Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nakup skupnega stanovanja, on brez denarja

Nakup skupnega stanovanja, on brez denarja

Stara sva 35 pa razmišljava o nakupu skupnega stanovanja. Oba živiva doma, v hiši. Oba plačujeva stroške, delava doma. Plači oba nekaj manj kot 1000€. Težava pa je v tem, da imam jaz denar za pol stanovanja privarčevan (varčujem že leta, namesto najemnine dajem na stran, živim precej skromno) on pa nima nič denarja.
Če dava vsak pol za stanovanje. Dam jaz gotovino, on vzame kredit. Samo potem mu ostane od plače bolj malo, torej bi ga morala jaz podpirat.
Saj vem, da zgleda preračunljivo, ampak moja mama je nasankala. Dala je v stanovanje vse svoje prihranke, oče ni nič imel, nazadnje pa ga je še preživljala, čeprav je imel on večjo plačo. Zaživela je šele ob ločitvi.
Bojim se, da bi se mi zgodilo isto kot mami, zato sem skeptična glede denarja.

kupita stanovanje, ti pa s tistim denarjem, ki si ga sedaj dajala na stran, začneš malo uživat.

zakaj komplicirat? vzameta kredit, vsak pol,ti se vpišeš v ZK kot lastnik 3/4, on 1/4…

Kaj pa če bi bilo takole: pol stanovanja (plačano v gotovini) je avtomatično tvoje, za drugo polovico vzamet kredit oba in jo odplačujeta. Ti imaš 3/4 lastniški delež, on 1/4.

mogoče nisem bila najbolj jasna…ti daš nenar za pol, za drugo pol pa vsak pol kredita…spišeta se pa tko,kot sem v prejšnjem postu napisala

Ob morebitni razvezi vpis v ZK ne bo kaj dosti pomagal, če sta to premoženje (torej stanovanje) pridobila v časa trajanja njune zveze (izvenzakonske skupnosti), zato je tvoj predlog zanič. V primeru razveze se deli 50/50…

NE NE NE in še enkrat NE!!!

Namest v nakup fleta pejd raj v nabavo novga dedca.

ne bo držalo, ker bo punca pol stanovanja skeširala z denarjem pred skupnim bivanjem.

ne bo držalo, ker bo punca pol stanovanja skeširala z denarjem pred skupnim bivanjem.[/quote]

tao je..

mogoče nisem bila najbolj jasna…ti daš nenar za pol, za drugo pol pa vsak pol kredita…spišeta se pa tko,kot sem v prejšnjem postu napisala[/quote]

Potem pa ji on še plačuje delno najemnino za sorazmerni del stanovanja, ki ni v njegovi lasti, bo pa v njem živel, ker ni polovični lastnik nepremičnine?

ne bo držalo, ker bo punca pol stanovanja skeširala z denarjem pred skupnim bivanjem.[/quote]

Premoženje, ki ga partnerja ustvarita z delom v času trajanja izvenzakonske skupnosti se šteje kot skupno (lahko sicer en dokaže, da je njegov prispevek bil neproporcionalno večji, vendar vso srečo pri tem na sodišču). Premoženje je seveda tudi zaslužen denar…

ne bo držalo, ker bo punca pol stanovanja skeširala z denarjem pred skupnim bivanjem.[/quote]

Premoženje, ki ga partnerja ustvarita z delom v času trajanja izvenzakonske skupnosti se šteje kot skupno (lahko sicer en dokaže, da je njegov prispevek bil neproporcionalno večji, vendar vso srečo pri tem na sodišču). Premoženje je seveda tudi zaslužen denar…[/quote]

nista v izvenzakonski zvezi
vsak od njiju živi na svojem domu, če prav razumem.
izvenzakonsko zvezo bosta z nakupom stanovanja šele ustanovila

čak’ mal’, pri taki plači in teh letih pa nima nič prišparanega?
mogoče je pa vse vložil v gradnjo hiše ali nakup stanovanja!!!

ne bo držalo, ker bo punca pol stanovanja skeširala z denarjem pred skupnim bivanjem.[/quote]

Premoženje, ki ga partnerja ustvarita z delom v času trajanja izvenzakonske skupnosti se šteje kot skupno (lahko sicer en dokaže, da je njegov prispevek bil neproporcionalno večji, vendar vso srečo pri tem na sodišču). Premoženje je seveda tudi zaslužen denar…[/quote]

Daj še enkrat premisli kaj pišeš, no. Ja, premoženje ustvarjeno V ČASU TRAJANJA ZVEZE: Onadva pa trenutno nista v zvezi!

Premoženje, ki ga partnerja ustvarita z delom v času trajanja izvenzakonske skupnosti se šteje kot skupno (lahko sicer en dokaže, da je njegov prispevek bil neproporcionalno večji, vendar vso srečo pri tem na sodišču). Premoženje je seveda tudi zaslužen denar…[/quote]

nista v izvenzakonski zvezi
vsak od njiju živi na svojem domu, če prav razumem.
izvenzakonsko zvezo bosta z nakupom stanovanja šele ustanovila[/quote]

Aaa, jaz sem to razumel kot da živita skupaj doma (sem na hitro prebral). Če živita vsak zase potem res ne bo težav…

Lj, solastništvo je tko: tip k pri 35 nima za pol fleta, je tema… poleg tega, če nardi pufe in je izvršba, kdo bo (prisiljen) kupiti delež ki se bo prodajal na dražbi????

Dj ženska mal z glavo misl, pa mal mn s srcem čuti…

Premoženje, ki ga partnerja ustvarita z delom v času trajanja izvenzakonske skupnosti se šteje kot skupno (lahko sicer en dokaže, da je njegov prispevek bil neproporcionalno večji, vendar vso srečo pri tem na sodišču). Premoženje je seveda tudi zaslužen denar…[/quote]

Daj še enkrat premisli kaj pišeš, no. Ja, premoženje ustvarjeno V ČASU TRAJANJA ZVEZE: Onadva pa trenutno nista v zvezi![/quote]

za izvenzakonsko skupnost ni nujno, da sta skupaj prijavljena, niti da živita na istem naslovu.
nekam kilavi temelji za skupno življenje, ampak pri 35 že tika taka

Jaz se teh for ne bi šla. Ker bo večna tema pri vaju “doma” DENAR.

Če bi to bila zrela zveza in ljubezen na mestu, bi se lepo poročila in ne bi bilo važno, kdo kaj financira.

Če moraš tako kalkulirati in razmišljati, to ni prava ljubezen in ta zveza je en sam račun.
Ker situacij, ko ne bo mogoče deliti na pol čisto pravično, bo mnogo in še več potem, ko pridejo otroci.

Ojej, kje pa je tukaj ljubezen? Če bi jaz tako razmišljala, ne bi bila nikoli s sedanjim partnerjem, ker je bil na papirju totalen luzer in sem naju prva leta in še potem financirala jaz. Ampak sem to naredila brez pomisleka, ker sva se ljubila. Zdaj imava dva otroka, skupaj sva že 15 let, pri meni so finance malo zagustile, pri njemu so se porihtale in se je vse izravnalo.
Skupnost je skupnost, se ne gleda, koliko kdo da, samo pri lastništvu je treba zadeve doreči. Če razmišljaš tako preračunaljivo že zdaj, vama napovedujem žalosten konec. Mu boš v krožnik gledala, koliko poje, da te slučajno ne zažira preveč? Bolano. Starši so te uspešno zavozili.

Ti sama kupi stanovanje, da bo samo tvoje, on pa naj kako drugače prispeva….ko ga boš imela poln kufer, lahko kar gre. 😉

Se strinjam z brklcem.
Praviš, da ti živiš skromno. Kdo pa plača, ko gresta na pijačo, v kino itd.?? Kam on porabi ostanek svojega denarja, ko poravna stroške? Kakšen odnos ima do denarja.
Saj veš, denar ni vse, je pa dober za živce.
Če je že zdaj dilema, kako glede financ, jaz na tvojem mestu ne bi z njim skupaj kupovala. Kupi si ga sama. Naj ti da mesečno pol za stroške in pol za hrano, ampak stanovanje je pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tvoje. In naj se on ne prijavi v tvojem stanovanju, vsaj prvo leto ne.
Želim ti vso srečo, ti pa ne zavidam dileme, v kateri si se znašla.

:))))
Kako me taksne teme zabavajo ej :))) A ti bi kar kupila stanovanje brez da bi sploh poskusila ziveti skupaj z njim?? In ti si stara 35, resno?? Ma potem pa tako ni cudno da so tle gor teme o posranih rjuhah ker si vas niti riti ne zna oprat, pa o tem kakp “se je spremenil” (kar se seveda ni ampak je vednp bil prašič), pa o tem kako data vse na pol pa eden zre star kruh in vodo, drugi hodi pa na jadranje tacas in tako naprej.
odgovori mi najprej – kam je dajal torej tvoj denar vsa ta leta?? In kako tocno misli dobit v teh casih kredit z manj kot 1000€ place? Mislim da kljub letom oba zivita v nekem svojem svetu – kar mi sploh ni presenetljivo glede na to da sta oba se pri tastarih. Zakaj pa ne poskusita živeti skupaj kako leto v najemu da vidita kako vama gre?? Je to izpod nizenja mansardarski gospodi? Potem ga pa prezivljaj do smrti, drugega si ne zasluzis a ne. Pa najemnina ni metanje denarja stran, najemnina je denar ki ga nekateri placamo da imamo kje zivet 🙂 Ampak to v realnem svetu ne tvojem seveda. Sploh ne vem kako nekaterim pade na pamet it v nakup stanovanja na blef a taksnim clovekom??? In potem jok in stok kako je neodgovoren? ma je me basat no!! A si ga vprasala kam da denar? In kako si on to predstavlja pa to? ali si le zapovedala da bo tako in tako in bo moral vzeti kredit in prispevati polovico stroskov? Ne razumem kako lahko toliko stare zenske tp sprasujete po forumih namesto da bi to uredile s partnerjem?? Koliko ste drugace stare po obnasanju, 15 let??? Pa kaj se sploh cudim, tako je pac pri folku ki bivakira doma do 35.leta in spara za stanovanje. Ocitno nic v glavah res. Zakaj rinete na vrat na nos v nakup ce prej niste niti ziveli skupaj?? A to prav hocete v probleme in pufe ali kaj?? In odgovor na vprasanie – moskega, ki bi pri 35.letih zivel doma in imel 0 denarja nasparanega bi jaz imela za srat tako obcasno dokler ne najdem bolj resnega. Ne pa da bi razmisljala ce grem v nakup stanovanja z njim!!! In da ne bi niti vedela kam da ta denar da nima nic razen gate na riti mi ne pade na kraj pameti!! Ampak ve kar, to je itak moderno zdaj, finance vsak svoje, in vas sploh ne briga kako partner zivi ker to je svoboda in pravica posameznika. Ko pride locitev pa jokanje kako ste uboge.jaz ne vem a ste tako preproste po pameti ali kaj? Taksne teme me mocno zacudijo in zalostijo no! Saj mogoce je drugace cisto okej (za tebe) in vama bo slo super, ampak zakaj bi morala to ugotovit na tak nacin da bi sla v financno skodo sebi mi ni jasno? Ce ti je lazje vse prihranke zapravit kot kaksno leto placevat najemnino potem pa kar a ne. Potem ne vem zakaj sploh sprasujes, pojdi z svojim na banko pa naj vzame kredit pa sretno vama bilo. Samo ne potem pridet jokcat kako je on grdi grdi in ga prezivljas in kako bi ti uboga. Ker boas popolnoma sama kriva.

To je razmišljanje tistih, ki nimajo ničesar.
Sicer pa tudi jaz ne bi šla v nakup “skupnega” stanovanja z osebo, ki si v vseh letih ni ustvarila nič.
Nikoli in nikdar.

New Report

Close