Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako nakazem bratu prek SKB-neta na njegov racun?

Kako nakazem bratu prek SKB-neta na njegov racun?

Kako nakazem bratu prek SKB-neta na njegov racun?

A kot da bi placala poloznico? sam potem rabim kao referenco…jojjjjj, to jaz prav nic ne znam.
lepo prosim za nasvet.
Tinkara

Ja, enako kot poloznice, z UPN.
Prejemnik je brat, TRR je njegov TRR, referenco pa vpises kar 99 in to je to. Namen placila OTHR.

A ima on račun tudi na SKB banki? Če ima lahko preko internega nakazila – ni provizije in denar je hitro na računu.

Če je na drugi banki pa preko posebne položnice.
Vpišeš ime priimek naslov
pod namen lahko plačilo
koda OTHR
trr SI56 in naprej njegov TRR
Referenca SI99 in naprej nič ali pa kar datum 15052014
in to je to

Megann, interna nakazila se uporabljajo za prenakazili med TRR-ji istega imetnika na isti banki.

Jota, to ne drži.
Interna nakazila so med imetniki na isti banki. Lahko nakažeš drugi osebi samo da ima račun na isti banki. Jaz možu vedno tako nakazujem.

Ni nujno – jaz sem pooblascena se pri TRR oceta in mame, pri isti banki in za prenos sredstev med racuni dejansko uporabljam interna nakazila, brez provizije in izvedena takoj.
Ne vem pa, ali ima tudi SKB banka tako moznost in seveda, ali sploh ima avtoricin brat tudi racun pri isti banki.

slikaj denar in mu nakaži sliko s priponko maila

to so nakazila na isti banki, na drugega imetnika ali na svoj račun.

to so nakazila na isti banki, na drugega imetnika ali na svoj račun.[/quote]

na moji banki to drži sedaj nekaj časa – so ukinili interno nakazilo med imetniki iste banke

to so nakazila na isti banki, na drugega imetnika ali na svoj račun.[/quote]

na moji banki to drži sedaj nekaj časa – so ukinili interno nakazilo med imetniki iste banke[/quote]

Očitno res ne drži. Kateri škrtuhi pa so to? Briga me ne ampak ferbec me pa matra. Verjetno nlb? Od njih bi to pričakovala.

Ni nujno – jaz sem pooblascena se pri TRR oceta in mame, pri isti banki in za prenos sredstev med racuni dejansko uporabljam interna nakazila, brez provizije in izvedena takoj.
Ne vem pa, ali ima tudi SKB banka tako moznost in seveda, ali sploh ima avtoricin brat tudi racun pri isti banki.[/quote]

Ja seveda, če si pooblaščena. Probaj nakazat komu denar, ki ima na isti banki TRR, ti pa nisi pooblaščena.

na moji banki to drži sedaj nekaj časa – so ukinili interno nakazilo med imetniki iste banke[/quote]

Očitno res ne drži. Kateri škrtuhi pa so to? Briga me ne ampak ferbec me pa matra. Verjetno nlb? Od njih bi to pričakovala.[/quote]

Abanka ima od nekdaj tako, da če izbereš interni nalog, imaš možnost nakazati samo na svoj drugi TRR na Abanki.
Imam tri TRR-je na Abanki, in z internim nalogom brez provizije lahko prebekslam denar samo iz enega mojega TRR-ja na drugega, ne morem pa z internim nalogom na primer plačati računa svojemu dobavitelju, ki ima TRR na Abanki.

Ni nujno – jaz sem pooblascena se pri TRR oceta in mame, pri isti banki in za prenos sredstev med racuni dejansko uporabljam interna nakazila, brez provizije in izvedena takoj.
Ne vem pa, ali ima tudi SKB banka tako moznost in seveda, ali sploh ima avtoricin brat tudi racun pri isti banki.[/quote]

Ja seveda, če si pooblaščena. Probaj nakazat komu denar, ki ima na isti banki TRR, ti pa nisi pooblaščena.[/quote]

Zato pa sem napisala “ni nujno” 🙂

Ja seveda, če si pooblaščena. Probaj nakazat komu denar, ki ima na isti banki TRR, ti pa nisi pooblaščena.[/quote]

Zato pa sem napisala “ni nujno” :)[/quote]

Meni je pa logično, da avtorica ni pooblaščena na bratovem TRR-ju, sicer ne bi postavila takega vprašanja. To, če ima njen brat TRR na isti banki ali ne, sploh ne spremeni načina nakazila.

Na SKB netu interni prenos laufa, pooblastila gor ali dol, s sestro in bratom samo še tako operiramo, pa tudi kolegici sem že nakazovala.

Ali tudi položnice plačuješ tistim podjetjem, ki imajo na SKB račun, kar preko internega naloga brez provizije? Se to da?

New Report

Close