Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Cviček je zakon

Cviček je zakon

Dobil sem same visoke nagrade in zlate diplome za moj cviček in ostala vina.
Moram se tukaj pohvalit pa če pes kuzla rata.
Imate radi cviček?

a ga maš kej za probat ?

Poleg terana najraje.

Pohvale za nagrade.
Cviček? zame najslabše vino kar obstaja, pa od alkota imam vino najraje. In to suho. Ampak povprečen cviček je zame kislica, napol kilsica, skoraj kislica. Imamo sorodstvo na Dolenskem, najlepši časi so bili ko sem bila noseča in tako argumentirano ubežala pitju…

cvičk, belo mešano (v kombinaciji z radensko tvori špric)…to to taprave pijače.

Čestitke za prejete diplome

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

pila pravi cviček, ne bi pisala neumnosti. četudi imaš sorodstvo na Dolenjskem…Pila si brozgo in pokazala, da bi bilo bolje molčati o svoji nosečnosti.

a ga maš kej za probat ?[/quote]
Seveda
Verjemite, najtežje je naredit dober cviček.
Pri cvičkuu moraš paziti na mnogo faktorjev, da svoje vino lahko imenuješ cviček.

Naj nepoznavalcem povem, da ni vse cviček, za kar nekdo pravi da je cviček.
Cviček je delikatna mešanica več sort grozdja, pri katerih je treba na razmerje strogo paziti.
Pravi dober cviček je dosti težje pridelat kot pa kakšen, npr šardone…

Cviček mi je prekisel. Z možem kupiva frankinjo-grozdje in vino naredimo sami doma. Krasno vino, zelo paše 1 dcl po kosilu:)

pila pravi cviček, ne bi pisala neumnosti. četudi imaš sorodstvo na Dolenjskem…Pila si brozgo in pokazala, da bi bilo bolje molčati o svoji nosečnosti.[/quote]

Jah, ne vem no, na gradu Otočec sem po službeni dolžnosti dobila tudi cviček, zame neužitno kisel. Se ti zdi verjetno, da so nam postregli z brozgo?

Mnogo “vinogradnikov” svoji pijači pravi cviček. Kar pa ne pomeni da to cviček v resnici je.
Nekateri, še posebej kakšni starejši ljudje, rečejo svoji mešanici grozdja cviček. Ampak to nima nobene veze s pravim cvičkom. To je kvečjemu, kot je že nekdo pred mano napisal, navadna kisla brozga. In taki mečejo slabo luč na tiste prave pridelovalce cvička.
Imam tudi odlično nagrajen šartdone, pa beli pino, pa zeleni silvanec, modro frankinjo, rumeni muškat, renski rizling itd…..ampak najbolj sem ponosen prav na cviček.
Saj ne rečem, vsa vina so dobra, ampak cviček je najbolj delikaten za pridelovanje.

Cviček je OK. Lahko ga porabiš za solato, lahko v pralnem stroju namesto mehčalca, lahko za odstranjevanje flekov…..

pila pravi cviček, ne bi pisala neumnosti. četudi imaš sorodstvo na Dolenjskem…Pila si brozgo in pokazala, da bi bilo bolje molčati o svoji nosečnosti.[/quote]

Jah, ne vem no, na gradu Otočec sem po službeni dolžnosti dobila tudi cviček, zame neužitno kisel. Se ti zdi verjetno, da so nam postregli z brozgo?[/quote]
Cviček se pije strogo s kombinacijo dobrih mesnin. Zdaj v velikonočnem času se bo odlično prilegel k suhomesnatim jedem.
Jasno, da ti je cviček kisel, če ga piješ v kombinaciji s potico, kremšnito ali tortico itd…
Cvičkova kislina odlično pomaga k prebavi dobrih mesnin.

Res je, ni ga enostavno pridelati.
https://sl.wikipedia.org/wiki/Cvi{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}C4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}8Dek
Tudi postrežna temperatura ni vsaka dobra.
Meni paše, če je močna/mastna hrana in se ga ne smeš nametat (cviček ima nizko vsebnost alkohola). Zato ga imam v službi za po kosilu 😉


To pa definitivno drži. Vam vegetarijancem in tistim, ki jeste čokolino puding in ostale otroške ter odvajalne jedi, cviček ne priporočam. Cviček je vino za gurmane.
Tisti, ki vam je cviček prekisel, raje pijte frutek.

če piješ cviček adijo tiček :)))

Čestitke 🙂 Je lepo dobiti neko povratno informacijo glede kvalitete tega kar počnemo. Mi smo letos tudi dali na tekmovanje, sicer olje in dobili dve zlati medalji. Evo se še jaz malo považim in izkoristim tvojo temo.

Cvička sicer ne maram, priznam pa, da pravzaprav ne vem ali je to kar sem pila pravi cviček ali ne. Mi doma pridelamo belo vino, mešanica, kjer se zelo čuti muškat. Mislim, da nima imena:) ga imajo pa vsi zelo radi in hitro ga ni več. Sicer pa prisegam na teran in pršut. Je pa tudi že težko dobiti res dober teran in tudi pršut.

No še 1x čestitke:)


Saj to je to.
Pijanci ne marajo cvička, ker ima za njih premalo alkohola.
Cviček lahko piješ celo za žejo, pa boš še zmeraj lahko delal in bil normalen.
Ostala vina so premočna, zato pa jih imajo nekateri radi, ker se pač hočejo napit.
Vino je rujna zlata kapljica, zato ga je treba pit spoštljivo. In mi vinogradniki pravimo, kdor vino prideluje, ga tudi spoštuje.
Tisti, ki ne ve kako je težko pridelat dobro vino, potem vina ne spoštuje.

Jah, ne vem no, na gradu Otočec sem po službeni dolžnosti dobila tudi cviček, zame neužitno kisel. Se ti zdi verjetno, da so nam postregli z brozgo?[/quote]
Cviček se pije strogo s kombinacijo dobrih mesnin. Zdaj v velikonočnem času se bo odlično prilegel k suhomesnatim jedem.
Jasno, da ti je cviček kisel, če ga piješ v kombinaciji s potico, kremšnito ali tortico itd…
Cvičkova kislina odlično pomaga k prebavi dobrih mesnin.[/quote]

Glej, nikjer nisme pisala, da sem cvliček pila s sladicami. Na gradu Otočec je bilo to vino ob glavnem obroku (ja, meso itn), ob sladici pa nek muškat. Ne vem zakaj nekateri ne dojamete, da se pač o okusih ne razpravlja, so različni, pa pika. Meni je cviček prekisel, ne uživam, ko ga pijem.


Hvala vsem za čestitke!
Tudi jaz imam rad teran, seveda skupaj s pršutom. Je pa teran težek za želodec, zato ga je treba še toliko bolj po pameti pit.
Imam pa prijatelje s krasa in kadar imamo na krasu žurko, me prijatelj zmeraj prosi, naj sabo prinesem pletenko cvička, ker po celodnevnem praznovanju potem zjutraj dosti bolje izgledamo, če pijemo cviček kot pa teran.
Pravi vinarji spoštujemo drug drugega, ne glede s katerega konca slovenije prihajamo in katero vino pridelujemo. Težko je pridelat dobro kapljico.

imela ravno tako ciničen odnos do cvička, pa nisem neka poznavalka vin…Raje imam bela vina, ki so malce kiselkasta.Nekoč mi dala kolegica piti njihov domači cviček,….no, od takrat vem, kaj je dober cviček….in raje molčim in se ne delam pametna…


Cviček se pije strogo s kombinacijo dobrih mesnin. Zdaj v velikonočnem času se bo odlično prilegel k suhomesnatim jedem.
Jasno, da ti je cviček kisel, če ga piješ v kombinaciji s potico, kremšnito ali tortico itd…
Cvičkova kislina odlično pomaga k prebavi dobrih mesnin.[/quote]

Glej, nikjer nisme pisala, da sem cvliček pila s sladicami. Na gradu Otočec je bilo to vino ob glavnem obroku (ja, meso itn), ob sladici pa nek muškat. Ne vem zakaj nekateri ne dojamete, da se pač o okusih ne razpravlja, so različni, pa pika. Meni je cviček prekisel, ne uživam, ko ga pijem.[/quote]

misliš verjetno cviček?

hm, nevem no, kdo pa ob sladici pije sladico?

Poznavalci vin priznavajo, da so najboljša vina, mešana vina. Njboljša vina so kjer se sorte, okusi arome itd,,,mešajo in dopolnjujejo med sabo. In cviček je eden od teh vin. V cvičeku sicer ne sme prevladovati in izstopati nobena sorta grozdja. Cviček mora pravzaprav biti blaga “gladka” in nearomatična pitka pijača. Če se v cvičku začuti specifika določene sorte, takšen cviček ni dobro ocenjen.
Npr en Muškat ni problem pridelat. Bolj ko je močen bolj ko diši boljši je.
Pri cvičku pa ravno obratno. Pri cvičku je treba pazit da nobena sortna lastnost prebogato ne izstopa.

Fruteka ne pijem. Če pa že vztrajaš na dolenjskem vinu, imam raje Kerinovega Sivega pinota. Poskusi, ti ne bo žal.

men pa glih po cvičku stoji da mi kar koža na rit poka 😉


Cviček je za tiste gospode, ki imamo tča, ne tička.

New Report

Close