Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poroka da/ne, kako?

Poroka da/ne, kako?

S partnerjem sva skupaj že 8 let, imava tudi otroka, živiva seveda skupaj. Stara sva 34/35 let. Nikoli nisem skrivala, da je meni poroka pomembna (ne fizični prstan, pač pa neka zaobljuba, skupen priimek, pripadnost in da mu končno lahko rečem mož), on pa tudi ni nikoli skrival, da mu to ne pomeni dosti. Ok, vse jasno in nekako je obveljalo, da bo ko bo/če bo.

Ko ga občasno malo potipam o tej temi, običajno pride z dvema izgovoroma. Eden je denar in to razumem, saj vedno v nekaj vlagava ali si raje privoščimo dopust, kot, da bi na kup dajala za eno poroko, drug pa, da ne mara ceremonij. Z njegove strani bi bilo povabljenih zelo malo ljudi (nima skoraj nobenega sorodstva, niti tesnih prijateljev) z moje strani pa bi jih bilo ogromno, ker je veliko bližnjega sorodstva. Poleg tega on nima zakramentov in nič, torej cerkvena odpade.

Tako, da mu poizkušam priti nasproti, da bi bila ceremonija minimalna, vendar pa kljub temu želim vsaj nekaj, da izgleda, ne samo hop na magistrat in domov, da si je nekaj za zapomnit. S ceremonijo pa bi on raje čisto individualno, samo midva nekje v tujini (spet to ni poceni) brez sorodstva, kar pa jaz ne morem. Prvič ni denarja, drugič pa bodo zamere hude, vsaj od staršev.

Kako si priti nasproti? Ima kdo ideje kje in kako imeti poroko, da je lepa, a hkrati ne daš celega premoženja zanjo, kosilo nekaj nestandardnega in potem domov, brez večernih norij. Jaz nimam idej…imajo kje kompletno organizacijo in matičar pride tja, je lepo in nisi ravno številka, ki se mora čez pol ure umaknit drugi povorki?

Absolutno da! Poroka ni le papir, prstan, lepa ceremonija, žurka … To je obljuba, pripadnost, dokončnost, ko se lahko “vsedeš”, kvalitetni premik v odnosu naprej, zaveza, da se ne boš obrnil stran, ko bo šlo kaj narobe, priznanje pred vsemi, da sva si pripadna, da se želiva ljubiti do konca …

Lahko pa je tudi čisto poceni … in brez ceremonij … A važno, da je, ker pomeni novo kvaliteto v odnosu. Od tedaj sta mož in žena, eno, ne več neka dva partnerja, ki sta skupaj …

Povabiš obojne starše in priče. Domenite se za poroko v Bistri pri Vrhniki. Lepo je pri muzeju tam, poleti, ko je zelena travca, sonček, dajo baldahin.
Nekaj tam pojeste, se poslikate in domov.

Vse na enem mestu, brez ceramonij, max: 10 povabljencev. To pa bi menda preživel?

Ha, ha, srečno!

D

nova
Uredništvo priporoča

Hmm, ma ne vem tvoj tip očitno ni tip moškega za poroke, saj ga razumem v bistvu imam sama podobno situacijo. Mislim jaz se nikoli ne mislim poročiti, poroka kot papir in vsa ceremonija meni ne pomeni nič zato razumem tvojega. Sedaj lahko mu predlagaš da organizirate kaj malega na Bledu recimo, neko malo ceremonijo ampak po napisanem sta si očitno različna njemu tudi to sigurn one bi bilo všeč. On nima potrebe po tem da se poroči, ne vem če bi bila jaz ti bi mu namignila samo sedaj siliti nekoga v poroko se mi zdi bebavo, če te noče poročiti te enostavno noče. In tudi meni se zdi da zaprositi te mora moški, jaz sem stara šola glede tega:), ni šanse da bi kot ženska jaz prosila tipa haha to mi je patetično.

delaš narobe, razumeti moraš, da mu TI, familija in otrok ne pomenite dosti ali vsaj ne toliko, da bi bil pripravljen za TVOJO ŽELJO, dati nekaj denarja in časa in se še pomuvati na ceremoniji. Ti bi pa rada imela NJEGOV priimek, ker bi se tako počutila več vredno ali kaj? Torej on tebe tako po malem zabija dol. Ti pa lahko to narediš enkrat tako, da v kakšni družbi lepo poveš, da poročila in spremenila priimek bi se pa samo v primeru, da bi imela res pomembnega moža, na katerega bi lahko bila ponosna. Pa boš videla takrat na njegovem obrazu, koliko mu bo takrat poroka pomenila.

Aha torej se kao naj bi poročil da čutiš pripadnost,premik ,da se ne boš obrnil bla bla bla..
Kje ti živiš? Mi smo na planetu Zemlja .

ja res mož-žena to je… nič drugega kot partnerja 🙂

“ne pomeni dosti”/kdorkoli je že to napisal haha super post, v bistvu si napisala ali napisal pravilno, dejstvo je da nejmu ona kot žena ne pomeni nič zato se tudi noče uženiti. Vem da se sliši malo ceneno in obrabljeno ampak pravi moški bo žensko tudi hotel poročiti na neki točki, če tega ni je navaden slabič v bistvu ne ljubi ženske jo ima samo za zraven malo da si zagaranitra zastonj sex, pralnico, kuhinjo…

Ja tako je,če se poroči se lepše sliši žena,ki jo ima pač za zastonj sex,pralnico in kuhinjo. Imaš popolnoma prav.

Sploh v bistvu ne veš kaj je to pravi moški/žena.

Tole oboje zgoraj si dobro, temeljito preberi, ker to je vsa resnica! Žalostna in kruta, ampak resnica. Njemu ni toliko ne do tebene do otroka, da bi bil pripravljen za EN SAM DAN (!) slišat tvoje želje in razumet, kaj tebi, materi njegovega otroka (!), nekaj pomeni. Ni prirpvaljen biti TVOJ mož in spremeniti statusa iz nekega jebivetra, ki ni nikomur nič dolžan, v status poročenega moža. In NE, NI ISTO in nikoli ne bo, ali sta dva mož in žena ali samo “partnerja”, lepo vas prosim. Razlika je pa nekako tolikšna, kot med nekomu nekaj obljubiti ali pa to dati na papir, podpisati, ožigosati in overiti pri notarju, da iam uradno velajvo kjerkoli po svetu – zakaj in čemu, saj je obljuba dovolj?

Skratka – pozabi na poroko! Karkoli boš predlagala, njemu ne bo. Da bi se pa ti povsem odpovedala vsemu in šla v sredo popoldan na magistrat, je pa tudi rahlo poniglavo za takega tipa. Tudi če boš predlagala poroko z max 20 ljudmi, bo on še vedno proti ali pa ti bo tam stal tako dolgim ksihtom, da bo vsem jasno, da si ga reva uboga, prisilila v poroko, reveža ubocga. Pozabi – in preberi zgoraj napisano!

Se podpišem – lepo povedano.

Zaprosil me je že! 🙂 Celo hudičevo lep prstan sem dobila. Ampak je že več kot 1 leto od tega 🙁

Tako, da zaročena v bistvu sva in ni dejansko proti poroki kot taki, je pa proti metanju denarja proč in ceremonijam. Med nami je en tak človek, ki se na splošno ne mara kazat pred ljudmi in ker nima veliko sorodstva in prijateljev, mu bo neprijetno pred “mojimi” sorodniki. Drugače je čudovit človek, trmast s karakterjem, ki bi ga včasih najraje porinila čez pečino, ampak splošno gledano..ja je to to 🙂

Bistra pravite, ok bom malo pogledala, še prosim s predlogi. Torej želja je ena taka “lahka” dietična poroka z mogoče malo nestandardno pogostijo, BREZ benda, muzike, norenja, igric in tako dalje. Zato me je tudi strah mojih sorodnikov, ker so eni poklicni muzikantje in pevci in to bo takoj halo, samo, da pridejo…

Če bi tebe tvoj dedec hotel poročiti bi te že zdavnaj, še preden se vama je rodil otrok, to kar sedaj počneš pa izpade malce patetično brez zamere. Zdi se mi da se totalno trudiš okoli njega, in to da je kupil zaročni prstan lani in potem dal rep med noge in ni prišlo do prave poroke samo še enkrat potrjuje da te on ne vidi kot žene niti se ne vidi kot tvoj mož, ima te samo za žensko zraven. Thats a fact woman!

Izbrala si takega moškega in sedaj se sprijazni s tem, kaj boš sedaj ubogega dedca silila v neko poroko ki njemu sploh ni. Sprijazni se sedaj ali ga pa načevljaj pa si najdi nekoga ki se bo z veseljem in ponosom poročil s tabo ker ta ki ga imaš sedaj se ne bo nikoli.

Vsi ste se spravili na to, da on njej ne ugodi. Kaj pa njegove želje, te pa niso pomembne?
On ni za poroko, ona je. On je privolil v poroko, torej je delno uslišal njeno željo. Zakaj zdaj ne bi ona poslušala njega in se ne šla ceremonij? Zakaj bi moralo biti vse po njenem?
On je že popustil, ko je rekel, da pa naj bo poroka. Ampak njej to seveda ni dovolj, ona hoče poroko po svoji želji.
Sem ženska in mi je to totalno čudno. TUdi jaz nimam sorodstva in prijateljev, ki bi jih vabila na poroko in mi je sama misel na to, da bi partner želel take ceremonie grozna. Jaz bi poroko, če že mora biti, samo midva, brez sorodstva. Si predstavljaš kako je grozno, če nimaš sorodstva za povabit, partner pa pripelje 50 ljudi. Postavi se v kožo partnerja kako bi mu bila poroka močna.
Delajta kompromise. Pomisli kdaj tudi na njegove želje.

dejansko ne vem, kaj bi potem ti rada. Se poročila ali samo naredila vtis pred žlahto?

Za poroko pa res ne rabiš denarja. Pogoj je samo, da si jo oba želita. Matični urad in to je to. Brez pompa.

na toporoko – to pa je garancija ja, da bosta večno skupaj. Pa kje vi živite? Dnevno dobivam na mizo razveze, eni po pol leta, eni po 30 letih. Tako da dragi moji, tisti papir ne predstavlja prav nobene garancije, zbudite se že enkrat.

In kot pravi ta nad mano – kaj pa njegove želje?

Mimogrede, poročeni ali neporočeni, pa živijo skupaj po 10, 15 let – v čem je razlika, mi nekdo pojasni? Razen papirja, seveda?

P.S. Imeti njegov priimek pa ni noben problem – greš na upravno enoto, plačaš cca 60 eurov in voila, tukaj je njegov priimek (še vedno ceneje, kot poroka:)) ).

Ah bo že potrpel. Reč mu naj ti opiše kako zanj zgleda popolna poroka, čimveč se pogovarjajta. Boš videla da mu boš prišla naproti in on tebi.

Spravili ste se nanjo, da je najbolje, da ga takoj zapusti, z otrokom odide v srečno samohranilsko življenje in to bo potem po monovsko najbolj prav? Vse to za to, ker tip noče ustrežti neki želji dekline? Jao.

Ženska pravi, da je srečna z njim. Imata otroka, živita skupaj že 8 let, verjetno imata skupaj hišo, stanovanje, zgodovino…in sedaj po ena poroka uničila vse? Če sklepam po naju, bi tudi že morala iti narazen miljonkrat glede na monovske nasvete. Zaročila sva se po nekaj letih, želela narčtovat poroka, a hkrati gradila, denarja res ni bilo, kaj šele časa in tako odložiš vse skupaj. Potem pa ko se nekako zasidraš spet razmišljaš o tem.

Pri tebi punca, sklepam, da je on glavni financer v hiši, imam prav? kar pomeni, da bo tudi poroka njegov strošek, kar tudi pomeni, da verjetno zaradi tega ne bo imel denarja za vaš dopust ali kaj drugega, bolj nujnega. In to ga muči, škoda mu je denarja za nekaj, kar ne jemlje pod nujno. Ima tebe, otroka, skupaj ste, za njega je to dovoljšen izkaz ljubezni in ne potrebuje papirja. Ti pa ga.

POmeni se z njim glede stroškov, kaj pričakujeta, pojdita naokoli, zberita ponudbe in verjetno bo videl, da pa ni tako hudo drago, kot si je predstavljal, pa bo lažje. Glede svatov ga tudi razumem. Ni družaben, nima družine, ki bi prišla, s tvoje strani pa jih je polno, pa še muzikantje, torej vedno glasni in “veseli”. Naj uganem, ko želiš na obisk k njim se tega tudi brani?

Poznam par, ki je živel na koruzi več kot 20 let!!!!! In po 20-ih letih ter pri odraslih otrocih sta se poročila. V glavnem, patetika do amena.

Poznam tudi žensko, ki bi bila rada poročena, njen dedec je bil pa zadovoljen kar s koruzništvom in je (tako kot tvoj) nakladal, da njemu papir nič ne pomeni, da nima rad ceremonij itd., itd. Potem je šla ta njegova revica na upravno enoto in spremenila priimek, da je imela istega kot on in otroci. Še večja patetika.

Poznam žensko, ki je prav tako imela željo biti poročena, pa ji njen dedec tudi ni želel “uslišati prošnje”. Leta so tekla, otroci so rasli, onadva na koruzi. Dedec srečen, ona ne. Potem je navalila s teženjem, da je ne mara, da je ne spoštuje dovolj, da bi jo poročil, vsak dan je najedala in mu grizla živce. Dedec po nekaj letih teženja ni popustil, ampak je odšel od doma. Ženska ostala sama z dvema otrokoma. Po enem letu njen bivši dedec spozna novo, precej mlajšo od nje. Drug mesec bo poroka, ta nova je noseča. Ironija, ane?

Kako bo pa ob drugih priložnostih? Rojstni dnevi, obletnice ipd? A to mu tudi ni? Ne vem, razumem sicer, da ti ni do nekih 100+ fešt, meni tudi ni bilo in sva se poročila s 35 najbližjimi prijatelji /všteti otroci/. Meni je glupo do konca imet neko uau poroko, za aktero zagoniš olala denarja, pa plesi, pa ne vem kaj, sploh če je že otrok vmes. Meni je poroka nekaj najbolj osebnega in zasebnega in tam res ne maram hrpe ljudi, ki jih komaj poznam. Zdaj če imaš ti miljon žlahte, naredita črto pri prvem rodu – ata, mama, sestra, brat – konc! Vsi normalni bodo to razumel. Zdaj če imaš ti 5 bratov, on pa nobenega, naj on povabi pač še – ne vem, tiste, ki so mu najbližji – sestrično, prjatla, karkoli, ti pa pač ostaneš pri omejitvah, ki jih je najlažje pojasnit. Če imata oba približno enako sorojencev, 1 gor ali dol, pa dileme sploh ni. Skratka oba povabita enako količino ljudi, ti boš pa s sbojo žlahto pač morala sama opravit, kot veš in znaš in to že zdaj, sicer jih boš tudi kasneje imela ves čas na puklu. Če partner tega ne mara, dejansko morš upoštevat tud njega. Poroko se da oranizirat kjerkoli, dobesedno kjerkoli – arboretumi, Bistra, Logarska, na Krasu ma ni da ni,.

Kaj pa, če ima on take sorodnike, da ne želi oz. oni nočejo na njegovo poroko. Tudi očetje so taki, da nočejo na poroke svojih otrok. Pišem iz izkušnje. Bratje in sestre so žal tudi taki.

Okej, jaz tukaj vidim samo ta razkorak med vama, da je on racioanalen, ti si sicer tudi (bravo) ampak hkrati malce romantična. Oba imata svoj prav ampak mislim, da lahko brez večje drame prideta skupaj. Zaroka- prstan, tole je že adacta. En del svoje romantične “dolžnosti” je dragi opravil (barvo!). Sedaj si na potezi ti, da racionalno zorganiziraš poroko, ki bo zadovoljila tvoje romantične želje in ne bo predraga. Torej, ti naredi plan in točen izračun, potem pa pridi z vizijo in točno številko predenj da bosta sploh imela pogajalska izhodišča. Z nekaj domišljije se da poceni pripraviti poroko, ki bo večno v spominu 🙂

Izberi lepo romantično lokacijo z lepo kuliso (ne kje predaleč), povabljenci naj bodo zgolj ožji člani, starši + bratje/sestre, ki lahko opravijo tudi funkcijo prič. Malo boljša gostilna v bližini (vnaprej se dogovoriš se za slavnostni meni s 4 hodi recimo) ali catering na lokaciji. Upam, da je med temi sorodniki že kakšen nekoliko talentiran za fotografiranje, da pritisne ene par skupinskih slik, sicer se s kom dogovori, da pride zgolj posnet obred in nekaj skupinskih fotk po obredu. Celotnega snemanja, kako jeste in pijete, ne potrebuješ.
Obleka: če se lahko odrečeš beli poročni krinolini s pajčolanom, kupi neko normalno malo lepšo obleko …. v Zari sem zadnjič videla čudovito čipkasto belo poletno obleko – takoj bi jo imela za poroko! On je lahko v tem primeru tudi v platnenih hlačah ali celo v kavbojkah in malo lepši srajci, ni treba, da je v obleki in kravati. Prstani niso nujni … če ga ne mara in ga potem ne bo nosil, brezveze kupovat. Če ga bo, naj izbere takega, ki mu je všeč.
Najbolje je, če lahko otroka pustita kje, naslednji dan odpotujeta na kratko poročno potovanje in je to vajin poročni “žur”.
Za prijatelje ali tiste bratrance in sestrične, s katerimi ste si blizu, lahko kasneje priredita piknik.

Verjamem, da se partner boji poroke, če misli, da bo moral cel dan v kravati stati pred oltarjem in poslušati pridige, zvečer pa prenašati obscene štose med 80imi pijanimi sorodniki ob zvokih razglašenega kvazi avsenik one man banda, pa še plačati par 10 tisoč€ za to.

Upam, da je bilo kaj v pomoč.

To je to, bravo! Meni osebno je bila ena poroka fantastična in sicer v podrti cerkvi Žičke Kartuzije. Nima strehe, tako, da vreme mora biti, prostor je dokaj majhen in je super tudi za manj ljudi. Civilna poroka tam z nekaj pridiha cerkvenosti, potem pa kosilo lahko tudi tam, misllim, da je gostilna celo zelo stara in priznana. Super lokacija in po moje ne tako drago (nikakor par tisoč eur, bližje manj kot 1.000 eur definitvno).

Zakaj eni ne razumete da nekaterim poroka veliko pomeni?

Aha torej se kao naj bi poročil da čutiš pripadnost,premik ,da se ne boš obrnil bla bla bla..
Kje ti živiš? Mi smo na planetu Zemlja .

ja res mož-žena to je… nič drugega kot partnerja 🙂[/quote]

s tem se pa ne morem strinjati. Ker nekaj obljubit javno pred pričami, ali pa ne – je razlika

New Report

Close