Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poroka – nevestina obleka bo črna

Poroka – nevestina obleka bo črna

Junija se poroči prijateljica, ki ji bom priča. Včeraj zvečer se pogovarjava po telefonu in mi omeni, da se je odločila, da bo obleka črna. Njena in ženinova.

Mene je skoraj kap. Mene, pa sem sredi 30-ih. Ne vem kako naj ji dopovem, da bo to totalen šok za vse svate. In ne bo jih malo. Njeni starši… Uf…

Ne vem no, meni je to čisto mimo. Kot Adams family bo vse skupaj izgledalo. In kaj če pride še kdo v črnem? Kako se bo sploh ločilo katera je nevesta?
Ne vem kako naj jo prepričam, da si premisli, tole bo porazno…

Hehe, moja mama se je tudi poročila v črni. Pred ohohohoho leti. Kaj češ, eni so pač taki, pusti jo. mimogrede, ta ista mama je bila tudi na moji poroki v črni obleki, tako da takšnim ljudem očitno ni pomoči :-). Najbolje, da pravočasno opozoriš njene otroke, ko se bodo hoteli poročiti, njo pa pusti pri miru. Njena poroka, če hoče skakati okrog v črnini, pa naj.

Kako to misliš, kako se bo vedelo, katera je nevesta? Pa menda veste, na čigavo poroko greste.

verjetno žaluje

Ta pa je malo drastična… No, moja mami je imela pa temno rjavo…pred tridesetimi leti, takrat je bila taka moda. Ko sem prvič videla slike, v jok pa na drevo…kot mala punčka v tistem času nora na princeske in poroke, potem pa moja mami v temno rjavi obleki :)))

No, moja mami se še danes spomni tega in ko sem naznanila svojo poroko doma, je najprej rekla: pa glej, da boš imela belo obleko, da ne bodo tudi tvoji otroci jokal, hehe 🙂

Naj ima vsak kar želi. Črna je meni res malo preveč, ampak glej, ni od barve obleke odvisno, kako bo vse skupaj izgledalo 🙂

…njena poroka..njena odločitev.

MIislim, da jo v morbidno črni obleki čaka črna prihodnost. . . .

mi že, kaj pa gostinci in potem še na fotografijah…

tudi jaz sem malo vraževerna in se mi zdi da prav izzivata… Pa tako lepa bi bila v beli. Sva šli v par salonov probavat prave poročne obleke in je bila takooo lepa.
Ampak ona je rekla, da zgleda kot beljak na torti :/

dejansko se bo ta nevesta poročila v rdeči obleki. Dabo obleka črna, ti je rekla samo zato, ker sta s fantom stavila, da boš manj kot v 24 urah to objavila na Monu 🙂

Črna barva v naši kulturi pomeni barvo žalovanja in se jo nosi na pogrebih. Če pa se je nevesta tako odločila, jo ne bo mogel nihče prepričati. Očitno je strašno trmastain ne posluša nikogar. Tudi tebe ne bo. Seveda, normalnim ljudem (vsaj večini) se to zdi čudaško in nesprejemljivo. Sprejmite jo tako kot je in ji zaželite vso srečo. Drugega vam ne preostane.

Sem videla eno nevesto v črni obleki in je bila noro dobra. Samo ni bila klasična volančkasta, ampak bolj odštekana. Vse je odvisno od obleke in neveste, ki jo nosi.

Odlično.
Takole lahko stestiraš vse prijateljice, ali nosijo zaupnosti na mon.

Sploh ne vem, v čem je problem. Vsakdo naj obleče takšno barvo kot želi. Prvič sem se možila v smetanski, če se bom še kdaj bi sigurno izbrala smaragdno zeleno.

Tudi jaz sem mnenja, da naj nevesta obleče kar želi. To je le njena odločitev. Tako kot ti ko oblečeš kar želiš. Mogoče pa je dobila zelo dobro krojeno in lepo črno obleko, ki bo zelo navdušila vse vas.

Če to nevesti paše, pa naj … 🙂

Saj ni tako grozno, kot se sliši (je pa res, da tudi sama ne bi bila v črnem).

črne poročne obleke

Tudi moja mama se je poročila v zelo temni obleki s črnimi salonarji (ima pač zanimiv modni stil) in sta z mojim očetom še vedno srečna in zaljubljena. 🙂

Tale obleka mi je NORO huda in seksi.
Ravno zato, ker je toliko drugačna od drugih poročnih oblek.

O, za tako obleko bi se pa šla tudi poročit.

Res je zelo lepa.

Pred več kot tridesetimi leti sem se poročila v črno-vijolčni obleki, pred dvemi leti pa v kavbojkah. Obleka mi ne pomeni veliko, lahko pa si urejen tudi brez velikih denarcev

Tudi v gostilni oz. na ohceti je ponavadi takšen sedežni red, da se točno ve, kdo sta mladoporočenca. Saj ne bosta sedela nekje v kotu, no. In slik ponavadi tudi ne gledajo tujci, torej se itak ve, katera je nevesta. Ne kompliciraj po nepotrebnem in ne vsiljuj svojega mnenja. Naj obleče, kar hoče, saj je njena poroka.

kar sem že par dni nazaj pisala na tako temo: najlepša nevesta, ki sem jo imela jaz osebno v obdelavi, je bila v črnini…..najbolj bljak so pa neveste v belem, trebuh pa do zob, ali pa kar kipijo v tistem…..

Joj, avtorica. Ti pa več kot do konca svojega nosu ne vidiš.

Moja babica se je leta 1919 poročila v črni obleki. Jaz nisem vraževerna, niti ne razumem zakaj naj svatje ne bi bili v črnem – jaz sem ponavadi na vseh porokah v mali črni oblekici.

Zakaj pa nevesta ne bi smela biti v kakšni kjut črni oblekci?
/sem blizu 50-tih, pa se mi to ne zdi nič nenavadnega/.
In zakaj sploh naj bi se nevesta pri izbiri obleke morala ozirati na starše, stare tete in “kaj bodo pa sosedje rekli” oz. njihovo konzervativnost??
Naj obleče, kar želi. Grem stavit, da bo luštna!
Ampak res, kje hudiča ste gor rasli, da ste tako zaplankani?

a je bela uzakonjenain je kaznivo, če si drugačen ? mislim, da ne.
Resnično ne razumem, zakaj je potrebno, da je nevesta všeč svatom. To je njen dan in naj se sama odloči v čem bo.
Joj, nekateri res vidijo le do konca svojega nosu.

New Report

Close