Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Diplomirani pravnik Luka Vlaović: Prosim, ne pošljite me v zapor

Diplomirani pravnik Luka Vlaović: Prosim, ne pošljite me v zapor

To več res ni normalno kaj se dogaja po Sloveniji.

http://www.siol.net/novice/crna_kronika/2014/05/vlaovic.aspx

OMG kakšen psihopat! kakšne 4 leta nekaj?! 30 let!!!!!!!

Najlažje je pa linke popat! A svojega mnenja pa nimaš? Obrazloži zakaj je Slovenija en sam kriminal?

nova
Uredništvo priporoča

Kaj je sploh naredil fantu od svoje bivše??? A ga je res želel ubiti, ali sta se slučajno malo skregala in stepla ali kako je bilo?
Nič ne piše o podrobnostih. Če je nekdo PRAVNIK gre lahko še vseeno v zapor

Kako nič ne piše, kaj je bilo?

A si funkcionalno nepismena?

Punca sploh ni bila njegova bivša, ampak punca v katero je bil zaljubljen in je hodila z fantom, ki ga je ta pravnik zabodel. Vse je hladnokrvno planiral, nič se nista skregala, saj se sploh poznala nista.

Zdaj pa še enkrat počasi preberi, pa boš mogoče razumela

Sama študiram pravo, na faxu sem srečala, kar nekaj čudakov(patoloških lažnjivcev, egoistov, ki jim moraš prinesti zdravniško opravičilo, da ti posodijo zapiske,…), ampak ta je pa kar sui generis.

Človek je v podrobnosti več časa načrtoval umor človeka, s katerim je igral tenis, zato ker mu je bilo všeč njegovo dekle. Ustvarjal si je lažne profile, navezoval stike pod pretvezo, žrtev je zvabil na samo s pretvezo, da ima poškodovano roko in ga hladokrvno zabodel ter odpeljal z mesta zločina … in na sodišču razpravljajo, da bi lahko bil ta bodoči doktor prava kot pravnik koristen za družbo?

Ker je tu izvedensko mnenje psihiatrične stroke, ki bi podala mnenje, ali gre za psihopata?

Ko sončki odrastejo…

Se opravičujem, vprašanje se glasi:

Kje je tu izvedensko mnenje psihiatrične stroke, ki bi podala mnenje, ali gre za psihopata?

najlažji je pa na podlagi enga članka, po možnosti pristranskega iz svojga kavča komentirat kko so vsi psihoti, samo dotična oseba k piše komentar je normalna…če bi zvlekl svoje lene riti na obravnavo kjer bi slišal celotno zgodbo, ne samo senzacionaln del, k ga navajajo časopisi bi bli kredibilni za komentirat, tko pa niste…še iz tistih dejstev k so napisana ste ene 5 zgodb (neresničnih) napletl.očitno ste tud nepismeni.
cvetkamarjetka mogoče začni hodit na predavanja pa ne boš rabila zdravniških opravičil okol talat za zapiske, nevem zakaj bi mogl met tistih 20 k hod na predavanja neko obveznost lene zmačkane riti ostalih “študentov” podpirat.

Jaz zelo pridno hodim na predavanja, in ne potrebujem tujih zapiskov. Mi pa ni jasno zakaj ti moraliziraš in obsojaš druge, ki komentirajo, ko pa sama počneš isto?!

Pa kaj tebi ni jasno? WTF??!!! Če je članek resničen je človek planiral in izvedel poskus umora, ki se je izjalovil. Človek je imel namen ubiti človeka zato, da bi osvojil njegovo dekle. Kakšno izvedensko mnenje ti tukaj potrebuješ????!!! Pa v ameriki bi ga dali na stol! Ne pa da mu dajo simboličnih 4 leta! Fak no, eni ste res…

Se pa po tem svetu itak sprehaja tok psihičev, da ti je slabo. Sploh med izobraženci… eni fukajo pse, drugi jih spučajo na mimoidoče, tretji bi se klali, četrti obravnavajo delavce slabše kot živali… ma ta družba je totalno fukjena. Aja, se opravičujem, če se prišel do tega sklepa brez izvedeniškega mnenja. Tole je le moje malovredno laično subjektivno mnenje, ki vam itelektualcem, ki bi se med seboj klali verjetno ne pomeni prav dosti. Je preveč nazadnjaško, zaostalo in butasto, kajne?

zakaj pol jokaš kako so nesramni ljudje k hočjo nevem kaj v zameno za zapiske če ti teh težav nimaš 😀 ubistvu nism komentirala sploh primera ampk vaše odzive na nepopolno zgodbo, tko da si nism v skledo pljuvala,česar me obtožuješ..nism rekla da je narobe če se komentira, ampk da naj se najprej celotno zgodbo pogleda, ne samo njen del…glede na to da sm bla več ur na narokih tega primera, se mi pa zdi da bi jo lhko bol kredibilno komentirala kot ljudje (čeprav če si prebrala moj post si verjetno dojela da nism komentirala primera ampk odzive nanj)k so se z njo seznanil na podlagi polstranskega članka, katerega glavni namen je očitno čimvečja branost, ne čimbolj objektivno poročanje.

Pa kaj tebi ni jasno? WTF??!!! Če je članek resničen je človek planiral in izvedel poskus umora, ki se je izjalovil. Človek je imel namen ubiti človeka zato, da bi osvojil njegovo dekle. Kakšno izvedensko mnenje ti tukaj potrebuješ????!!! Pa v ameriki bi ga dali na stol! Ne pa da mu dajo simboličnih 4 leta! Fak no, eni ste res…

Se pa po tem svetu itak sprehaja tok psihičev, da ti je slabo. Sploh med izobraženci… eni fukajo pse, drugi jih spučajo na mimoidoče, tretji bi se klali, četrti obravnavajo delavce slabše kot živali… ma ta družba je totalno fukjena. Aja, se opravičujem, če se prišel do tega sklepa brez izvedeniškega mnenja. Tole je le moje malovredno laično subjektivno mnenje, ki vam itelektualcem, ki bi se med seboj klali verjetno ne pomeni prav dosti. Je preveč nazadnjaško, zaostalo in butasto, kajne?[/quote]

Oprosti, kaj točno je s tabo narobe, da imaš predsodke pred intelektualci?

A ti veš, kaj pomeni, imeti opravka s psihopatom, ki mu je spodletel hladokrvno načrtovan umor? Izvedensko mnenje bi bilo oteževalna okoliščina, ne pa da so mu na podlagi olajševalnih okoliščin (karkoli že so, očitno nekaznovanost in neznana zgodovina delikventnosti v zgodnjem otroštvu) kazen celo omili.

No, in kakšno je torej tvoje mnenje in kateri so manjkajoči fakti, ki v članku niso navedeni?

moje mnenje v celotni zadevi ni relevantno, ker ne spreminja ničesar, zato se mi ne zdi smiselno, da ga izražam. vsak gre lahko gledat javno obravnavo in se na njej seznani s celotno zgodbo (čist objektivno) in glede na to, da vas vse ta zgodba očitno neznansko zanima, ne vem zakaj dvorana ni bla nabito polna. tam bi dobil tud odgovor na vprašanja o izvedenskih mnenjih (ki so mimgrede, bla podana) in zvedl vrsto relevantnih dejstev v zvezi s primerom, k pa jih ne mislm naštevat, ker bi mi to vzel čist preveč časa.
pa LP

Pa kaj tebi ni jasno? WTF??!!! Če je članek resničen je človek planiral in izvedel poskus umora, ki se je izjalovil. Človek je imel namen ubiti človeka zato, da bi osvojil njegovo dekle. Kakšno izvedensko mnenje ti tukaj potrebuješ????!!! Pa v ameriki bi ga dali na stol! Ne pa da mu dajo simboličnih 4 leta! Fak no, eni ste res…

Se pa po tem svetu itak sprehaja tok psihičev, da ti je slabo. Sploh med izobraženci… eni fukajo pse, drugi jih spučajo na mimoidoče, tretji bi se klali, četrti obravnavajo delavce slabše kot živali… ma ta družba je totalno fukjena. Aja, se opravičujem, če se prišel do tega sklepa brez izvedeniškega mnenja. Tole je le moje malovredno laično subjektivno mnenje, ki vam itelektualcem, ki bi se med seboj klali verjetno ne pomeni prav dosti. Je preveč nazadnjaško, zaostalo in butasto, kajne?[/quote]

Oprosti, kaj točno je s tabo narobe, da imaš predsodke pred intelektualci?

A ti veš, kaj pomeni, imeti opravka s psihopatom, ki mu je spodletel hladokrvno načrtovan umor? Izvedensko mnenje bi bilo oteževalna okoliščina, ne pa da so mu na podlagi olajševalnih okoliščin (karkoli že so, očitno nekaznovanost in neznana zgodovina delikventnosti v zgodnjem otroštvu) kazen celo omili.[/quote]

Nimam nobenih predsodkov samo za malo se mi zdi, da ga eni tu zagovoarjate. V članku pa piše, da je hladnokrvno poskusil ubiti človeka in mu je na srečo spodletelo pa čeprav je žrtev izgubila skoraj polovico krvi. Ne vem kakšne olajševalne okoliščine so našli ampak glede na to kakšno je slovensko sodstvo in ob dejstvu, da je kriminalec skoraj že dr. prava se niti ne bi čudil, če bi ga oprostili. V sloveniji je vse možno. Bodo že izločili kakšne dokaze. Patetika.

Ker nimamo časa hoditi na vse sodne obravnave, opazovati politikov pri njihovem delu ipd., imamo medije za sredstvo informiranja, to naj bi vsaj bila njihova vloga.

Če trdiš, da je članek slab in enostransko predstavlja resnico, bi lahko navedla, kaj v tem članku je
po tvojem mnenju neresničnega, ne pa da namiguješ, kako veš več od tega, kar je napisano, kako nihče nima pojma, ampak časa pa si ne vzameš za en sam argument.

Če si ure in ure zabila za sedenje na teh obravnavah in je tvoje razumevanje stvari drugačno kot pa je prikazano v članku, bi si lahko vzela tudi deset minut časa in bi v parih stavkih še ti podala svoje videnje zadeve. Seveda pa moraš za to biti funkcionalno pismena.

no dejstva k jih ni: zagovornica je predalaga izjemno pogojno obsodbo (58.člen kz), ki jo je tožilka zavrnila z absurdnim argumentom da pride v poštev samo ob samoprijavi kar iz člena ne izhala. šlo je za poskus -tu lahko sodišče omili kazn pod mejo predpisane tud če storilc ne prizna (kar on je). žrtev ma 4 brazgotine- 1 od vboda, 3 od ureznin. tista od vboda je globoka 2,5 cm (študent medicine mi je rekel da to ni neki globoko), v pol leta je blo njeno zdravljenje končano. mislm, da (če odmislmo naklep l ga je meu) posledice kd niso tolikšne da bi se storilcu lahko dala dost višja kazn. poleg tega naj kaznovanje nebi mel v prvi vrsti retributivnga, ampk preventivn pomen. če storilc ni nek igralc, zrel za sprejem na AGRFT kot to predstavla pooblaščenc, se dejanja res kesa in ga ne bi več ponovil, tko da specialna prevencija (t.j. kaznovat storilca,da ga izuči da ne ponavla več kd) bi bla zagotovljena tud brez take sankcije…no upam da si dobil usaj kšn argument zakaj ni use tok črno belo k v članku

O fak! Se strinjam z jelinčičem.slovenske pravne fakultete bi bilo potrebno zapreti in najeti tuj kadr. Ta tip jo bo odnesu še brez kazn! Pa štihnu je fanta, da bi lažje osvojil dekle?!?! Fak! To ni res. Res je revček! Bogi, ne bo mogu bit pravnik. Bog nas obvaruj takšnih pravniku!!!! Če temu dajo pogojno mislim, da je to zrelo za resno razpravo o slovenskem pravosodnem sistemu. Unmu poslancu so dal 5 let kr je sam grozil, tem k je pa tipa skor fentu bi dal pa pogojno, ker revček bogi ne bo mogu opravlat poklica za kirga se je šolu. To je možn sam v sloveniji.

O fak! Se strinjam z jelinčičem.slovenske pravne fakultete bi bilo potrebno zapreti in najeti tuj kadr. Ta tip jo bo odnesu še brez kazn! Pa štihnu je fanta, da bi lažje osvojil dekle?!?! Fak! To ni res. Res je revček! Bogi, ne bo mogu bit pravnik. Bog nas obvaruj takšnih pravniku!!!! Če temu dajo pogojno mislim, da je to zrelo za resno razpravo o slovenskem pravosodnem sistemu. Unmu poslancu so dal 5 let kr je sam grozil, tem k je pa tipa skor fentu bi dal pa pogojno, ker revček bogi ne bo mogu opravlat poklica za kirga se je šolu. To je možn sam v sloveniji.[/quote]

zblllj, a ti si pravnica/bodoča pravnica?

Tudi če nisi, a se ti zdi to v mejah neke osnovne osebnostne stabilnosti, da nekdo dlje časa naklepa ubolj nekoga, ki mu je na poti, ker hodi z dekletom, ki mu je všeč?

Sicer pa ti lahko povem, da znajo biti patološko narcisistični ljudje (ki imajo velikokat resno psihopatske poteze) ali posamezniki z drugimi osebnostmi motnjami še kako “prepričljivi”, ko jim voda v grlo teče. Takrat se kesajo tako, da bi se jih še kamen usmilil, pretentajo tudi stroko, vendar jih to prav nič ne ustavi pri notoričnem ponavljanju istih dejanj.

o fak: najlažji je pluvat pravnike kok pravic dajo obdolžencu ipd. noben pa ne pomisl, da te pravice veljajo za vse in da nobenmu, ne krivmu ne nedolžnmu,ne bi blo fajn v inkviziciji kjer obdolženc nima nobenih pravic in si lahko vsak zmisl kar hoče, da ga obsodjo. drugač pa je že bil obsojen, mal preber predn pluvaš

Oprosti, kaj točno je s tabo narobe, da imaš predsodke pred intelektualci?

A ti veš, kaj pomeni, imeti opravka s psihopatom, ki mu je spodletel hladokrvno načrtovan umor? Izvedensko mnenje bi bilo oteževalna okoliščina, ne pa da so mu na podlagi olajševalnih okoliščin (karkoli že so, očitno nekaznovanost in neznana zgodovina delikventnosti v zgodnjem otroštvu) kazen celo omili.[/quote]

Nimam nobenih predsodkov samo za malo se mi zdi, da ga eni tu zagovoarjate. V članku pa piše, da je hladnokrvno poskusil ubiti človeka in mu je na srečo spodletelo pa čeprav je žrtev izgubila skoraj polovico krvi. Ne vem kakšne olajševalne okoliščine so našli ampak glede na to kakšno je slovensko sodstvo in ob dejstvu, da je kriminalec skoraj že dr. prava se niti ne bi čudil, če bi ga oprostili. V sloveniji je vse možno. Bodo že izločili kakšne dokaze. Patetika.[/quote]

Od kje ti bereš, da jaz storilca zagovarjam, ko se sprašujem, če je storilec psihopat?

Če veš kaj o psihopatih (ampak očitno ne), potem veš tudi, da jih nobena kazen (če bi bila še tako stroga), ne spreobrne in da takoj, ko imajo priložnost svoje delovanje nadaljujejo.

@zbllj

Saj je fino, da tako pridno poslušaš na faksu in si toliko odnesla o procesnih pravicah obdolžencih in preventivnem namenu kazenskih sankcij itd., ampak dejansko pa pri tako skrbno načrtovanem poskusu uboja neka izredna omilitev kazni ne more prit v poštev. Eno je teorija, drugo je praksa. Tukaj ni nobenih olajševalnih okoliščin niti glede motiva, niti glede oblike krivde, niti glede same izvršitve in obnašanja po izvršitvi.

Edino, kar mu gre tu na roko, je to, da človeka ni dovolj globoko zabodel in je žrtev posledično preživela, tako da gre za poskus uboja, ne uboj. Ampak pri tem on osebno nima nobenih zaslug, njegova “nespretnost” kot olajševalna okoliščina (če to sploh je, pomoje ne) ne more pretehtat nad vsemi obteževalnimi.

New Report

Close