Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čokolada na pecivu

čokolada na pecivu

A mi ve katera povedati, zakaj čokoladna glazura na pecivu (ta tretji dan ko ga naredim) začne spreminjati barvo??? Postaja nekako bolj svetlo rjavkasta oz. kot če bi kaka “rja” začela udarjati ven.
Pecivo pustim “počivati” na sobni temperaturi, tako, da temperaturne razlike niso krive za spremembo barve čokolade.

Vem, sem malce neumno opisala, ampak res ne najdem pravega opisa za to.

Čokolada je drugi dan še res lepa, taka kot mora biti, kasneje pa postaja taka, kot če bi bila umazana.

Naj povem, da čokoladno glazuro pripravim tako, da dam ene 14-15 dag čokolade in 6-8 dag margarine.

Kaj hudiča delam narobe?


Vrzi margarino stran, to kot prvo. V slaščičarstvu raje uporabljaj maslo ne pa nekaj sintetičnega.
Kot vem, se čokoladi doda maslo zato, da se sveti. Torej, poskusi. Vendar to je uporabno na kakšnih piškotih ipd, na tortah, pecivu pa raje naredi čokoladni preliv (10 dag jedilne čokolade + 5 žlic sladke nestepene smetane). Delno se bo strdil, a nikoli ne popolnoma, zaradi česar je rezanje lažje.

Ziher ti bodo mone napisale: Kako morete jest 3 dni staro pecivo????

One pečejo vsak dan, na mizi je še vroče, dišeče……da se samo stopi v ustih sončkov in bojlarstega dedca.

In ko zmanjka (itak en dva tri) že tečejo v kuhinjo, vklopijo pečico in veselo miksajo novo sladkočo :-))

Ufff, takrat je najboljše! Gre pa za medeno pecivo s kremo v kateri je kuhan pšenični zdrob. In to pecivo obvezno moraš narediti en dan, režeš ga pa lahko šele naslednji dan, ko se vse lepo prepoji.

In hvala tebi “mislim, da je tole” za nasvet glede masla.
Bom sedaj probala z maslom, ker za tisto s sladko smetano sicer vem, ampak potem je čokolada kar mehka…jaz pa bi raje da je bolj trda.

Hrani to pecivo v platični posodi s pokrovom (tako kot so pakirane sladkarije v trgovinah) , lepo zloženo, v hladilniku.

Malo smetim, ampak ko je ravno debata:

Jaz imam drug problem – ta glazura, poliv, obliv ali karkoli, se mi nikoli ne strdi – pa sem “probala” že čisto vse – maslo, smetana, ena čokolada, druga čokolada, postavila v hladilnik, ni šanse. Čokolada ostane mehka:(((. Sicer ni panike, ker itak pecivo ne dočaka drugega dne (oziroma zelo redko), vendar pa me to jezi – sodelavke nosijo svoje izdelke v službo, vedno vse trdo, pri meni pa…….

Zakaj pa sodelavk ne upaš vprašat? Pa pohvalit to (faking glazuro..) in ti bodo nulo razložile. kako jim to uspe.

Men je važn, da je okusno! Nč izgled, pa vaši putri, pa te perlice, k krasijo torte….! Tudi če ni na izgled , važn – da je DOMAČEEEEEE!

A če margarino pustiš tri dni na sobni temperaturi, se ti zdi pa OK? Veš, da se pokvari.

Ja, saj se tudi maslo, pa smetana prav tako…Kako naj torej naredim lep čokoladni preliv?


poskusi s kokosovim maslom – meni se vedno strdi

New Report

Close