Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek mamica pri 40?

mamica pri 40?

Kaj mislite o tem? Bi,ne bi? Zaposlena sva oba.

Jaz nikakor ne. Vidva se morata pa sama odločit.

niti pod razno ne

Zakaj pa ne. Še velik starejše rojevajo.

Ja, midva sva imela pri 39 in 41 še dva otroka (že prej dva) in sva se čisto prav odločila, čeprav sem sama po tretjem ostala doma in sedaj vprašanje, če bom uspela še dobiti službo. A ni vse v financah, sama gledava odgovorno na otroke, precej pridelamo sami doma, otroke imam do 3 leta pri sebi v varstvu, od jeseni pri nas živi še tašča, ki se ji je zdravje precej poslabšalo. Skratka, meni sta prav ta dva otroka dala veliko energije za življenje, tudi lažje je, ker manj kompliciram, bolj obvladam otroke, kot sem jih 10 let pred njima, ko smo samo divjali med službo in domom, otroki itd.

Ne, ne bi. Mogoče prvega in če je želja zelo močna, sicer pa ne.

In? A veš da ljudje tudi seksajo z živalmi? Pa skačejo pod vlak? In jedo vso možno svinjarijo?
In ker nekateri to počnejo, naj bi vsi?

Jaz ne bi nikakor. Sedaj, ta trenutek bi bilo sicer čisto fino, počutila bi se veliko mlajša, ampak pomisli malo vnaprej. Pri 55 imeti doma pubertetnika? Realno pričakovati, da se bo otrok osamosvojil, odselil in ustvaril družino pri tvojih 65-70?

jaz ne bi

Če je to prvi, zelo težko pričakovani otrok, bi se odločila. V vseh ostalih primerih ne.

Ene ne bi, ti pa daj, če ti srce tako govori. Pri tem ni za delat statistike, kakor čutiš, tako moraš naredit!!

Sem zadnjič videla eno tako v Hofru. Staro, grdo, zmatrano, komaj se je vlekla. V nakupovalnem vozičku je imela eno cca 2 letno deklico. Ko sem jo gledala, kako se vleče, sem pomislila, kako je grdo od ta mladih, da babico tako mučijo z varstvom, ko se vidi, da ne more. Potem pa deklica začne klicati: mami, mami… Jao bože!
Sicer pa – vsak po svoje. Ene so pri 37 babice, druge želijo pri 41 dojenčka.

In? A veš da ljudje tudi seksajo z živalmi? Pa skačejo pod vlak? In jedo vso možno svinjarijo?
In ker nekateri to počnejo, naj bi vsi?

Jaz ne bi nikakor. Sedaj, ta trenutek bi bilo sicer čisto fino, počutila bi se veliko mlajša, ampak pomisli malo vnaprej. Pri 55 imeti doma pubertetnika? Realno pričakovati, da se bo otrok osamosvojil, odselil in ustvaril družino pri tvojih 65-70?[/quote]

Pa kolk časa že nisi dobila tam spodaj, da si tako živčno napadalna.
Avtorica si ga sigurno želi. Predvidevam, da nima še otrok in ve v kaj se spušča. Nismo pa vsi popolni kot ti, ko si imela otroke pri 22 in pol.

boš bolj mama, kot mamica :).

Kaj si čakala ? no to, naj ti bo v pomoč k odločitvi.

In? A veš da ljudje tudi seksajo z živalmi? Pa skačejo pod vlak? In jedo vso možno svinjarijo?
In ker nekateri to počnejo, naj bi vsi?

Jaz ne bi nikakor. Sedaj, ta trenutek bi bilo sicer čisto fino, počutila bi se veliko mlajša, ampak pomisli malo vnaprej. Pri 55 imeti doma pubertetnika? Realno pričakovati, da se bo otrok osamosvojil, odselil in ustvaril družino pri tvojih 65-70?[/quote]

delala boš pa lahko do 65 leta ali še dlje? Kolikor vidim se večina otrok nikoli ne odseli, oz. če bi se že radi, starši doživljajo hude travme.

Če sta oba za, če sta zdrava in preskrbljena, potem kar pogumno 🙂

Če je tvoj edini pomislek starost, ni razloga za dilemo.
Za rakom umirajo otroci, v prometnih nesrečah najstniki, zaradi kapi stari pod 30,… Pa na te reči ne mislimo, ko se odločamo za otroka.
Še 25 let boš v službi presneto delala, torej boš še 20 let tudi za otroka zmogla energije.
Garancije pa tudi za 18-letne mamice ni.

Moj partner je zbolel za rakom, ko sta imela otroka 9 in 7 let. Jedva se je zlizal. Pa ni bil star 50, 60 ali 70.
Sama sem čez 40 in sem do lani imela (še kako!) živo babico. In do najstniških let prababico – ki je že v “tistih časih” rodila pri 36-ih letih.

40 let še ni starost!

Veliko lepega ne glede na vajino odločitev! 😉

A ti pa misliš, da boš skoz najstnica?

In? A veš da ljudje tudi seksajo z živalmi? Pa skačejo pod vlak? In jedo vso možno svinjarijo?
In ker nekateri to počnejo, naj bi vsi?

Jaz ne bi nikakor. Sedaj, ta trenutek bi bilo sicer čisto fino, počutila bi se veliko mlajša, ampak pomisli malo vnaprej. Pri 55 imeti doma pubertetnika? Realno pričakovati, da se bo otrok osamosvojil, odselil in ustvaril družino pri tvojih 65-70?[/quote]

Pa kolk časa že nisi dobila tam spodaj, da si tako živčno napadalna.
Avtorica si ga sigurno želi. Predvidevam, da nima še otrok in ve v kaj se spušča. Nismo pa vsi popolni kot ti, ko si imela otroke pri 22 in pol.[/quote]

To, da ljudje ponavadi druge obtožujemo stvari, ki so nam lastne, veš ne? Torej ti iskreno želim, da čimprej mine suša in se čimprej divje poseksaš.

Itak, da imej. Tjaša Železnik je bliz 40 pa je pred kratkim povila prvega, Oriana Cavazza je tudi 40 pa ‘e si tko frkotna in postavna k ona itak da ga mej. Je pa čist od tebe in genov odvisno. Ene pr 40 zgledajo k babice, druge bolš k 30 letnice…

Pa kolk časa že nisi dobila tam spodaj, da si tako živčno napadalna.
Avtorica si ga sigurno želi. Predvidevam, da nima še otrok in ve v kaj se spušča. Nismo pa vsi popolni kot ti, ko si imela otroke pri 22 in pol.[/quote]

To, da ljudje ponavadi druge obtožujemo stvari, ki so nam lastne, veš ne? Torej ti iskreno želim, da čimprej mine suša in se čimprej divje poseksaš.[/quote]

Hvala, ampak jaz ne čutin nobene suše. Me moj redno zaliva. Ti nekaj nabijaš o nekih čudnih ljudeh, ki naj bi imeli otroka pri 40 – letih. Oziroma jih enačiš z zgorja odebeljenimi v tvojem postu.

če bi bil to tvoj prvi otrok in si ga res močno želiš, potem ja..tudi jaz bi se tako odločila…če pa otroka že imaš. jaz ne bi..sem stara 37 in imam dva, niti pod razno ne bi imela še enega..seveda bi drugače razmišljala, če bi bila še brez otrok in bi si pravega partnerja našla šele tako pozno…
sestrična ima že fantka in si je strašno želela dva otroka, zdaj je stara 45 in bo junija rodila…pač vsak po svoje..

Ne bi imela.

Govorim iz izkušenj otroka tako stare mame.

Imava že 3 letnega fantka,partner je 5 let mlajši od mene,ukvarjava se oba rekreativno s športom,sva fit,polna energije.Želiva si še enega,finančno si ga lahko privoščiva.Ampak me leta skrbijo.

To, da ljudje ponavadi druge obtožujemo stvari, ki so nam lastne, veš ne? Torej ti iskreno želim, da čimprej mine suša in se čimprej divje poseksaš.[/quote]

Hvala, ampak jaz ne čutin nobene suše. Me moj redno zaliva. Ti nekaj nabijaš o nekih čudnih ljudeh, ki naj bi imeli otroka pri 40 – letih. Oziroma jih enačiš z zgorja odebeljenimi v tvojem postu.[/quote]

Očitno imaš resne težave z razumevanjem prebranega. Naj ti pomagam; nikjer ne primerjam starejših novopečenih staršev z nikomer, pač pa primerjam tvojo teorijo “če drugi lahko, lahko tudi jaz/ti” In ta teorija je bedasta, kar sem ti pokazala na primeru.

Hvala, ampak jaz ne čutin nobene suše. Me moj redno zaliva. Ti nekaj nabijaš o nekih čudnih ljudeh, ki naj bi imeli otroka pri 40 – letih. Oziroma jih enačiš z zgorja odebeljenimi v tvojem postu.[/quote]

Očitno imaš resne težave z razumevanjem prebranega. Naj ti pomagam; nikjer ne primerjam starejših novopečenih staršev z nikomer, pač pa primerjam tvojo teorijo “če drugi lahko, lahko tudi jaz/ti” In ta teorija je bedasta, kar sem ti pokazala na primeru.[/quote]

Avtorica pravi, da razmišlja, torej si ga želi. Pravit tudi, da ima 3 letnega otroka in, da redno športa. Verjetn bolš zgleda, kot kakšna 30 letnica. Pri 40 – desetih, pa res ni tak problem met otroka. Sicer je skrajna meja starosti. Če si ga želi, pa ni tu nobenega problema.

New Report

Close