Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek oddaja stanovanja

oddaja stanovanja

nepremičnino je dedoval sin po babici. To bi zdaj oddali. Sin je še mladolete, ni star 18 let. Kako je s tem. A lahko oče kot zastopnik v njegovem imenu oddaja in prejema najemnino ali ne. Ima kdo izkušnje. Ali se mora najemnina nakazovat na otrokov račun. Nimam pojma kako se tega lotiti. in če sploh.

Hm… če je v oporoki napisan, kot da je po babičini smrti on lastnik, ok, drugače pa on po babici podedovati ne more. In mislim, da on ne more razpolagati s stanovanjem, če ni polnoleten, vi pa tudi ne, če on tega ne dovoli. Pozanimaj se pri kakem odvetniku raje.

se ti ne zdi, da je zadeva že zaključena in je sin že lastnik stanovanja? po mojem je pametovanje odveč.

sicer je pa več načinov, kako lahko vnuk deduje po starih starših. lahko se napiše oporoka, lahko pa se zakoniti dedič odpove dedovanju v korist vnuka.

mladoletna oseba načeloma ne more razpolagat samostojno z nepremičnino brez soglasja CSD- oglasite se na vaši enoti

Ja in kaj ima zdaj center za socialno delo tu poleg?

Babica je napisala oporoko. Zato ni bilo sporov glede tega. Mene samo zanima kako je z oddajo. Mladoleten otrok…a se lahko na njega piše najem ali mora biti oče kot zakoniti zastopnik. In kako je z denarjem. Nakazan na otrokov račun ali kar očetovega.

Morda neumna vprašanja za koga. A vseeno smo v takšni situaciji ko bi radi nekaj naredili in ne vemo kako da bo prav.

Center za socialno delo je pravi naslov (ne glede na to, kaj nekatere tu pišejo).

A mi lahko poveš morda zakaj. Hvala

http://www.mddsz.gov.si/fileadmin/mddsz.gov.si/pageuploads/dokumenti__pdf/zzzdr_upb.pdf

111. člen

Torej je odgovor, da ne morete dajati njegovega stanovanja v najem. Ali ga boste dajali v najem, da bo otrok lahko živel, ker nimate drugih prihodkov, da bi ga preživaljali… Upam, da temu ni tako.

111. člen
Starši smejo s privolitvijo centra za socialno delo odsvojiti ali obremeniti stvari iz
premoženja svojega otroka samo zaradi njegovega preživljanja, vzgoje in izobrazbe,
ali če to zahteva kaka druga njegova korist.

kaj ko se bi ti ukvarjala s čim drugim, ne s svetovanjem?
odsvojiti pomeni prodati ali podariti – se pravi trajno znebiti
obremeniti pa pomeni dati hipoteko gor

dati v najem ne paše ne v eno, ne v drugo kategorijo. vseeno pa je treba na csd…
verjetno bodo dali soglasje, denar pa bo moral biti namenjen potrebam otroka.

Če mene vprašate, bi stanovanje oddajala in pika, kaj pa koga briga. Naredite pogodbo o najemu in basta, sicer bi sama dajala na črno, ker mi gre ta banana država, ki samo jemlje na (bom grdo rekla) k…c!

Tudi jaz sem razumela tako, ker je stanovanje prazno in kot tako nikomur ne koristi, ga lahko oddajajo. Pač s soglasjem pristojnih služb, ki nadzorujejo, da se denar ne pofrčka.

kaj ko se bi ti ukvarjala s čim drugim, ne s svetovanjem?
odsvojiti pomeni prodati ali podariti – se pravi trajno znebiti
obremeniti pa pomeni dati hipoteko gor

dati v najem ne paše ne v eno, ne v drugo kategorijo. vseeno pa je treba na csd…
verjetno bodo dali soglasje, denar pa bo moral biti namenjen potrebam otroka.[/quote]

Zanimivo je to vse skupaj. Tudi meni se je nekako zdelo da to ni kar tako. Da bo imel csd prste vmes.

Je pa zanimiva razlaga tega 11.člena, Če ga površno in hitro preberem se niti ne zavzamem da najem ne paše ne v eno in ne drugo kategorijo ( če je res zakon tako dobeseden).

Morda bo res treba na csd vprašat, da ne bo kaj narobe.

Jaz proznam primere ko je csd posredoval. Vendar ne pri najemu kot jaz sprašujem. To je bilo prio kakšnih ločitvah in premoženju ki ga je otrok prejel in potem je csd imelo roko nad tem premoženjem in razpolaganjem le tega do polnoletnosti.

New Report

Close