Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prosim, če mi lahko definirate pojem “ZVEZA”

Prosim, če mi lahko definirate pojem “ZVEZA”

Spodaj ljudje modrujejo, kaj je zveza med dvema in kaj ni.

Razbrala sem, da veliko ljudi misli, da pojem ODPRTA ZVEZA sploh ne more obstajati, tako kot ne svetla noč ali temno sonce ali sladka limona:)))

Nekateri so prepričani, da je zveza med dvema človekoma (govorim o partnerski in ljubezenski zvezi) možna samo, če sta si dva zvesta. Če se na primer dobivata še z drugimi ljudmi (zaradi spolnih stikov) ali če sta svingerja, potem nista in ne moreta biti v zvezi. In bognedaj, da imata celo otroke!

Moje mnenje pa je, da se moti, kdor tako razmišlja. Če si z nekom v zvezi, še ne pomeni avtomatsko, da se greš zvestobo v zvezi. O tem se prej POGOVORIŠ, mar ne? Obljubiš si zvestobo, to razumem in potem je seveda pravilno in moralno, da si zvest.

Če pa si dva zvestobe ne obljubita in SE TUDI OBA STRINJATA, da bosta videvala in seksala tudi z drugimi ljudmi, zakaj potem onadva kao nista v zvezi?? Ena zgoraj je pisala, da beseda zveza že sama po sebi pomeni, da si z nekom “zvezan oz. povezan”.

Ja, a ne moreš biti povezan oz. zvezan z nekom, čeprav imata odprt zakon??? Kaj pa skrb za otroke, pa skupna gradnja hiše ali nakup stanovanja? Kaj pa skupni dopusti, izleti in družba ob večerih, obiski kina, gledališča, družabno življenje??? Kaj pa, ko zboliš in te partner pelje k zdravniku, ti pomaga, ti skuha čaj?

A mislite, da vsega tega dva, ki sta v odprti zvezi, ne počneta? Si ne pomagata ob bolezni in ne delata drug drugemu družbe na sprehodih?

Dajte malo razširit vaša miselna obzorja, no.

No mene ne zanimajo nikakršne definicije in še manj, v kakšnih zvezah ali kakorkoli že definiranih razmerjih ljudje živijo. Jaz s svojim partnerjem že 20 let živim skupaj, nikoli se nisva o tem kaj posebej dogovarjala, pogovarjala, modrovala, kako se temu reče… Midva se imava fajn. Uradno je pa to zunajzakonska zveza.
Če pa drugi živijo brez zvez, v odprtih/zaprtih ali kakršnihkoli že zvezah ali zakonih, z obljubami in prisegami ali brez, se pa meni sladko žvižga. Vsak naj živi kot mu najbolj paše (in se čim manj vtika v to, kako živijo drugi), pa bo najbolj prav za vse.

Ja,se stirnjam s tabo. Če je nekdo v odprti zvezi,je lahko normalno v zvezi. V to sploh ne dvomim,je vsak dan doma,je prisoten z otroci,se pogovarja o zadevah skupnih z ženo,grejo na morje,so skupaj in so družina.Pač tisto kar sta dogovorjena,da na vsake toliko,pa gre in z eno XY pač seksa,to pač je tako. Na tak način, s tem da z uno ne hodi na kavice,ne hodi na morje ampak jo ima izključno za ljubico,v pomenu spolnosti,to je zame še vedno da on je v zvezi. Dočim pa bi recimo bilo drugače,da ima ljubico in z njo hodi na morje,se spoka in ga 4 dni ni sploh domov,je z uno zelo aktiven,itd.. to pa zame ni več. Potem ni v zvezi,potem je to eno sranje.

Tisti,ki swingajo in ki imajo odprte zveze,ta pravi,ki to počnejo imajo zelo razčiščene pojme.Zelo jasno ločeno,kaj je njihova družina in kaj so njihove seks avanture. Tisti,ki pa pač tega ne ločijo.. jah je pa sranje,. V tem pogledu se strinjam s tabo.

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________
nova
Uredništvo priporoča

V temu je problem. Velika večina se ne pogovori ali se celo pogovarjajo o tem in potem z leti svoje poglede spremenijo. Dokler sta dva za je res marsikaj ok, ne moremo pa pričakovati, da partnerju kar vse ok samo zato, ker bi mi nekaj radi.

Odpre se pa tudi vprašanje po prihodu otrok. Je še vedno prav, da počnemo vse kar se nam zazdi ali imamo starši neko moralno dolžnost, da svoje življenje malo prilagodimo?

V temu je problem. Velika večina se ne pogovori ali se celo pogovarjajo o tem in potem z leti svoje poglede spremenijo. Dokler sta dva za je res marsikaj ok, ne moremo pa pričakovati, da partnerju kar vse ok samo zato, ker bi mi nekaj radi.

Odpre se pa tudi vprašanje po prihodu otrok. Je še vedno prav, da počnemo vse kar se nam zazdi ali imamo starši neko moralno dolžnost, da svoje življenje malo prilagodimo?[/quote]

savrinka, o otrocih je bilo spodaj debate še pa še. Zasebno spolno življenje očeta in mame ni stvar otrok. Če sta na primer oče in mama svingerja in gresta 1x na mesec ali celo 1x na dva meseca v Avstrijo v svingerski klub in se tam pozabavata, zakaj točno se to tiče otrok in pri čem so otroci prikrajšani?

Nekateri tu gor imajo tako mnenje o ljudeh v odprti zvezi, da se samo vprašaš, od kod so ga pobrali! Mar res mislite, da dva, ki imata vsakodnevne obveznosti do službe, otrok, pa še kakšen hobi se najde vmes, res kar divjata in zganjata orgije vsak ljubi večer???

Pravim samo, če si nek par privošči na kakšen mesec ali dva večer v svingerskem klubu, zakaj tega nekateri ne morejo razumeti in to obsojajo?

P.S. Sama sicer nisem za odprto zvezo oz. svinganje in spolno menjavanje partnerjev. Ker pač vem, da pri meni to ne bi šlo in se s tem ne bi strinjala. Ampak vedno pa skušam razumeti drugačne ljudi od sebe. Nekateri niti ne poskušajo, samo lajnajo, kot da je njihov način življenja edini pravilen in moralen.

Nemoralno je, če partnerju lažeš, za hrbtom ga varaš, on pa misli, da si neka zvesta in poštena žena. To je nemoralno, vsaj po mojem mnenju. Kar pa se je par odločil soglasno in da sta se strinjala oba, jaz tukaj varanja ne vidim.


Več stvari se tako ali tako ne da zakomplicirati, kot si jih!
Vsak po svoje je moj moto. Odprto, zaprto, obljubljeno, neobljubljeno.
Bah, kaj nas briga kako to drugi delajo!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

V temu je problem. Velika večina se ne pogovori ali se celo pogovarjajo o tem in potem z leti svoje poglede spremenijo. Dokler sta dva za je res marsikaj ok, ne moremo pa pričakovati, da partnerju kar vse ok samo zato, ker bi mi nekaj radi.

Odpre se pa tudi vprašanje po prihodu otrok. Je še vedno prav, da počnemo vse kar se nam zazdi ali imamo starši neko moralno dolžnost, da svoje življenje malo prilagodimo?[/quote]Podpišem.

V temu je problem. Velika večina se ne pogovori ali se celo pogovarjajo o tem in potem z leti svoje poglede spremenijo. Dokler sta dva za je res marsikaj ok, ne moremo pa pričakovati, da partnerju kar vse ok samo zato, ker bi mi nekaj radi.

Odpre se pa tudi vprašanje po prihodu otrok. Je še vedno prav, da počnemo vse kar se nam zazdi ali imamo starši neko moralno dolžnost, da svoje življenje malo prilagodimo?[/quote]

savrinka, o otrocih je bilo spodaj debate še pa še. Zasebno spolno življenje očeta in mame ni stvar otrok. Če sta na primer oče in mama svingerja in gresta 1x na mesec ali celo 1x na dva meseca v Avstrijo v svingerski klub in se tam pozabavata, zakaj točno se to tiče otrok in pri čem so otroci prikrajšani?

Nekateri tu gor imajo tako mnenje o ljudeh v odprti zvezi, da se samo vprašaš, od kod so ga pobrali! Mar res mislite, da dva, ki imata vsakodnevne obveznosti do službe, otrok, pa še kakšen hobi se najde vmes, res kar divjata in zganjata orgije vsak ljubi večer???

Pravim samo, če si nek par privošči na kakšen mesec ali dva večer v svingerskem klubu, zakaj tega nekateri ne morejo razumeti in to obsojajo?

P.S. Sama sicer nisem za odprto zvezo oz. svinganje in spolno menjavanje partnerjev. Ker pač vem, da pri meni to ne bi šlo in se s tem ne bi strinjala. Ampak vedno pa skušam razumeti drugačne ljudi od sebe. Nekateri niti ne poskušajo, samo lajnajo, kot da je njihov način življenja edini pravilen in moralen.

Nemoralno je, če partnerju lažeš, za hrbtom ga varaš, on pa misli, da si neka zvesta in poštena žena. To je nemoralno, vsaj po mojem mnenju. Kar pa se je par odločil soglasno in da sta se strinjala oba, jaz tukaj varanja ne vidim.[/quote]

tako kot si zapisala,se tudi jaz strinjam.Točno tako,tudi kar se otrok tiče. Se jih ne tiče in tisti,ki imajo odprte veze,in swingajo in podobno imajo to razčiščeno in otroci niti vejo ne,niti se jih to ne tiče. Niso nekulturni in delajo to v svojem zasebnem času. Se s tabo strinjam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

___________________________________________________________ http://www.facebook.com/rednnammay ___________________________________________________________

Sori, imamo cimrstvo, prijateljstvo, zakon. Za vsakega se ve, kakšni odnosi, relacije so med sodelujočimi. Tudi jaz mislim, da je odprt zakon pojemski nesmisel. Zakon zajema odnos, ki temelji na monogamiji, zvestobi, partnerstvu.”Odprt zakon” je termin, uporaben za opis cimrstva na višjem nivoju.

V temu je problem. Velika večina se ne pogovori ali se celo pogovarjajo o tem in potem z leti svoje poglede spremenijo. Dokler sta dva za je res marsikaj ok, ne moremo pa pričakovati, da partnerju kar vse ok samo zato, ker bi mi nekaj radi.

Odpre se pa tudi vprašanje po prihodu otrok. Je še vedno prav, da počnemo vse kar se nam zazdi ali imamo starši neko moralno dolžnost, da svoje življenje malo prilagodimo?[/quote]

savrinka, o otrocih je bilo spodaj debate še pa še. Zasebno spolno življenje očeta in mame ni stvar otrok. Če sta na primer oče in mama svingerja in gresta 1x na mesec ali celo 1x na dva meseca v Avstrijo v svingerski klub in se tam pozabavata, zakaj točno se to tiče otrok in pri čem so otroci prikrajšani?

Nekateri tu gor imajo tako mnenje o ljudeh v odprti zvezi, da se samo vprašaš, od kod so ga pobrali! Mar res mislite, da dva, ki imata vsakodnevne obveznosti do službe, otrok, pa še kakšen hobi se najde vmes, res kar divjata in zganjata orgije vsak ljubi večer???

Pravim samo, če si nek par privošči na kakšen mesec ali dva večer v svingerskem klubu, zakaj tega nekateri ne morejo razumeti in to obsojajo?

P.S. Sama sicer nisem za odprto zvezo oz. svinganje in spolno menjavanje partnerjev. Ker pač vem, da pri meni to ne bi šlo in se s tem ne bi strinjala. Ampak vedno pa skušam razumeti drugačne ljudi od sebe. Nekateri niti ne poskušajo, samo lajnajo, kot da je njihov način življenja edini pravilen in moralen.

Nemoralno je, če partnerju lažeš, za hrbtom ga varaš, on pa misli, da si neka zvesta in poštena žena. To je nemoralno, vsaj po mojem mnenju. Kar pa se je par odločil soglasno in da sta se strinjala oba, jaz tukaj varanja ne vidim.[/quote]

Spolno življenje staršev se otrok ne tiče dokler le to ne vpliva na njihovo življenje.
Če starši organizirajo orgije v dnevni sobi potem to na otroke vpliva. Če ima oče na skrivaj par ljubic to na otroke vpliva. Veliko je primerov, ko spolno življenje še kako vpliva na otroke tako, da posploševanje spet ni na mestu.
Če ne vpliva se pa strinjam, da se jih ne tiče.

V temu je problem. Velika večina se ne pogovori ali se celo pogovarjajo o tem in potem z leti svoje poglede spremenijo. Dokler sta dva za je res marsikaj ok, ne moremo pa pričakovati, da partnerju kar vse ok samo zato, ker bi mi nekaj radi.

Odpre se pa tudi vprašanje po prihodu otrok. Je še vedno prav, da počnemo vse kar se nam zazdi ali imamo starši neko moralno dolžnost, da svoje življenje malo prilagodimo?[/quote]

savrinka, o otrocih je bilo spodaj debate še pa še. Zasebno spolno življenje očeta in mame ni stvar otrok. Če sta na primer oče in mama svingerja in gresta 1x na mesec ali celo 1x na dva meseca v Avstrijo v svingerski klub in se tam pozabavata, zakaj točno se to tiče otrok in pri čem so otroci prikrajšani?

Nekateri tu gor imajo tako mnenje o ljudeh v odprti zvezi, da se samo vprašaš, od kod so ga pobrali! Mar res mislite, da dva, ki imata vsakodnevne obveznosti do službe, otrok, pa še kakšen hobi se najde vmes, res kar divjata in zganjata orgije vsak ljubi večer???

Pravim samo, če si nek par privošči na kakšen mesec ali dva večer v svingerskem klubu, zakaj tega nekateri ne morejo razumeti in to obsojajo?

P.S. Sama sicer nisem za odprto zvezo oz. svinganje in spolno menjavanje partnerjev. Ker pač vem, da pri meni to ne bi šlo in se s tem ne bi strinjala. Ampak vedno pa skušam razumeti drugačne ljudi od sebe. Nekateri niti ne poskušajo, samo lajnajo, kot da je njihov način življenja edini pravilen in moralen.

Nemoralno je, če partnerju lažeš, za hrbtom ga varaš, on pa misli, da si neka zvesta in poštena žena. To je nemoralno, vsaj po mojem mnenju. Kar pa se je par odločil soglasno in da sta se strinjala oba, jaz tukaj varanja ne vidim.[/quote]
smešno res kako ti praviš,d a si odprta in poskušaš vsakogar razumeti…če bi bilo tako potem bi razumela,d a eni se pač tudi ne strinjajo s tem in ne podpirajo svignerstva in podobnih devijacij zveze…pa če so še tako dogovorjene med partnerjema…in če ti še navedejo utemeljitev zakaj tako razmišljajo…bi lahko to sprejela…ne pa da jih zaničuješ,da njihovo mnenje in utemeljitev je pa lajnanje…torej tudi ti nisi tako odprta in očitno sprejemajoča do vsakogar…
ne vem…kar se svingerstva tiče in podobnih devijacij zveze je en pomislek tudi zdravstveni in spb ter vse nevarnosti , ki pritičejo zraven…pa naj bo to če ni otrok…če so pa še toliko bolj, vsaj dokler so odvisni od staršev oz. imajo ti starši dolžnost skrbeti zanje…

Ponavljam, ne delajte si utvar, da otroci ne vedo. Vedo. Tako kot vedo, da oče pije, da je mama na tabletah, da ima oče ljubico, pa mama ljubimca, pa da je v zakonu hlad, neusklajenost, da ni ljubezni …. vse se vidi, čuti, prihaja in pride na plan. In to je dom, v katerem ti otroc odraščajo, srkajo prve temelje neke zveze med moškim in žensko.

Še kako se jih tiče, kakšen je njihov dom, njihovi prvi vzroci obnašanja, odnosov, relacij. In dva, ki jima kažeta cimrstvo kot zakon, zvezo, dobesedno kvarijo lastne otroke.

PS: Da se razumemo, sem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ateistka, da mi ne bo kdo pripopal kakšnih katoliških ipd kao vrednot. Izhajam le iz prepričanja, da je prava ljubezenska zveza med moškim in žensko možna in se jo da živeti, na polno in v reali.

Partnerska zveza je zveza dveh, ki drug do drugega gojita ljubezenska, spolna in prijateljska občutja in le-ta z dejanji tudi udejanjata.
Če dva živita skupaj in skupaj skrbita za otroke, potešitev v ljubezni in spolnosti pa iščeta drugje, potem sta zgolj starša, sostanovalca, ne pa tudi partnerja, ljubimca.

Kar veliko veš o swinganju in kje dogaja, tako da težko verjamem, da nimaš tako opevane “odprte zveze” :).

Ne razumem, zakaj vas mika, kar raste čez plotom; zakaj se sploh vežete in zakaj za plotom ne ostanete, če je tam travca bolj zelena?

se strinjam z mnenjem @mama dveh najstnikov kot tudi z @abra kadabra…lepo kratko in jedrnato ter natančno povedano mnenje.

Partnerska zveza je zveza dveh, ki drug do drugega gojita ljubezenska, spolna in prijateljska občutja in le-ta z dejanji tudi udejanjata.
Če dva živita skupaj in skupaj skrbita za otroke, potešitev v ljubezni in spolnosti pa iščeta drugje, potem sta zgolj starša, sostanovalca, ne pa tudi partnerja, ljubimca.

Kar veliko veš o swinganju in kje dogaja, tako da težko verjamem, da nimaš tako opevane “odprte zveze” :).

Ne razumem, zakaj vas mika, kar raste čez plotom; zakaj se sploh vežete in zakaj za plotom ne ostanete, če je tam travca bolj zelena?[/quote]

A misliš, da če sta dva svingerja, da potem seksata samo z drugimi na tistih svingerskih srečanjih, med sabo pa ne? In misliš, da potešitev v ljubezni iščeta drugje? Zgoraj sem napisala primer, ko gre par 1x na mesec ali samo 1x na dva meseca v svinger klub v Avstrijo. A misliš, da čakata samo ta 1x na mesec ali 1x na dva meseca in vmes eden z drugim nič ne seksata? Ne vem, zakaj taka dva ne bi bila tudi ljubimca, ne samo sostanovalca. Čustveno pa se ne zapletata z drugimi, ker sta čustveno “zapletena” en z drugim. Samo da ona dva znata ločiti seks od čustev, večina nas tega ne more.

Resno mislim, sama nisem za svingerstvo. Tudi sama imam neka prepričanja, preko katerih ne morem. Vem, da moški, ki bi želel “odprto” zvezo, ni zame. Ne bom pa rekla, da ne poznam nikogar, ki živi v “odprti” zvezi. Poznam en tak par, z njo sem prijateljica že od osnovnošolskih let. Zato mogoče na zadevo gledam malo drugače kot nekateri, iz katerih kar šprica moraliziranje.

Partnerska zveza je zveza dveh, ki drug do drugega gojita ljubezenska, spolna in prijateljska občutja in le-ta z dejanji tudi udejanjata.
Če dva živita skupaj in skupaj skrbita za otroke, potešitev v ljubezni in spolnosti pa iščeta drugje, potem sta zgolj starša, sostanovalca, ne pa tudi partnerja, ljubimca.

Kar veliko veš o swinganju in kje dogaja, tako da težko verjamem, da nimaš tako opevane “odprte zveze” :).

Ne razumem, zakaj vas mika, kar raste čez plotom; zakaj se sploh vežete in zakaj za plotom ne ostanete, če je tam travca bolj zelena?[/quote]

A misliš, da če sta dva svingerja, da potem seksata samo z drugimi na tistih svingerskih srečanjih, med sabo pa ne? In misliš, da potešitev v ljubezni iščeta drugje? Zgoraj sem napisala primer, ko gre par 1x na mesec ali samo 1x na dva meseca v svinger klub v Avstrijo. A misliš, da čakata samo ta 1x na mesec ali 1x na dva meseca in vmes eden z drugim nič ne seksata? Ne vem, zakaj taka dva ne bi bila tudi ljubimca, ne samo sostanovalca. Čustveno pa se ne zapletata z drugimi, ker sta čustveno “zapletena” en z drugim. Samo da ona dva znata ločiti seks od čustev, večina nas tega ne more.

Resno mislim, sama nisem za svingerstvo. Tudi sama imam neka prepričanja, preko katerih ne morem. Vem, da moški, ki bi želel “odprto” zvezo, ni zame. Ne bom pa rekla, da ne poznam nikogar, ki živi v “odprti” zvezi. Poznam en tak par, z njo sem prijateljica že od osnovnošolskih let. Zato mogoče na zadevo gledam malo drugače kot nekateri, iz katerih kar šprica moraliziranje.[/quote]
ajoj resno no – moraliziranje…mnenje svoje smo povedali…kdo izmed nas pa kaj očita tisti tvoji prijateljici…ji kdo prepoveduje kaj, ji kdo kaj nagaja… mislim…ali imemo pravico povedati,da se s tem ne strinjamo in ne podpiramo…čeprav vemo,da bo ona in še kdor koli drug še naprej počel to…
se mi zdi,da ti na vsak način nas, ki nismo zagovorniki tega hočeš prikazati kot slabe in nam nabijati neko slabo vest in krivdo kao kot da smo neodprti in nesprejemajoči ljudje…
pa to ni tako…povedali smo kaj si o tem mislimo in mnenje utemeljili…
pa še komentar na odebeljen tvoj zapis – ne vem kaj nam želiš s tem povedati,da je z nami kaj narobe, ker ne ločimo seksa od čustev, da bi se morali tega naučiti in biti to sposobni….
ne vem no za ene izmed nas je očitno še vedno normalno,da se gremo seks in vse kar je intimno z nekom s katerim smo v globlji čustveni povezavi, s katerim nas veže ljubezen, iskrenost in zaupanje ter spoštovanje in ne kar z vsakim, ki pozvoni na vratih, ali gre mimo nas na pločniku…
se kar malo zamislim ob tem,da nas hočeš prepričati v to,da bi mogli početi slednje in da je to dobro…in da naj bomo odprti do tega…
pa res no eni imamo sami sebe toliko radi in se toliko spoštujemo,da se nimamo zgolj kot sredstvo za zadovoljitev fizičnih človeških potreb in nagona…kar sex pač je – takoj ko ga ločimo od čustev

Iz tvojih besed govorijo tvoje želje in strahovi, ne pa realnost 21. stoletja.

Za začetek bi sicer tisti, ki tu pametujete, lahko začeli razlikovati med pojmoma “odprta zveza” in “svingerstvo”. Sicer za vas ni važno, ker vas moti eno in drugo, za nas, ki se to gremo, pa je. Prav nič mi ne bi bilo všeč, če bi vedela, da je moj mož z eno drugo, prav tako pa nimam potrebe, da bi bila jaz s kom drugim, ko njega ni zraven. Mi je pa všeč, če se kdaj dobiva s kakšnim parom ali posameznikom in če greva v swinger klub. Skupaj. Naju to oba vzburja in vesela sva, da se lahko greva te igrice skupaj, ker veva, da je pri mnogih parih tako, da ima eden željo po tem, drugi pa noče ničesar slišati.

Če še niste bile na teh portalih, bi bile presenečene, koliko parov v tej naši državi svinga. Še bolj pa bi bile presenečene, ko bi videle, koliko je poročenih moških, ki si tam iščejo pare, da bi se jim pridružili. Rekla bi, da na en legalen par pride en samski moški, dva para poročenega moškega s (poročeno) ljubico in takole stopetinštirideset poročenih moških, ki iščejo popestritev. Večinoma napišejo, da imajo že izkušnje s pari. Torej, želja po teh stvareh je ogromna, predvsem pri moških. Med njimi so sicer gotovo tudi taki, ki si želijo to veselje samo zase, za ženo pa niti v sanjah. Mislim pa, da je večina takih, ki so ženi omenili, potipali teren, nazaj pa so dobili nekaj takega, kot zgoraj pravi abrakadabra. Nobenega posluha, nobenega razumevanja, niti najmanjše možnosti, da bi imela željo poeksperimentirati, poskusiti kaj novega.

Nikakor ne zagovarjam teh tipov, da si vzamejo pravico iskati ta doživetja na skrivaj in mimo žene. Ljudje, ki varajo, se mi upirajo. Ampak dejstva so dejstva. Ogromno je tega. Vsaj malo je temu krivo, da ženske preveč pričakujejo od zveze, od človeka, s katerim živijo. A res ne morete vsaj malo sprostiti tega svojega krča in vsaj razumeti, da ima vaš partner tudi drugačne želje in predstave o partnerstvu? Meni se res ne da več pregovarjati z vašimi potrebnimi soprogi na portalih.

uboga @ena, ki svinga, ki se ti res ne da več pregovarjati z vašimi potrebnimi soprogi na portalih.
Kdo te pa sili? a te kdo sili,da se moraš…zakaj pa si tam če se ti ne da?

a tebi res ni jasno – da če ima nekdo drugačne predstave o partnerstvu kot drugi partner potem takšna dva nista za skupaj…kaj zdaj nekaj ženskam očitaš,da bi morale sprejeti in podpirati svingerstvo partnerja in se same vdati v to, čeprav jim ne paše…halo no…
če enemu partnerju to tako zelo ustreza in si tako predstavlja zvezo je najmanj kar se od njega pričakuje to,d a si bo našel takšnega partnerja, ki bo imel enake take želje…ne pa da bo nekoga, ki teh nima potem s tem “posiljeval”.

Po letu in pol poznanstva, mu je rekla: življenjski partner. 😀 Zveza je širok pojem zanj.

S swingerji je tako kot z biseksualci: najprej si najdejo običajnega partnerja/partnerko, so nekaj mesecev z njim/njo v običajni zvezi, potem pa predlagajo svinganje ali pokažejo spolno zanimanje za isti spol. In ko partner/partnerka ni za to, se začudijo, češ da kako to, da ni za stvar, saj je pa ja to nekaj naravnega in normalnega, in kar počnejo vsi…

S swingerji je tako kot z biseksualci: najprej si najdejo običajnega partnerja/partnerko, so nekaj mesecev z njim/njo v običajni zvezi, potem pa predlagajo svinganje ali pokažejo spolno zanimanje za isti spol. In ko partner/partnerka ni za to, se začudijo, češ da kako to, da ni za stvar, saj je pa ja to nekaj naravnega in normalnega, in kar počnejo vsi…[/quote]

če je pa tako, potem pa je to razlaga za besede zgronje svingerke, ki se ji tudi zdi vso njeno početje tako naravno in normalno, da bi ga motali tudi drugi brez problema takoj sprejeti.. jaz sem še vedno mnenja,da naj se raje najdejo sami med sabo z enakimi fantazijami in izživljajo svoje te skupne fantazije med seboj…nas ostale, ki pa nam ni do teh devijacij, pa naj pustijo na miru

Nisem še slišala svingerja, da bi napadal ljudi, ki jim ni do tega načina življenja. Ve imate pa kar naprej ene probleme z nami in kar naprej se vam zdi potrebno odpirati teme o tem, kako so svingerji nenormalni in deviantni. Torej sem se oglasila kot predstavnik druge strani. Zanimivo je, da je med vašimi normalnimi življenjskimi partnerji na tisoče, še prej desettisoče takih, ki niso tako “normalni”, kot si ve predstavljate v svojem romantičnem, varnem in krhkem svetu. To nekaj pove o človeški naravi. Meni pove tole: nismo tako monogamni, kot bi nekateri radi verjeli. Verjamem, da bi bilo za nekatere pare dobro, ko bi ženska prisluhnila partnerju in se vprašala, ali ne bi bilo morda tudi zanjo zanimivo, če bi malo poeksperimentirala.

Ni treba, da se takoj počutite ogrožene in začnete pljuvati. Spoznala sem že ženske, ki so prišle na srečanje z nama samo zaradi tega, da bi ustregle možu. Hudo žalostna slika je to. Poznam pa tudi veliko žensk, ki si včasih tega niso mogle predstavljati niti v sanjah, potem pa so prisluhnile partnerju in sebi in zdaj uživajo. Ti pari mi delujejo precej trdni in srečni. Toliko.

New Report

Close