Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Treba bi bilo obdavčiti blokarje

Treba bi bilo obdavčiti blokarje

Dejstvo je, da so tisti ki živijo v blokih na nek način priviligirani. Imajo dosti manjše stroške ogrevanja, manjše stroške vzdrževanja, manjše stroške za vodo, kanalizacijo, imajo deljene stroške in zato cenejše na celotno vzdrževanje strehe, dostavnih poti. itd…sneg jim očisti komunalna ali kaktera druga služba itd….skratka, blokarji dosti manj prispevajo k državnem proračunu, ker za svojo stanovanjsko nepremičnino veliko manj potrošijo kot pa nekdo, ki je gradil individualno hišo. Hiša je večji strošek in zato se od tega stroška tudi več davka državi prispeva.
Tisti ki imajo svojo lastno hišo in domačijo, pomeni, da morajo sami skrbeti za vse in sami plačevat za vse stroške. Stroški se pri tem ne delijo. Pri blokarjih pa se stroški delijo. Torej so tudi preko dajatev in davkov individualni graditelji več prispevali v državni proračun. Pomeni, da so ti ljudje to vse zgradili in kupovali materjal za to poslopje, ki je stalo mnogo več kot nekoga v bloku. Blokar torej zato lahko prišpara denar od katerega pa ne plača davka.
Blokarje treba obdavčiti!

Sem sicer v bajti, ampak, da bi blokarje bolj obdavčili kar tako, je nonsens… Morda samo tiste, ki so kupili preko “jazbinškovega zakona” – jih je nekaj tudi v Murglah.

Če si ne moreš privoščit hiše, se pač preseli v blok 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Tako je, treba je obdavčiti tiste, ki manj trošijo in s tem posledično manj davka plačujejo.. V tem primeru blokarje. Se strinjam!

Ne moreš mimo Murgel, kaj:)
Ampak jih je tam presneto malo, ker so Murgle od nekdaj veljale za “elitno sosesko”, kjer so gradili premožnejši. To bi -v kolikor si Ljubljančan- moral vedeti. Če nisi, se opravičujem.
Je pa glavnina takih ljudi v velikih spalnih naseljih blokov, ki so se v celoti gradila kot družbena stanovanja in ta so bila kasneje po jazbinškovem zakonu odkupljena za drobiž – konkretno vem za več primerov odkupov dvo ali celo trisobnih stanovanj po 7000 do 10000 (takrat še) nemških mark. Za primerjavo; to je bila cena manjšega avtomobila:) Ta naselja so pa v Ljubljani Fužine, Štepanjsko naselje, Bratovševa in Glinškova ploščad, Brilejeva…

Pa samske, pa pare brez otrok, pa pare z več kot dvema otrokoma, pa ljudi, ki imajo več kot 40 kvadratnih metrov na osebo, pa predebele, pa kadilce, pa pijance, pa ekstremne športnike, pa depresivne, pa lastnike psov, pa lastnike pasemskih mačk, pa lastnike zunanjih mačk, pa tiste, ki imajo več kot kilo odpadkov na osebo na mesec, pa tiste, ki sploh nimajo odpadkov, pa tiste, ki imajo preveliko streho, po kateri pada dež, pa tiste, ki strehe sploh nimajo, pa presuhe, pa tiste, ki kupujejo v diskontih, pa tiste, ki kupujejo dizajnersko, pa levičarje po pisanju, pa levičarje po prepričanju, pa tudi obojne desničarje, …..

Mislim, da bi bili najhitreje ven iz krize, če bi uvedli davek na neumnost.

Nepremišninski davek je u bistvu kazenski davek na pridnost.
Individualni graditelji hiš, so svoj denar porabili za svoje dražje bivanje in s tem plačali več davka. Blokarji pa so zaradi prihranka denarja, ker je njihovo bivališče cenejše od individualcev, vložili denar na banko. Od tega vloženega denarja ni davka, so samo obresti.
Davek na blokarje bi bil pravičen davek.

Pe še veliko sosed je v bloku na enem kupu, ki opravljajo in obirajo do onemoglosti. Te bi treba obdavčiti po stopnji 0,75 – enako kot industrijo.

Tajkune pa oprostiti vseh davkov. So že dovolj ddv-ja prispevali pri nakupih državnih podjetij, jaht, vil in dragih mercedesev. To so ogromni stroški. Zidarja, Jankoviča in Zemljariča bi morala država še nagradit s subvencijami.

Pa prodaj svojo hiso in se preseli v blok.

Ne moreš mimo Murgel, kaj:)
Ampak jih je tam presneto malo, ker so Murgle od nekdaj veljale za “elitno sosesko”, kjer so gradili premožnejši. To bi -v kolikor si Ljubljančan- moral vedeti. Če nisi, se opravičujem.
Je pa glavnina takih ljudi v velikih spalnih naseljih blokov, ki so se v celoti gradila kot družbena stanovanja in ta so bila kasneje po jazbinškovem zakonu odkupljena za drobiž – konkretno vem za več primerov odkupov dvo ali celo trisobnih stanovanj po 7000 do 10000 (takrat še) nemških mark. Za primerjavo; to je bila cena manjšega avtomobila:) Ta naselja so pa v Ljubljani Fužine, Štepanjsko naselje, Bratovševa in Glinškova ploščad, Brilejeva…[/quote]

Vem, da v Murglah jih je le malo – verjetno jih lahko na prste preštejemo – kar je moteče je, da je vmes bivši predsednik – če si še on ne more kupiti bivališča po običajni poti – smo pa res v riti.

Pa prodaj svojo hiso in se preseli v blok.[/quote]
Nimam hiše, živim v bloku. In zakaj bi moral nekdo prodati hišo?

Malo vprašaj ljudi ,ki so v starih blokih koliko plačujejo za razne prtispevke in ko boš dobil položnico na mesec za 200-300 evrov za ogrevanje in ostalo potem tu ne boš otresal gofllje .
Prvo se malo informiraj koliko plačujejo potem pa tu otresaj gofljo .Ti rabiš očitno eno po betici
z gumi kladivom ,da ti bi mozek in jezik dobila prave podatke .o blokarjih .
Res imaš svašta od budala ovde.

pa dobro, a si ti na glavo padu???? kakšni viški denarja na banki? debil na kubik! če bi bilo kaj viška, ne bi bili v bloku, se ti ne zdi??? a ti misliš, da smo načrtno kupili stanovanje v bloku, da smo višek danrja dal na banko in žvimo od obresti??? dej mal vpraši ljudi, za kolk let (do penzije!) so zapufani za eno bogo stanovanje v bloku. mater, eni mate glavo pa res sam za frizuro no…

Avtor, svetujem ti da se preseliš v blok, če misliš da boš na boljšem.Kaj še čakaš, vse je skor zastonj.
Pozabil si na komunalo, razne skupne stroške, popravila dvigal, rezervne sklade, razne stroške upravljanja, popravil v bloku, stroškov dezinfekcij, stroške vodenja rezervenga sklada.itd.

Podpis!!!

Julija

Malo vprašaj ljudi ,ki so v starih blokih koliko plačujejo za razne prtispevke in ko boš dobil položnico na mesec za 200-300 evrov za ogrevanje in ostalo potem tu ne boš otresal gofllje .
Prvo se malo informiraj koliko plačujejo potem pa tu otresaj gofljo .Ti rabiš očitno eno po betici
z gumi kladivom ,da ti bi mozek in jezik dobila prave podatke .o blokarjih .
Res imaš svašta od budala ovde.[/quote]
Saj vem koliko plačujem za ogrevanje, saj živim v bloku. Vem pa tudi da moji starši, ki živijo v hiši plačujejo za ogrevanje svoje hiše vsako leto 3 tisoč evrov plus investicija za kotlovnico, ki posameznike stane mnogo več kot pa nas blokarje.
Tako da ti meni ne rabiš pameti solit. Ti si tisti, ki te je treba z kladivom po betici, saj ne znaš zračunat stroškov enih in drugih.

pa dobro, a si ti na glavo padu???? kakšni viški denarja na banki? debil na kubik! če bi bilo kaj viška, ne bi bili v bloku, se ti ne zdi??? a ti misliš, da smo načrtno kupili stanovanje v bloku, da smo višek danrja dal na banko in žvimo od obresti??? dej mal vpraši ljudi, za kolk let (do penzije!) so zapufani za eno bogo stanovanje v bloku. mater, eni mate glavo pa res sam za frizuro no…[/quote]
Ne klamfaj! Jaz sem šel v blok in zato prišparal denar. Svoj denar sem dal na varčevalni račun v banko. Sem pač skalkuliral da me stanovanje v bloku pride ceneje. Če bi delal pa hišo bi pa ta denar ves porabil. Ne klamfaj ti meni, da smo vsi blokarji reveži, ker je situacija ravno obratna. A hočeš povedat da imamo blokarji vsi slabše službe kot pa tisti ki so hišo gradili?


Živim v bloku. Vse to vem.

pa dobro, a si ti na glavo padu???? kakšni viški denarja na banki? debil na kubik! če bi bilo kaj viška, ne bi bili v bloku, se ti ne zdi??? a ti misliš, da smo načrtno kupili stanovanje v bloku, da smo višek danrja dal na banko in žvimo od obresti??? dej mal vpraši ljudi, za kolk let (do penzije!) so zapufani za eno bogo stanovanje v bloku. mater, eni mate glavo pa res sam za frizuro no…[/quote]
Ne klamfaj! Jaz sem šel v blok in zato prišparal denar. Svoj denar sem dal na varčevalni račun v banko. Sem pač skalkuliral da me stanovanje v bloku pride ceneje. Če bi delal pa hišo bi pa ta denar ves porabil. Ne klamfaj ti meni, da smo vsi blokarji reveži, ker je situacija ravno obratna. A hočeš povedat da imamo blokarji vsi slabše službe kot pa tisti ki so hišo gradili?[/quote]

od kod pa tebi denar za varčevalni račun? se pravi, da si začel s podlago ne pa z nule, tako kot marsikdo od nas, ki smo se morali sami znajti, ker nas starši niso založili s popotnico/stanovanjcem/hišico. Ja, imam dobro plačo, ampak hiše si pa nisem mogla privoščiti. In če hočeš reči, da ob nakupu stanovanja, za katerega si dal 100.000+ nisi plačal davka, bi te res rada potipala… res bi rada videla, kako si ti zbral denar za stanovanje, preostanek pa dal na varčevalni račun. Iz nule. Samo od plače. No, res me zanima. Če se pa hočeš hvalit, kolk si ti hud bogataš v bloku – ok, bodi, samo ne posplošuj na vse in nas ne vlači v svoj koš.

Naj tisti, ki so “kupili” stanovanja po “jazbinškovem zakonu” plačajo po tržni ceni, pa se bo blagajna napolnila, ker vsi niso imeli te možnost. Tako diskriminacijo lahko doživiš samo pri nas.

hahaha, si me prehitela, sem ravno hotela napisat, da bi neč denarja priteklo v držano blagajno, če bi obdavčili človeško neumnost.
Eni bi plačevali, dvojne, trojne, deseterne davke na ta račun 🙂

Sicer pa, mislim da ni zakona, da se ne smeš preselit iz hiše v blok, tako da, dragi/a avtor/ica, izvoli, preseli se, pa boš med blokarji in deljenimi stroški.

Malo vprašaj ljudi ,ki so v starih blokih koliko plačujejo za razne prtispevke in ko boš dobil položnico na mesec za 200-300 evrov za ogrevanje in ostalo potem tu ne boš otresal gofllje .
Prvo se malo informiraj koliko plačujejo potem pa tu otresaj gofljo .Ti rabiš očitno eno po betici
z gumi kladivom ,da ti bi mozek in jezik dobila prave podatke .o blokarjih .
Res imaš svašta od budala ovde.[/quote]
Saj vem koliko plačujem za ogrevanje, saj živim v bloku. Vem pa tudi da moji starši, ki živijo v hiši plačujejo za ogrevanje svoje hiše vsako leto 3 tisoč evrov plus investicija za kotlovnico, ki posameznike stane mnogo več kot pa nas blokarje.
Tako da ti meni ne rabiš pameti solit. Ti si tisti, ki te je treba z kladivom po betici, saj ne znaš zračunat stroškov enih in drugih.[/quote]

Ti si res en prepotenttni drekač .Ti bi ljudem dal davek .Le glej ,da ti ljudje nebi v realnosti dali kaj drugega ,da nebi tu otresal svoje goflje .Očitno imaš neko službo ki ti trenutno prinese preveč denarja
in sedaj si ti seronja tu pameten in bi vse povprek nekaj obdavčil .Res si drekač na kubik.

pa dobro, a si ti na glavo padu???? kakšni viški denarja na banki? debil na kubik! če bi bilo kaj viška, ne bi bili v bloku, se ti ne zdi??? a ti misliš, da smo načrtno kupili stanovanje v bloku, da smo višek danrja dal na banko in žvimo od obresti??? dej mal vpraši ljudi, za kolk let (do penzije!) so zapufani za eno bogo stanovanje v bloku. mater, eni mate glavo pa res sam za frizuro no…[/quote]
Ne klamfaj! Jaz sem šel v blok in zato prišparal denar. Svoj denar sem dal na varčevalni račun v banko. Sem pač skalkuliral da me stanovanje v bloku pride ceneje. Če bi delal pa hišo bi pa ta denar ves porabil. Ne klamfaj ti meni, da smo vsi blokarji reveži, ker je situacija ravno obratna. A hočeš povedat da imamo blokarji vsi slabše službe kot pa tisti ki so hišo gradili?[/quote]

Čaki, Blokator, kaj si zdaj: revež v bloku ali bogataš brez hiše? Mimogrede: kakšnih posebnih analiz o vrednosti nepremičnin (in posledično načrtovani odmeri davka) ter kvaliteti življenja pa nisi delal, kajne? Da take trosiš, kaj je več ali kaj manj vredno oz. potratno. Pa še en mimogrede: ljudje pogosto raje gradijo hiše, ker dobijo več prostora za manj denarja, pa še sami kaj naredijo, gradijo postopoma… Skratka ni treba imeti denarja na kupu kot za nakup stanovanja v bloku.

Smo pa Slovenci itak vsi bogataši, ker tolikšen delež lastnikov nepremičnin kot v Sloveniji, najbrž na zahodu ni nikjer. Drugod je najemništvo normalna oblika bivanja, pri nas si pa označen za največjo nulo na svetu, če si (pod)najemnik. In zdaj od tega bogastva ne bi dali cesarju nič, kar je cesarjevega? Hecni ste.

New Report

Close