen. Si pa res različno predstavljamno šaljivost. Meni vzvišenost in podcenjevanje še nikoli nista bila smešna, čeprav je zamaskirano v “humor”.
Avtorica, ne pusti se tem kuram. Da hočeš imeti vse čisto pred porodom, je najbolj normalna stvar pod soncem, čeprav tega marsikdo ne razume. Zdravega otročka ti želim, za pečico bo pa tudi navaden detergent dober, saj razmaščuje.[/quote]

Hja, res je, da največkrat sodimo po sebi ampak vseeno svoje zategnjenosti in pomanjkanja smisla za humor ne posplošuj na vse ljudi okoli sebe.[/quote]

Ti pa ne svojega naslanjanja ob tem, ko se nekoga porine v drek pod pretvezo humorja. :=====)))))
Evo ti smeškote. Haha, je smešno.

Nikakor ne z agresivnimi čistili!! Moja soseda je čistila pečico tri tedne pred porodom in to z nekim zelo močnim – itak da bo čimbolj čisto – tiste hlape je toliko vdihovala da se je otrok čisto umiril. Cel dan je komaj kaj čutila premikanje, prej pa delal akrobacije v njej. Naslednji dan je bilo potem vse po starem ampak jaz na tvojem mestu ne bi tvegala. Mogoče ni povezano u umiritvijo otroka, ampak mogoče pa je. Vem, da te muči gnezdenje, ampak to pa pusti ali za vikend pa naj spuca mož ali pa prosi mamo ali karkoli. V glavnem jaz sem nakurila sosedo zakaj me ni poklicala, bi ji jaz očistila. Res z agresivnimi čistili se ni za igrat, že zaradi vašega zdravja.

jaz sem bila v nosečnosti poleg, ko je mož čistil pečico. ne ravno 1 meter poleg, ampak kakšne 3 m proč v dnevni sobi (šla sva očistit pečico v njegovo stanovanje, ki ga je prodal)

v 5 minutah mi je postalo tako slabo od tistega smradu, da sem se umaknila v spalnico, pa vseeno ni pomagalo, bruhala sem od sile
je pa res, da je bilo to prvo tromesečje.

skratka. pusti pečico za drugič, menda ni tako umazana, da bi jo nujno nujno morala zdaj očistit.

Evo da vam javim, pečica se sveti 🙂

Umila sem jo pa s paro in prilom pa je šlo vse lepo stran. Zdej sem pa čist srečna 😉

Super! Lahek porod ti želim in veliko veselja s tamalim!

Hvala, tud jaz si želim da bi bil porod hitro mimo 😉

New Report

Close