Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Razočarana nad Turčijo

Razočarana nad Turčijo

Prišla s Turčije pred kratkim in sem razočarana nad njihovo kulturo in neurejenostjo. Nikoli več v Turčijo.

Hej, nick si mi ukradla, jaz sem Turistka 🙂 sem pa tudi ravno nazaj s Turcije in komaj cakam, da gremo spet. Meni je bilo zelo vsec.

Mene je Turčija pustila ravnodušno;nisem bila ne navdušena,ne razočarana.Če si bila pa v Turčiji razočarana nad njihovo kulturo in neurejenostjo,ti pa ne svetujem,da greš kdaj v Egipt ali kamorkoli drugam 🙂

Odvsino od tega, kje si bila in kaj si pričakovala. Sama sem prebredla Turčijo po dolgem in počez, sploh vzhodni del, in sem navdušena.
Če si bila v turističnih delih, npr. Antalija, si seveda lahko razočarana, čeprav se tudi tam kaj najde, npr.. rimsko-grška mesta.

Meni je bila všeč Kapadokija, na nek način (čar velikih mest) tudi Instanbul in Ankara, drugo niti ne.
Do prebivalcev sem že prej imela malo predsodkov, posledica dolgoletnih izkušenj z nadležnimi Turki na portalih za dopisovalce, kjer sem veliko tičala kot najstnica. Turška mentaliteta mi ni všeč. Tudi turško morje ne, vsaj ne v Alanyi, močni valovi, hitro globoko. Pa vsa umazanija, kaotičen promet, nepitna voda, vročina… ni zame.

Ja, so pa nadležni, sploh moški, odsvetujem, da greste same, sploh na vzhod, Istambul ni problem. Mene so že hoteli dobesedno kupit, ko sem bila še rosno mlada.

Ima pa dežela en poseben čar, po mojem pogojen z dolgo zgodovino, ki sega tisočletja pred nastakom krščanstva, samo občutite ga moraš in prebrati marsikaj ter odmisliti umazanijo, nemarnost ljudi ter sedanjo miselnost.

Za prvomajske sem bila v Istanbulu in sem zelo navdušena. Že iščem poceni karte, da zadevo ponovi. Moram reči, da se lahko London in Paris skrijeta pred Istanbulom.

Se strinjam, vzhod je še lepši.

Tudi jaz sem bila večkrat v Turčiji. In sem navdušena.

Navdušena na dopustu v obalnem hotelu z otroki, navdušena nad potovanjem z agencijo, z manjšo družbo. Posebej še obisk Istambula in enkrat Istanbul kombiniran z Burso.

Pa še Kapadokija posebej, pa Istanbul, Galipoli.

Vzhod me še čaka. Zdaj mi ravno bližina Sirije ne diši preveč.

Turčija in Turki so zame super ljudje.

Ja, verjetno je res odvisno s kom potuješ. Jaz sem bila dvakrat, enkrat z mamo in sestro, enkrat s prijatelji, v pretežno ženski klapi. Turki so obup.

Kako Turki obup? A niso to pravi moški, ki pecajo, ne pa samo gledajo kot slovenski sončki? A niste navdušene nad moškimi lovci?

O Alanyi, all inclusive in peščenih plažah okoli Beleka ne bi zgubljal besed. Toda v Likijo in na ogled arheoloških ostalin bi se vrnil kadarkoli.



Kako Turki obup? A niso to pravi moški, ki pecajo, ne pa samo gledajo kot slovenski sončki? A niste navdušene nad moškimi lovci?[/quote]

Ne, nad vsiljivimi moškimi “lovci”, ki mislijo, da si lahko pri zahodnjakinjah privoščijo vse (in imajo do nas manj spoštovanja, kot do lokalnih žensk) nobena normalna ženska ni navdušena.

Ko sem bila stara 12 let, smo bili z družino na dopustu v Turčiji. Šli smo tudi v neko prodajalno zelišč. Mama vsa navdušena, ona se nikoli ni počutila ogroženo, zanjo je bila vsaka ostudna komunikacija del spoznavanja drugačne kulture. Prodajalec se ponudi, da nam demonstrira kako neka začimba zdravilno deluje, če si jo vtreš v kožo. Mama takoj za, niti trznila ni, ko je dedec meni vtiral tisto mešanico po vratu, dekolteju in tudi pod modrček, sem kar okamenela od šoka. Mama je očitno ni bila pozorna, ali pa sploh ni registrirala. Nato je hotel dedec narediti isto tudi moji 7 letni sestrici, k sreči sem prišla tako k sebi, da nisem pustila, pa začne mama začne težiti kaj mi je, da sva nesramni do domačinov. Mi je skoraj odneslo pokrovko.

Vem, da bi se to lahko zgodilo v katerikoli državi, a perverzna nadležnost Turkov je res abnormalna.

V Turčiji sem bila kake 10-krat, v vseh možnih kombinacijah, raziskovalno-popotniško, agencijsko, turistično, v zelo turističnih krajih in v povsem odročnih, na vzhodu do jezera Van.
O Turkih samo najboljše. Krasni ljudje so, prijazni, gostoljubni, pristni. Dežela pa ima vse, kar si lahko samo želiš, bogato zgodovino, krasno naravo. Edino prodajalci v turističnih krajih, pa tudi v Istanbulu, so lahko nadležni, ker pač vidijo v gostih predvsem potencialne kupce.
Povsod drugod pa samo kapo dol.

Nobeden te ni pecal?

S tem se pa strinjam 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Turčijo je treba videti po dolgem in počez in je človek zelo zelo navdušen, ne pa samo turistične destinacije. Je pa tako, da to ne velja samo za Turčijo. To je isto kot bi šel v Slovenijo samo v Portorož ja verjetno bi jih bilo veliko razočaranih, če pa jo udariš po dolgem in počez pa si prijetno presenečen kaj vse skriva Slovenija dobrote, ljudi, znamenitosti in itd………

Nobeden te ni pecal?[/quote]

Bom odgovorila jaz. Pecanje kot praviš ti je seveda bilo prisotno in na primeren način tudi zatrto.

Tako kot se mi to dogaja v Egiptu, Grčiji, Dalmaciji, Ljubljani, Postojni, Nemčiji, Italiji, Franciji………………..pa zaradi tega ne bom rekla da so francozi nekulturni, ker me je en modelček malo na silo hotel na pijačo povabit ( in moje mnenje j4e da so dallllllllllllleč pod turki glede kulture )

Nobeden te ni pecal?[/quote]

Bom odgovorila jaz. Pecanje kot praviš ti je seveda bilo prisotno in na primeren način tudi zatrto.

Tako kot se mi to dogaja v Egiptu, Grčiji, Dalmaciji, Ljubljani, Postojni, Nemčiji, Italiji, Franciji………………..pa zaradi tega ne bom rekla da so francozi nekulturni, ker me je en modelček malo na silo hotel na pijačo povabit ( in moje mnenje j4e da so dallllllllllllleč pod turki glede kulture )[/quote]

Sunce jarko! Tebe po celem svetu pecajo. Kakšna si ti riba, da ti ne pridejo nikoli do živega?

Saj ne morš verjet, ja kar hodite dol, turki vas čakajo

Bom odgovorila jaz. Pecanje kot praviš ti je seveda bilo prisotno in na primeren način tudi zatrto.

Tako kot se mi to dogaja v Egiptu, Grčiji, Dalmaciji, Ljubljani, Postojni, Nemčiji, Italiji, Franciji………………..pa zaradi tega ne bom rekla da so francozi nekulturni, ker me je en modelček malo na silo hotel na pijačo povabit ( in moje mnenje j4e da so dallllllllllllleč pod turki glede kulture )[/quote]

Sunce jarko! Tebe po celem svetu pecajo. Kakšna si ti riba, da ti ne pridejo nikoli do živega?[/quote]

mogoče ta

Ali pa mogoče z glavo na vratu in kakšno možgansko celico v njej.

Ženska mora že v štartu postavit mejo. Redki moški tega ne bodo upoštevali.

Sunce jarko! Tebe po celem svetu pecajo. Kakšna si ti riba, da ti ne pridejo nikoli do živega?[/quote]

mogoče ta

Ali pa mogoče z glavo na vratu in kakšno možgansko celico v njej.

Ženska mora že v štartu postavit mejo. Redki moški tega ne bodo upoštevali.[/quote]

Hmmm, identificiranje s temi fotografijami lahko kaže na slabo samopodobo. Ne verjamem, da je moški rod Bližnjega vzhoda videl v tebi to, kar si ti misliš. Po moje je moralo biti kaj drugega…


Saj vemo,zakaj,saj vsi vemo kakšen dober sloves imajo Turki pri spolnosti,zato so vam všeč.

za hodit po orientu je pač treba poznati nekaj osnovnih pravil, prav tako je dobro vedeti par stvari, kako se čemu izogniti, če ne želiš, in dopust ali potovanje je kar na enkrat čudovito.
ampak, če pa greš z glupo zahodnjaško mentaliteto tja, potem se ti pa seveda zagnusi, ker njihov koncept življenja in medčloveških odnosov je pač malce drugačen.
če ga razumeš, so tisti ljudje čudoviti.

Pa da dodam še jaz moja opažanja o “svinjariji” v Turčiji. Že precej let nazaj se z prijateljem sprehajava po ulici, vidiva prodajalca kostanja in si ga seveda privoščiva. Po nekaj korakih, ko postane problem kam z luščinami pogledam na tla, pločnik – absolutno čist, nikjer nobene luščine. Seveda sva tudi midva poiskala najbližji koš za smeti. (V tistih letih je bilo vsaj v Ljubljani okoli “kostanjarjev” cedno precej odpadkov). Vsaj meni je ta dogodek razbil mnoge predsodke o Turkih in med mnogimi poznejšimi obiski se nekako ne spomnim slabe izkušnje (no, da so me pri kakem nakupu “nategnili” sem pač povsem sam kriv).

New Report

Close