Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odnos z bivšo ženo

odnos z bivšo ženo

Z bivšo partnerko sva se ločila pred dvema letoma. Na začetku razveze nisva komunicirala. Vedno sva oba lepo skrbela za otroke. Stiki z otroki so bili vedno urejeni. V zadnjem času pa si bivša prizadeva, da hodi zraven na izlete. Dovoli mi tudi, da jo objamem in primem za roko. Sama greva tudi večkrat na kavo. Ko sem jo vprašal, če bi bila ponovno moja partnerka, mi je povedala, da mogoče, da trenutno še sploh ne razmišlja o tem.
Vedno ko kaj rabi me pokliče. Povedala mi je, da je samska in da me ima še vedno rada.
Prosim vas drage Monovke, če mi to sporočilo “prevedete” v meni razumno sporočilo.

Dragi Baltazar,
podal si čisto premalo informacij. Koliko časa sta bila skupaj? Koliko sta stara, koliko otrok (in njihova starost)? Zakaj sta se ločila – dolgčas, neskladje značajev, varanje itd itd? Kdo je dal pobudo, morda kdo ni bil za?
In najvažnejše: kaj ti čutiš do svoje bivše? Ti je všeč, da hodite skupaj na izlete, jo rad objameš? Si tudi ti samski?

Ko bomo vedele kaj več, bo morda tudi “prevajati” laže, čeprav upam, da se zavedaš, da je to le forum.

Zakaj se mi zdi, da rabiš samo potrditev svojega sklepa in ne prevoda.

nova
Uredništvo priporoča

Poletje se bliža, topl je pa jo mal razganja.

ja, ja, jaki štos;-))

Približno tako na kratko, kot eden piše zgoraj … pomlad, pa jo mal razganja, ti si pač najbolj pri roki.
Nobena očitev se ne zgodi kar tako, brez veze, še posebej če so prisotni tudi otroci. Bivši pač ni uspelo v teh nekaj letih si poiskat novega partnerja in ji je mal dolgčas, mal pogreša seks, še bolj pa “moškega v hiši”, ker … lej, ženska sama skrbet za vzdrževanje hiše in za gospodinjstvo, pa še otroke ni ravno lušno (vem, ker sem sama ločena). In potem fantazira, išče rešitve, rabi pač moškega, ker si je to ustvarila v svoji iluziji, da ji olajša, da … nikakor pa tu ni prisotna ljubezen in ne vem kaj še vse. Lahko se greš njeno igro in spet vstopiš v odnos, kjer boš ta kratko verjetno po doglednem času potegnil ti, ali pa si iskren do sebe in do nje (če že sama do sebe ni) in ji direktno poveš, kaj in kako, da si bo nehala utvarjati. Odločil se boš sam. Ravno čutit pa ni, da jo ljubiš na smrt …

No, obstaja pa tudi kak mini promil možnosti, da pa ona iz srca misli resno – kar pa spet ni nobena garancija za dober odnos. A postavlja se vprašanje, kaj pa TI čutiš, kaj pa ti želiš? To si odgovori, potem pa šele naprej.

Prebolela je to, da si bebko (zato se je pač ločila) in nisi ji ravno najbolj zoprn.

Včasih se človek zmoti in se prehitro odloči. Zakaj ne bi popravila napake? saj lahko ponovno preverjanje poteka dalj časa, pogovori so lahko daljši, iskrenejši, bolj lahkotno obarvani a hkrati resni, lahko k temu pristopita kot na novo zaljubljena, lahko se ponovno osvajata, lahko ima osvajanje primesi humorja, dolge predigre, variant je kolikor hočeš, kar ti srce poželi in kar ti domišljija dopušča. Če bosta spet skupaj, naj bo to resna zadeva, zapakirana v veliko omotov lahkotnosti, igre, najstniškega osvajanja, romantike, odpuščanja vsega slabega, vpeljave novih vzorcev v odnos in to takšnih, ki odnos krepijo in ga vsak dan delajo boljšega.

Poznam ženske pri 60+, ki so za nazaj rekle, samo ta je bil pravi in nikoli več noben za njim.
Ena pravi, da je kot mlada punca podlegla vplivu mame, pustila prvega fanta in se poročila z drugim, in ko je šla po stopnicah po poročnem obredu navzdol, ji je bilo jasno, da je naredila življenjsko napako.
Druga pravi, da je odšla zaradi enkratnega varanja, pa zdaj pravi, da bi morala to spregledati, ker kaj vse ljudje potrpijo in zdaj ve, da samo tisti je bil pravi. Tretja pravi, da se je bala reakcije svoji vernih staršek, ker je bil gospod že 2x ločen, in pravi nikoli več kasneje ni bilo tistih občutkov, da je res pravi.
Midva z mojim imava vzpone in padce, a globoko v sebi čutim, da je on pravi, vendar sem partnerja dolgo iskala in sem se zverzirala glede občutkov ter imam tudi močen stik s svojo dušo, tako da znam ločiti trenutno krizo in pa globoko željo, da sem z nekom.

Srečo v ljubezni želim.

…več parov, ki so se ločili in kasneje ponovno zaživeli skupaj.

New Report

Close